Google+

Konya Şehir İçi Ulaşım

903212 Ara 2015Lokasyon Detay

Konya Şehir İçi Ulaşım
belediyegazetesi.net

Konya Büyükşehir Belediyesi, ulaşım açısından kolaylık sağlaması amacıyla ATUS’u (Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi) geliştirmiştir. ATUS sayesinde toplu taşıma araçlarının geçtiği yolları, sefer saatlerini, bulunduğunuz yere en yakın durakları ve buna benzer bilgileri kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Konya’da bir yerden bir yere otobüs ya da tramvay ile rahatlıkla seyahat edilebilmektedir. 

Hava yolu ile Konya’ya seyahat ediyorsanız, Havaş ile rahatlıkla havalimanından şehir merkezine gidilmektedir. Eğer otobüs ile yolculuk ediyorsanız şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Otogar’dan dolmuş, tramvay, otobüs ya da taksi ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Şehirlerarası Ulaşım

Konya Havalimanı ve Şehir Merkezine Ulaşım

Konya il sınırları içerisinde ve Konya – Ankara Karayolu üzerinde yer alan Konya Havalimanı,  Selçuklu ilçesinde bulunmaktadır. Konya Havalimanı’na sadece İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen ve İzmir’den Pegasus, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, İzair, Pegasus ve Sunexpress tarafından düzenli uçak seferleri düzenlenmektedir. Dış hatlarda ise Amsterdam, Kopenhag ve Suudi Arabistan’dan direkt uçak seferleri mevcuttur. Havalimanından direkt olarak şehir merkezine giden bir otobüs seferi bulunmadığı için şehir merkezine taksi ya da Havaş ile gidebilirsiniz. Havalimanı içerisinde 1 adet banka ATM’si, araç kiralama ofisleri, 3 farklı cafe ve 4 adet satış mahalli bulunmaktadır.

Havaalanından Kente Ulaşım

Havaalanı Servisi ile,

Havaalanı ve şehir merkezi arasında düzenli olarak HAVAŞ seferleri düzenlenmektedir ve ücreti 10 TL’dir.  Araç kiralamaya ve taksiye kıyasla daha ekonomik olan HAVAŞ ile yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine varılabilmektedir. HAVAŞ servisleri 30 dakika arayla düzenlenmekte olup sırasıyla Otogar, Aydınlıkevler, Kulesite, Sille Kavşağı, Belediye, Alaaddin, Zafer, Duar, Anıt güzergahından geçmektedir.

Taksi

Toplu taşıma kullanmak istemiyorsanız ve şehir merkezine taksiyle hızlı bir şekilde varabilirsiniz. Taksiler 24 saat boyunca mevcuttur.

Araç Kiralama

Terminal binasında Budget, AVIS ve benzeri şirketlerin araç kiralama hizmeti sunan ofisleri bulunmaktadır. 

Konya ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-