Google+

Zonguldak'ta Alışveriş

136611 Oca 2016Lokasyon Detay

Zonguldak'ta Alışveriş

Zonguldak alışveriş yönünden ziyaretçilerine birçok olanak sunan bir şehirdir. Şehir merkezinde bir, Ereğli'de iki olmak üzere, ilde toplam üç alışveriş merkezi bulunmaktadır. Zonguldak halkı alışveriş için genellikle İncivez Mahallesi'nde bulunan Demirpark AVM'de zaman geçirmektedir. Ereğli'de bulunan alışveriş merkezleri ise Ereylin Alışveriş Merkezi ve Ay City Alışveriş Merkezi'dir. Ereylin Alışveriş Merkezi'nde ziyaretçilerinin birçok ihtiyacına cevap veren 72 mağaza ve 48 marka bulunmaktadır. Ay City Alışveriş Merkezi'nde ise oyuncak, giyim, ayakkabı ve aksesuar üzerine birçok mağaza yer alır.

Zonguldak'ta yiyecek alışverişi yapmak için, yöre kadınlarının kendi bahçelerinde yetiştirerek elde ettikleri çeşitli sebze meyvelerin satıldığı Köy Pazarı tercih edilir. Köy Pazarı'nda çeşitli otlar, reçeller ve yöreye özgü eşyalar da satışa sunulmaktadır.

Zonguldak'ta hediyelik eşya alışverişi yapmak ya da kendinize bir hatıra almak istiyorsanız, yörenin ünlü Devrek Bastonu'na göz atmak için Devrek Bastoncular Çarşısı'nı ziyaret edebilir ya da yöreye özgü keten türü olan Elpek Bezi için Karadeniz Ereğli'deki hediyelik eşya dükkanlarını gezebilirsiniz. Zonguldak'ın şehri temsil eden bir diğer eşyası ise madencilik heykelleridir. Şehirde pek çok hediyelik eşya dükkanında bu heykelciklerden bulabilirsiniz. 

Zonguldak ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-