Kars'ta Alışveriş


Şehirde Kars çarşılarını gezerek hem ihtiyacınız olanları hem de hediye olarak götürebileceğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Yine semt pazarlarını ziyaret edip taze meyve-sebze, ot ve baharat çeşitleri, salça, reçel, erişte bulabilirsiniz.

Peynir Müzesi’nin bulunduğu Boğatepe köyünü ziyaret ederseniz üretilen Kars gravyeri, deri tulum, Kars kaşarı, çeçil peyniri, çeçil peynirinin küflenmişi olan göğermiş peyniri ve beyaz peynirden mutlaka birkaç çeşit almalısınız. Ayrıca has çiçek balını da burada bulabilirsiniz. Mayıs-ekim ayları arasında otların toplanma mevsiminde gelirseniz, şifalı otlardan da almanız mümkün.

Doğal boyalı pamuk, kıl ve yün iplikler kullanılarak yapılan, ilginç yöresel motiflerle bezeli Kars kilimlerine mutlaka göz atmalısınız. Hediyelik olarak magnetler, taş ve ahşap eşyalar alabileceğiniz şehirde dönerken yanınızda götürebilecekleriniz arasında en üst sırada bal ve kaşar gelmektedir. Ayrıca halı ve kilim konusunda gelişmiş olan şehirden geleneksel motiflerle bezenmiş halılar alınabilir. Gümüş kemerler ve takılar, kaz tüyü yastıklar da Kars’tan alınabilecekler arasında yer almaktadır. 

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı