İskenderun’da Gece Hayatı 

g1ezujexpysxsuskdkxo.jpg

İskenderun’da gece hayatı farklı alternatifleri barındırmaktadır. Gece hayatı dendiğinde kimi ziyaretçiler hafif bir müzikle sohbet etmeyi planlarken kimi ziyaretçiler de dans edip gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenmeyi tercih edeceklerdir. İskenderun da farklı alternatifleri ile hemen her çeşit zevk ve bütçeye uygun mekânlara sahip bir bölgedir. İskenderun’da gece hayatının nabzını tutan, gece hayatı dendiğinde akla gelen yerlerin en başında barlar sokağı yer almaktadır. Yazının bu bölümünde bahsedilen bazı mekânlar da bu sokakta yer almaktadır. Barlar sokağı ya da kafeler sokağı olan il ya da ilçelerde gece hayatı ve eğlence anlayışı bu bölgenin yakınlarında toparlanmış olur. Elbet istisnalar da olabilecektir. Genel çerçeveden İskenderun gece hayatına bakılırsa gece kulüpleri, canlı müzik yapan kafeler ve barlar, türkü evleri, meyhaneler, kafeler ve çay bahçeleri olarak sıralanabilen, gece hayatına yön veren mekânlardan bahsedebiliriz.

Gece kulüpleri kuşkusuz gece hayatının en hızlı aktığı yerlerdir. İskenderun’da da eğlencenin uzun saatler sürdüğü, canlı müzikle ya da kayıtlardan çalınan yüksek sesli müziklerle eğlencenin tavan yaptığı gece kulüpleri bulunmaktadır. Örneğin; Cocktail Roof Gece Kulübü İskenderun gece hayatında adından bahsettiren bir mekândır. Bunun dışında canlı müzik yapan, gece kulüpleri kadar yoğun bir ortamı olmasa da eğlencenin nabzını tutan kafe barlar da bulunmaktadır. Nevizade Bar bu noktada haftanın belirli günleri canlı müzik hizmeti sunan, misafirlerinin keyifli zaman geçirmesi için çalışan işletmelerdendir. Misafirlerin kendi canlı müziklerini yaptığı karaoke barlar da bir başka eğlence alanıdır. Kara Kedi Karaoke Bar da gece hayatını farklı bir yaklaşımla keyifli hale getiren bir başka işletmedir.

Bu kadar hareketli ve yüksek sesli ortamlardan hoşlanmayan ya da gündüz gerçekleştirdiği gezilerin yorgunluğunu alkollü, alkolsüz, sıcak ya da soğuk içeceklerini yudumlarken atmayı tercih eden ziyaretçileri de memnun edebilecek mekânlar da çokça bulunmaktadır. Misal rakı keyfi yapmak isteyen ziyaretçiler için hizmet veren Çilingir Meyhanesi, rakılarınızı yudumlarken lezzetli mezeler ile keyfinizi katlayacağınız bir alternatiftir. Biraz daha hareketli bir alternatif isteyen ziyaretçiler için ise Dilan Türkü Evi rakı veya diğer çeşit içecekler yudumlanırken eğlencenin keyfine varılabilecek yerlerden bir başkasıdır. Kafe ve bar gibi yerlerde konseptler de çeşitlenebileceği için bu mekânlarda da farklı zevklere hitap edebilmektedir. Canlı müzik, kahve, alkol, nargile ve daha farklı temalar da sohbetlere eşlik edebilmektedir. Terrace Bistro manzarası ile ziyaretçilerine hoş bir deneyim sunmaktadır. Barcode Cafe & Lounge ve Garaj Cafe & Lounge nargile ve alkollü içecekleri tercih edenler için hizmet veren yerlerdir. Ayrıca barlar sokağında yer alan Küçük Beyoğlu Cafe & Bar da yemek yedikten sonra, içeceklerinizi yudumlarken keyifli sohbetler edebileceğiniz yerlerden biridir.

Alkol tercih etmeyen ziyaretçilerin tercih edebileceği kahve dükkânları, aile çay bahçeleri ve alkolsüz kafelere örnek çokça mekân da bulunmaktadır. Zincir kahveciler ve kafelerin dışında Yunus Emre Çay Bahçesi manzarası ve doğasıyla ziyaretçilerini memnun eden yerlerden birisidir.