Google+

Isparta’da Gezilecek Yerler

365717 Ağu 2016Lokasyon Detay

Isparta’da Gezilecek Yerler

Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle değer taşıyan Isparta ilinde eşsiz mimariye sahip birçok tarihi yapı bulunmaktadır.

Görülmesi gereken diğer yerler: Davraz Kayak Merkezi, Firdevs Bey Bedesteni, Kızıldağ Milli Parkı, Lavanta Vadisi, Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi, Zindan Mağarası, Karacaören Baraj Gölü, Hoyran Adası ve Kaya Mezarlar, Kubad Abad Sarayı, Uluborlu Kalesi, Atabey Ertokuş Kervansarayı, Eğirdir Dündar Bey Medresesi, Kutlubey Ulu Camii, Mimar Sinan Camii, Kavaklı Camii, Eğirdir Hızırbey Camii, Milas Mesire Yeri.

Isparta lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Barida Hotels, Artan Hotel, Basmacioglu Hotel. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz SDU Arastirma ve Uygulama Hotel, Bolat Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Koc Hotel otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Isparta aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Isparta şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Geliş Transferi - Antalya Havalimanı Side (83 €), Antalya Aspendos, Perge ve Side Gün Turu (75 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Kovada Gölü

3117 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Kovada Gölü

Toros Dağları’nın en yüksek tepesinde bulunan Kovada Gölü Isparta ilinin Eğirdir ilçesinde yer almaktadır. Burada doğanın sergilediği eşsiz manzaralarla ve gölün güney kısmındaki yüzyıllık çınarlarla huzur bulabilirsiniz.

-

Isparta Müzesi

1617 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Isparta Müzesi

Birçok medeniyetin miras bıraktığı tarihi eserlerin sergilendiği bu müze 2002 yılından beri ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Müzenin ön ve arka bahçelerinde Roma Dönemi’ne ait Pisidia Bölgesi mezar stelleri ve çeşitli dönemlere ait taş eserler sergilenmektedir.

-

Kızıldağ Milli Parkı

5517 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Kızıldağ Milli Parkı

Isparta'nın Şarkikağaç ilçesinde bulunan milli parkta tarihi değere sahip karaçam, sedir ve meşe ağaçları bulunmaktadır. Doğanın kendine has üslubuyla renklendirilmiş bu parkta piknik alanları bulunmaktadır.

-

Atabey Ertokuş Medresesi

21417 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Atabey Ertokuş Medresesi

Selçuklu Hükümdarı I. Kılıçarslan'ın Alperen Gazilerinden Keykubat'ın oğlu tarafından 1224 yılında yapılmıştır. Astronomi ve tıp alanında eğitim verildiği bilinmektedir.

-

Adada Antik Kenti

1217 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Adada Antik Kenti

Pisidia Antik Kentleri grubuna giren bu antik kent Isparta ili, Sütçüler ilçesine bağlı Sağrak köyü'ünde bulunmaktadır. Helenistik dönemde para basan bir yerleşim merkezi olan kentte tarihi sikkeler bulunmuştur. Bu sikkelerin üzerinde tanrı Zeus'un ve Herakles'i ve Dionysos'un tasvirleri bulunmaktadır.

-

İnönü Mağarası

917 Ağu 2016Gezilecek Yerler

İnönü Mağarası

Isparta’nın Eğirdir ilçesinin Sarıidris Köy’ünde bulunan bu mağara yıl içerisinde birçok turistin ilgi odağı olmuştur. İçindeki araştırmalar sonucunda iskeletlerle karşılaşılmıştır. Mezar veya iskân alanı olduğu düşünülmektedir.

-

Aya Payana Kilisesi

14117 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Aya Payana Kilisesi

Geniş bir avlu içine inşa edilen kilise, derinlemesine dikdörtgen planlı ve üç neflidir. Pencere, kapı ve çatı alınlıkları kesme taş, diğer kısımlar gayri muntazam taştan inşa edilmiştir. Çatısı bağdadi üzerine alaturka kiremitle örtülüdür.

-

Antiocheia Antik Kenti

817 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Antiocheia Antik Kenti

Isparta İli'ne bağlı Yalvaç İlçesi'nin yaklaşık 1 km. kuzeyinde ve Sultan Dağları'nın güney yamaçları kurulmuş bir Pisidia kenti olan bu şehir I. Seleukos veya oğlu Antiokhos tarafından kurulmuştur. Kentin bir bölümü yapılan kazılar sonucu elde edilen eserlerin sergilendiği bölüme aittir.

-

Isparta ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-