Bozcaada Kiralik Villa ve Bağ Evleri - Tatil için Kiralık 10 Bozcaada Evi

Bozcaada tatilinizde biraz gözden uzak olmak, doğanın içerisinde ve özellikle şarapçılık kültürü ile bezeli bir bağ evinde konaklamak istemez miydiniz? "Tabii ki evet" dediğinizi duyar gibiyiz. Bozcaada'nın en güzel köşelerinde ve çevresinde bulunan bağ evlerine yer verdiğimiz bu yazımız tam size göre o halde.

1. Orman ve Denize Sıfır Kır Evi, Kumburun

Bozcaada'nın tam karşısında denize sıfır bir kır evinde tamamen size özel bir kır evine ne dersiniz? Çanakkale istikametinde ilerlerken Geyikli'ye gelmeden 7 km önce, ormana doğr ilerlerseniz, ormanın tam içinde muhteşem bir kır evinde konaklama şansı yakalayabilirsiniz. Araç ile ulaşım sağlanan kır evinde 3 kişilik konaklama imkânı bulunmaktadır. 2 ayrı yatak odası bulunan kır evinde, yatak odalarının birinde 1 adet king boy yatak, diğerinde ise 1 adet tek kişilik yatak mevcuttur.

Kır evinde kablosuz internet, TV, şömine, çamaşır makinesi, merkezi ısıtma, binada ücretsiz otopark ve diğer temel malzemeleri bulabilirsiniz. Kır evi için giriş 12.00 ile 19.00 arası olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte evde sigara kullanmak ve evcil hayvanlar ile kalmak uygun değildir. Ayrıca parti ve etkinlik düzenleye de izin verilmemektedir.

Kır Evi

Kaynak: www.airbnb.com.tr

Villa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

2. Kaz Dağlarında Deniz Manzaralı Köy Evi, Bahçedere

Kaz Dağları'nın eteklerinde kendi halinde sakin bir köy evinde konaklamak isterseniz 4 kişiye kadar misafir kabul eden bu köy evini kaçırmamalısınız. Yaklaşık 500 metrekarelik bir bahçe içerisinde konumlanan köy evinde birbirinden bağımsız girişe sahip iki küçük oda yer almaktadır. Her bir odada kendine ait banyo ve tuvalet yer alırken, diğer odada da ortak kullanılabilen mutfak bulunur. Her odada birer tane çift kişilik yatak olduğundan toplamda 4 kişiye kadar konaklayabilirsiniz.

Köy evinde sunulan imkânlar dahilinde klima, sıcak su, binada ücretsiz otopark, geniş bir bahçe ve temel mutfak ile tekstil malzemeleri bulunmaktadır. Sigara içmenin ve evcil hayvanlar ile konaklamanın yasak olduğu köy evinde, aynı zamanda parti ya da etkinlik düzenlenmesine de izin verilmediğini belirtmek isteriz.

İzole Köy Evi

Kaynak: www.airbnb.com.tr

Villa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

3. Geniş Avlulu Taş Ev, Yeşilyurt

Tarihî Yeşilyurt Köyü içerisinde yer alan ve kendine has geniş avlusu bulunan iki katlı taş ev sakin ve huzurlu bir tatil yapmanız için harika bir seçenek. Bağımsız girişleri olan iki odası ve üst katında ortak kullanılan mutfağı ile kalabalıktan uzak izole bir konaklama imkânı sunuyor. Her konaklama öncesinde ve sonrasında gerekli dezenfeksiyonun yapıldığı ve hijyen şartlarına uyulan köy evinde ihtiyacınız olan tek şey bavulunuzu alıp gelmeniz.

Köy evindeki yatak odalarının birinde 1 adet çift kişilik yatak ve 1 kanepe, diğer yatak odasında da 1 adet kanepe yatak olarak kullanılabildiği için toplamda 6 kişi konaklayabilmektedir. Köy evinde klima, sıcak su, şömine, çamaşır makinesi, ütü, sokakta otopark, mangal ve temel mutfak ile tekstil malzemeleri bulunmaktadır.

Köy evinden 3 km uzaklıkta Küçükkuyu'dan Assos'a kadar uzanan geniş bir sahil bulunduğundan yüzmeye gidebilirsiniz. Ayrıca köyün arka kısmında yer alan Kaz Dağları'ndaki orman yolları uzun doğa yürüyüşleri için idealdir. Bununla birlikte köyden 32 km uzaklıkta bulunan kaplıcalar da görülmeye değer yerler arasındadır.

Avlulu Taş Ev

Kaynak: www.airbnb.com.tr

Villa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

4. The Priest's House, Bozcada

Kalabalıktan uzak bir bağ evinde doğanın, sessizliğin ve huzurun tadını çıkarmak isterseniz The Priest's House tam size göre olabilir. 2014 yılında restore edilen ve muhteşem hali ile yeni ziyaretçilerini bekleyen bağ evi, geleneksel tasarımı ile büyülemesinin yanı sıra çağdaş ve otantik eşyaların kombinasyonuna sahip. En-suite banyosu ile 2 adet çift kişilik yatak odasında toplamda 4 kişi rahat şekilde konaklayabilir. Bunun yanı sıra geniş bir salon ve ortak mutfak alanı da vardır.

Bağ evi tanımına tam anlamı ile uyan yerde bağ budama, hasat, güneşte kurutulan üzümler ile amatör şarap ve kombucha yapım faaliyetlerine katılabilirsiniz. Tarımsal turizmin nadide yerlerinden biri olan Bozcaada'da ofis ve şehir yaşamının stresinden biraz uzaklaşabilir, doğa ile baş başa zaman geçirebilirsiniz.

Bağ evine giriş saati 15.00 iken, çıkış için 11.00 baz alınmaktadır. Çocuklar ve bebekler için uygun konaklama imkânlarının sunulduğu bağ evinde istenirse bebek beşiği de sağlanabilir. Bunların yanı sıra sigara kullanımı, parti ve etkinlik düzenlenmesi ve evcil hayvan konaklaması için uygun değildir.

Bağ Evi

Kaynak: www.airbnb.com.tr

Villa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

5. The Old Stonewell Vineyard, Bozcaada

Bozcaada'nın Habbele bölgesinde yer alan bağ evi 61.000 metrekarelik alanı ile geniş bir alanda ferah konaklama imkânı sunar. Lavanta, zeytin, çam ağaçları ve üzüm bağları arasında yer alan bağ evinde Bozcaada'nın kalabalığından uzakta, doğanın, huzurun ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Bağ evinde bulunan 2 yatak odasının birinde 1 çift kişilik yatak, diğer yatak odasında ise 2 adet tek kişilik yatak bulunur. Ayrıca ortak alanda da 1 adet kanepe olduğundan 5 kişiye kadar konaklama yapabilir. Bağ evinde TV, ütü, merkezi ısıtma, kablosuz internet, çamaşır makinesi, bebek beşiği, mama sandalyesi, binada ücretsiz otopark ile temel mutfak ve tekstil eşyaları bulunur. Bunların dışında giriş için 15.00, çıkış içinse 11.00 saatleri belirlenmiştir. Bağ evinde sigara içmek, evcil hayvan ile konaklamak, parti ya da etkinlik düzenlemek yasaktır.

Bağ Evi

Kaynak: www.airbnb.com.tr

Villa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

6. Şiraz Bağ Evleri, Bozcaada

9 dönüm bağ içerisinde yer alan Şiraz Bağ Evleri, merkeze sadece 5 dakika sürüş mesafesindedir. 10 metrekare genişliğindeki evde 2 ayrı yatak odası ve 2 banyo yer alır. Böylece 4 kişiye kadar konaklama yapılabilir.

Bağ evinde sunulan olanaklar olarak çamaşır makinesi, kablosuz internet, sıcak su, binada ücretsiz otopark, soba ısıtması, kahve makinesi ve diğer temel tekstil ve mutfak eşyaları yer alır. Sahile çok yakın bir mesafede olan bağ evine giriş için 17.00 ve sonrası; çıkış içinse 11.00 saatleri belirlenmiştir. Evcil dostlarınız ile konaklayabileceğiniz bağ evinde doğanın keyfini sınırsızca yaşayabilirsiniz.

Şiraz

Kaynak: www.airbnb.com.tr

Villa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

7. Şonef Bağ Evi, Tenedos

Ayazma Plajı'na yürüme mesafesinde bulunan Şonef Bağ Evi, 7 dönümlük arazi içerisindeki konumu ile sessizlik ve huzur dolu tatil arayanların adresi konumundadır. Tek katlı taş bir bina olarak tasarlanan bağ evi, oldukça zevkli ve sade şekilde döşenmiş olup, konfor ve lüks arayanlar için son derece uygun bir seçenek.

Bağ evinde 2 adet yatak odası içerisinde birer tane çift kişilik yatak olduğundan toplam 4 kişi konaklayabilir. Bunların yanı sıra TV, şömine, çamaşır makinesi, merkezi ısıtma, klima, ütü, binada ücretsiz otopark ve diğer temel malzemeler misafirlere sunulur. Bağ evine giriş için herhangi bir saat belirtilmemiştir. Ayrıca sigara içilmesi ve evcil dostlarınız ile konaklamanız da serbesttir.

Şonef

Kaynak: www.airbnb.com.tr

Villa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

8. Şipera Bağ Evi, Bozcaada

Bozcaada'nın en güzel koylarından biri olan Habbele Koyu'na çok yakın olan ev geniş bir bağ bahçesi içerisinde konumlanmıştır. Şehrin kalabalığından uzakta, doğa ile baş başa, huzurlu bir tatil yapmak, her sabah yürüme mesafesindeki plaja inerek serinlemek isterseniz Şipera Bağ Evi tam size göre olabilir.

Gün boyu kuş sesleri ve rüzgarın asma yaprakları üzerindeki sesinden başka hiç bir ses duyamayacağınız bağ evinde 3 adet yatak odası bulunur. Yatak odalarının ikisinde birer çift kişilik yatak, diğerinde ise 2 adet tek kişilik yatak mevcuttur. Bağ evinde sıcak su, çamaşır makinesi, binada ücretsiz otopark, temel mutfak malzemeleri ile tekstil ürünleri mevcuttur.

Bağ evine giriş için 13.00 ve sonrası, çıkış içinse 11.00 saati belirlenmiştir. Sigara kullanmanın ve parti/etkinlik düzenlemenin yasak olduğu bağ evinde, evcil dostlarını ile huzurun tadını çıkarmanıza izin verilmiştir.

Şipera

 

Kaynak: www.airbnb.com.tr

Villa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

9. Filika Bağ Evi, Bozcaada

Bozcaada'nın tam ortasında bir bağ evi olan Filika Bağ Evi, zeytin ve meyve ağaçları, bostan ve çevresindeki hayvanlar ile tam bir doğal ortam sunuyor. Sahil ve şehir kalabalığından izole şekilde bir tatil arayışındaysanız, doğanın huzurlu sesini dinleyebilirsiniz. Bağ evinde biri çift kişilik yataklı, diğeri ise 2 tek yataklı 2 adet yatak odası mevcuttur. Ayrıca üçüncü bir yatak odasında da 1 adet tek kişilik yatak bulunduğundan, toplam  5 kişiye kadar konaklama yapılabilir.

Bağ evinin çatısında üstü kapalı bir pergola ve mangal yer alıyor. Çatı terasından gün batımı manzarasını izleyebilir, ayrıca bahçedeki mahsullerden ve organik tavuk yumurtalarından faydalanabilirsiniz.

Ayazma Plajı'na yürüme mesafesinde olan Filika Bağ Evi için giriş saati 16.00 ile 20.00 arası olarak belirlenmiştir. Çıkış saati ise 11.00'dir. Evcil hayvan ile konaklamanın yasak olduğu bağ evinde sigara kullanımına ise ancak bahçede izin verilmektedir.

Filika

 

Kaynak: www.airbnb.com.tr

Villa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

10. Casamini Villa, Bozcaada

Bozcaada'nın en çok ziyaretçi çeken koylarından olan Akvaryum Koyu manzaralı Casamini Villa, sakin ve huzurlu bir tatil arayanların ortak noktası konumunda yer alıyor. En yakın plaja sadece 700 metre uzaklıkta olan villada gündüzleri denizin keyfini sürerken, geceleri mehtaplı denizi ve dolunayı izlemek için uyumamayı tercih edeceksiniz. Güne harika bir manzara başlamak, doğanın huzur veren sesi ile dinlenmek ve kalabalıktan uzakta bir tatil yapmak istiyorsanız, Casamini'ye davetlisiniz!

Villada bulunan 4 adet yatak odasının üçünde birer çift kişilik yatak, diğerinde ise 1 adet tek kişilik yatak olduğundan toplamda 7 kişiye kadar konaklama sağlanabilir. Ayrıca merkezi ısıtma, ütü, sıcak su, şömine, çamaşır makinesi, sokakta ve binada ücretsiz otopark, fırın, kahve makinesi, bulaşık makinesi, temel mutfak ve tekstil eşyaları bulunur.

Villa Casamini'ye giriş için saat 14.00 ve 18.00 saatleri arası belirlenmiştir. Çıkış ise 11.00'da yapılmalıdır. Öte yandan sigara içmek ancak dışarıda ve bahçede serbesttir. Dilerseniz evcil dostlarınız ile birlikte villada konaklayabilirsiniz.

Casamini

Kaynak: www.airbnb.com.tr

Villa ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.