Google+

Arama formu

Uludağ Gece Hayatı

Uludağ Gece Hayatı

Uludağ şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Karinna Hotel Uludağ, Çobankaya Orman Köşkleri, Grand Yazıcı Hotel Uludağ. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Çobankaya Orman Köşkleri, Uludağ Orman Köşkleri, Karinna Hotel Uludağ. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Grand Yazıcı Hotel Uludağ, Ağaoğlu My Mountain, Karinna Hotel Uludağ tesislerini incelebilirsiniz.

Uludağ otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Uludağ otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Uludağ’da gece hayatının mevsimsel olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle pek çok konaklama yeri asıl sezonun başladığı kış aylarında faaliyet gösterir. Zaten yerli ve yabancı turistlerin bölgeye yoğun olarak geldiği zamanlar da bu zamanlardır. Bu nedenle kış dışında diğer mevsimlerde bölgede yoğun bir hareketlilik görülmez. Bu zamanlarda canlı bir gece hayatı için Bursa’ya inmeniz gerekir.

Ancak kış sezonuyla birlikte geceleri varillerde kamp ateşleri yanar ve hem dışarıda hem de konaklama yerleri içerisinde hareketli saatler başlar. Genellikle Uludağ’ın gece hayatını çeken yerler büyük oteller olur. Otellerde verilen konserler, sponsorlu etkinlik sonundaki müzik ve diğer etkinliklerle birlikte geceler canlı geçer. Bar, disko ve canlı müzik yapan restoranların bulunduğu yerlerde misafirleri güzel bir eğlence bekler. DJ performansları eşliğinde düzenlenen kamp ateşi etrafındaki eğlenceler genellikle gençlerin en fazla tercih ettiği gece aktivitelerindendir. Profesyonel kayakçılar, geceleri meşaleler eşliğinde turistlere keyifli şovlar düzenlemektedir. Bazen geceleri de yine profesyonel kayak hocaları eşliğinde aydınlatılan parkurlarda kayak yarışları düzenlenir. Otellerde kimi zamanlarda ise ortak bir alanda kartopu savaşları, kardanadam yapma yarışları gibi toplu eğlenceler de düzenlenir.


Uludağ Turları