Kocaeli’nde Gece Hayatı  

landscape-1704146_960_720.jpg

Marmara Bölgesi’nin en büyük üçüncü şehri olma özelliğinin yanı sıra iki tane de üniversiteye sahip olan Kocaeli’nde genç nüfusun fazla olması gece hayatının gelişmesinde etkili olmuştur. Şehirde eğlence hayatı bar ve gece kulüpleri ile sabaha kadar devam etmektedir. Canlı müzik dinleyeceğiniz birçok mekân da bulunmaktadır. Özellikle İzmit sokakları geceleri oldukça hareketlidir. İzmit Barlar Sokağı şehirde gece hayatına yön veren ve gençlerin gece eğlenmek için en çok tercih ettikleri yerlerden biridir. Club Address Kocaeli gece hayatına yön veren ve daha çok üniversiteli gençlerin tercih ettiği bir mekandır. DJ performansları ile eğlencenin sabaha kadar sürdüğü mekan dans gösterileri ile de adından söz ettirmektedir. Kocaeli’nde canlı müzik eşliğinde eğlenmek isterseniz Vidimo Bar’ı tercih edebilirsiniz. Haftanın altı günü farklı sanatçıların sahne aldığı Vidimo Bar Cumhuriyet Caddesi’nde yer alıyor. Park Door Club İzmit’in nezih eğlence mekânlarından bir diğeridir. Cumartesileri canlı müzik eşliğinde keyifli saatler geçirebileceğiniz mekanda ünlü DJ’ler de sahne almaktadır. Moody Retro Kocaeli’nde eğlenmek için gidilebilecek barlardan bir diğeridir. Merkezde yer alan Yüce Bar karaokeseverlerin ilk tercihleri arasındadır. Elinize mikrofonu alıp çalan şarkılara eşlik edebilir ve eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Tadı damağınızda kalacak kokteylleri denemek için Seven Cafe&Bar’a uğramanızı öneririz.

Kaliteli müzikler eşliğinde dans etmek ve arkadaşlarınızla doyasıya eğlenmek isterseniz rotanızı Moody House’a çevirebilirsiniz. Özellikle cumartesi günleri unutulmaz DJ performanslarına imza atan mekânda eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürmektedir. İzmitli gençlerin müdavimi olduğu Crash Borsa Bar hafta sonları yoğun ilgi gören mekânlardan diğeridir. Eğer arkadaşlarınızla kafa dağıtmak ve daha samimi bir ortamda eğlenmek istiyorsanız Cafe de Rita’yı tecih edebilirsiniz. Nezih ortamı ve geniş terası ile beğeni toplayan Doping de öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği İzmit mekanları arasında yer almaktadır. Pier 45’lik Bar canlı müziğinin yanı sıra içli köfteleri ile de oldukça meşhur bir mekândır. Muhteşem Körfez manzarasına karşı şarap keyfi yapmak ve lezzetli yemekler denemek isterseniz Wes Hotel’in teras katında hizmet veren Cheers Roof’u tercih edebilirsiniz. Mekanın kokteylleri de oldukça lezzetli.

Kış aylarında Kartepe otellerinde de gece hayatı kesintisiz devam etmektedir. Barbekü partileri, sıcak şarap ikramları, üniversite şenlikleri ile Kartepe gece hayatı oldukça renkli geçmektedir. Green Park Otel Bar ve Körfez Bar kayak keyfi sonrasında gece eğlenebileceğiniz en iyi barlar arasında yer almaktadır.