Kemer’deki Festivaller

DSC_9017.jpg

Kemer’e yolunuz düştüğünde deniz, kum ve güneş tatilinin yanı sıra ilçede düzenlenen etkinliklere katılarak farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Akdeniz havasını solumak, Kemer’e özgü lezzetleri denemek ve ilçeyi yakından tanımak için aşağıdaki etkinliklere katılabilirsiniz. Festival ve şenliklerin detaylı bilgilerini yazımızda okuyabilirsiniz.

Kemer Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali

14 yıldır kesintisiz devam eden Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali haziran ayının son haftasında düzenleniyor. Kortej geçişi ile başlayan festivalde birbirinden ünlü sanatçıların konserleri eşliğinde eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Kemer Rock Festivali

Kındıl Çeşme Sahili’nde eylül ayında düzenlenen Kemer Rock Festivali üç gün boyunca kesintisiz eğlence vadediyor. 16 rock sanatçısının konser verdiği festivalde kültür ve spor etkinlikleri de gerçekleştiriliyor.

Çukuryayla Yörük Şenliği

Kemer’in en yüksek yaylalarından biri olan Çukuryayla’da temmuz ayının başında düzenlenen Yörük şenliği renkli görüntülere sahne oluyor. Çoban ateşinin yakılmasıyla başlayan şenlikte Yörük şarkıları eşliğinde oyunlar oynanıyor, şarkılar söyleniyor.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.