Sakarya’da Nerede Kalınır?

table-681735_1280.jpg

Barındırdığı doğal güzellikleriyle çeşitli turizm imkânları sunan Sakarya’da konaklamak için hem şehir merkezinde hem de çevre ilçelerde birçok seçenek bulunmaktadır. Şehir merkezinde bulunan genellikle standart otel özelliklerine sahip olan tesislerdir. Çevre ilçelerde ise doğa ile iç içe, doğal tatil köyleri gibi seçenekler bulunur.

Sakarya il merkezinde konaklanacak yerler genellikle Adapazarı ilçesinde toplanmıştır. Şehir merkezinde beş yıldızlı, lüks konaklama seçeneklerinden pansiyonlara kadar birçok seçenek bulunmaktadır. Şehir merkezinde bulunan konaklama seçeneklerinin birçoğu birbirine yakın bir konumda bulunmaktadır. Adapazarı ilçesinde bulunan bu konaklama seçenekleri genellikle Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, Adnan Menderes Caddesi, Ankara Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerinde bulunur.

Sakarya’da lüks bir konaklama için tercih edilmesi gereken yerlerin başında Best Western Premier Sakarya bulunmaktadır. Beş yıldızlı konaklama imkânı sunan tesis Adapazarı otogarına 3 kilometre, şehrin tam merkezine ise yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta Atatürk Bulvarı üzerinde bulunur. Sakarya’da bir diğer beş yıldızlı konaklama imkânı sunan tesis ise Ramada Sakarya Hotel’dir. Sait Faik Abasıyanık parkına 300 metre uzaklıkta Adnan Menderes Caddesi’nde bulunan tesis, konumu itibariyle Sakarya’nın en iyi lokasyonlarından biridir. Sakarya il merkezinde en çok tercih eden seçeneklerden bir diğeri ise 1inci Konak’tır. Yeni açılmış olmasına rağmen ziyaretçilerin kısa sürede beğenisini kazanmış ve Sakarya’daki en popüler konaklama opsiyonlarından biri olmuştur. Yukarıdaki seçeneklerle birlikte il merkezinde Grand Sakarya Hotel, Sen Hotel Suites & Residence ve Kampus City 54 gibi kaliteli konaklama yerleri bulunmaktadır.

Sakarya’da konaklanabilecek yerlerden biri de şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Sapanca’dır. Turistik cazibesi ile ziyaretçileri kendine çeken ve İstanbul’dan sırf hafta sonu gezileri için tercih edilen Sapanca’da Sakarya il merkezinden daha fazla konaklama imkânı bulunur. Ancak popülaritesi ve sunduğu imkânlar neticesinde Sapanca’daki konaklama seçenekleri genellikle il merkezinden daha pahalıdır. Bu imkânların bazıları göl kenarında iken bazıları ise doğa ile iç içe, çiftlik evi gibi yerlerdir.

Sapanca’da öne çıkan yerlerin başında beş yıldızlı konaklama imkânı sunan NG Sapanca Wellness & Convention gelir. Kano, binicilik, safari gibi açık hava aktivitelerinin düzenlenebildiği tesis, Sakarya Gölü’ne ve Kuş Parkı’na arabayla 5 dakikalık mesafede bulunur. Tesisin içinde hem kahvaltı hem de akşam yemeği yenilebilecek restoran bulunmaktadır. Sapanca’da 5 yıldızlı hizmet veren tesislerden biri de tam Sakarya Gölü’nün kenarında bulunan Richmond Nua Wellness Spa’dır. Sapanca Gölü’nün kenarında manzarasıyla eşsiz bir konuma sahip olan tesis Sapanca’da en çok tercih edilen yerlerin başında gelir.

Sakarya’da konaklanabilecek bir diğer ilçe ise deniz turizmi ile öne çıkan Karasu ilçesidir. Karasu ilçesinde, çoğu Doğu Karadeniz Caddesi üzerine konumlanmış birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Karasu Koç Otel ve Karasu Otel, Karasu ilçesinde öne çıkan tesislerden bazılarıdır.