Google+

Arama formu

Zonguldak’ta Alışveriş

Zonguldak’ta Alışveriş

Zonguldak’tan alışveriş yapmadan seyahatini bitirmek istemeyenler için pek çok alternatif sunmaktadır. Eğer kendiniz için ya da hediyelik olarak yiyecek alışverişi yapmak istiyorsanız köy pazarlarını tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Çünkü bu pazarlarda satıcıların kendi yetiştirdikleri doğal ürünler satılmaktadır. Bölgeye özgü otlar, reçeller, kestane balı Zonguldak köy pazarlarından alabileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır.

Zonguldak'ta yöreye özgü hatıra ve hediyelik eşya alışverişleriniz için tercih edebileceğiniz diğer ürünler ise ünlü Devrek bastonu ve elpek bezinden yapılan ürünlerdir. Baston için Devrek Bastoncular Çarşısı'nı ziyaret edebilir, elpek bezinden yapılan ürünler için ise Ereğli'de bulunan hediyelik eşya mağazalarını gezebilirsiniz. Hediyelik eşya dükkânlarında birçok madencilik heykeline rastlamanız da mümkün.

Eğer kapsamlı bir alışveriş merkezine ihtiyaç duyuyorsanız Zonguldak şehir merkezinde ve Ereğli’de alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Zonguldak merkezde yer alan Demirpark AVM ve Ereğli'de yer alan Ereylin Alışveriş Merkezi ve Ay City Alışveriş Merkezi bölge halkı tarafından alışveriş tercih edilmektedir.