Lviv Otelleri

İkinci Dünya Savaşı’nın etkilerini ve ruhunu taşıyan sokaklardan yürümek; o korkunç döneme tanıklık etmesine rağmen ayakta kalmayı başarmış binalara göz gezdirip de pek çok duyguya ev sahipliği yapmak; sanatın ve kültürün saygıyla yaşatıldığı eserleri inceleyip etkinliklere katılmak ve bütün bunları son derece uygun bir bütçeyle başarmak isterseniz yolunuzun Lviv’e düşmesinde fayda var. Ukrayna’nın en gözde, en turistik ve en mütevazı şehirlerinden biri olarak kabul edilen Lviv’de tüm bu güzelliklere tanıklık etmiş olacaksınız.

1

Yüzölçümü olarak küçük sayılabilecek Lviv, estetik ve maneviyat yönünden ise son derece büyüktür. Turistlerin, gezginlerin ve sanatseverlerin ilgisini çeken Lviv’in göz kamaştırıcı unsurları genellikle birbirine yakın olarak şehir merkezinde konumlanmıştır; böylece merkezi bir yerde konaklayarak orada geçireceğiniz süre boyunca çok fazla birikim yapma fırsatı bulabilirsiniz. Bu nedenle de konaklama yapacağınız yer; bir otel, pansiyon ya da hostel de olsa lokasyon olarak büyük bir önem arz etmektedir ve yine bu nedenle, en genel hatlarıyla konaklama yerlerinin fiyatları lüks odaklı değil, kültüre olan yakınlığı ile değişkenlik gösterir.

Ukrayna, Türkiye’den vizesiz olarak ziyaret edilme imkanına sahip olan nadide ülkelerden biri olmakla birlikte Türk Lirası baz alındığında son derece hesaplı bir ülkedir aynı zamanda. Bu durum tatiliniz esnasında hem bol bol gezip görme ve yeme içme planları yapmanıza hem de tam olarak bütçenize göre konaklamanıza katkıda bulunacaktır. O halde, Lviv otel fiyatları konusuna gelindiğinde fiyat tablosunun son derece iç açıcı olduğunu belirtmekte hiçbir sakınca yok.

Lviv otelleri en genel hatlarıyla düşük ve orta bütçeli olarak sınıflandırılabilir. Zira toplam otel sayısının çok küçük bir bölümü “pahalı” ya da “çok pahalı” şeklinde etiketlenebilecek fiyatlar biçmiştir. Bir diğer deyişle 60 Türk Lirası ile son derece şık bir hostelde kalabilirken yaklaşık 10 bin Türk Lirası’na kalacak bir otel bulma imkânınız da var. Fakat yine de 60 TL ile açılış yapan ve üç basamaklı, son derece makul rakamlara (örneğin 250 TL) uzanan konaklama yerleri fahiş fiyatlı yerlere göre çok daha fazla sayıdadır.

Fiyat Tablosunu Belirleyen Etmenler:

 • Şehir merkezine olan uzaklık
 • Sanatsal ve kültürel faaliyetlerin bulunduğu yerlere olan uzaklık       
 • Toplu ulaşım araçlarına olan uzaklık

Yukarıda sıralanmış nedenler, en genel hatlarıyla Lviv’in otel fiyatlarını nasıl biçimlendirdiğiyle alakalıdır. Bu üç ana madde, Lviv otel fiyatları konusunda belirleyici unsurları oluşturur; “lüks” bu nedenle başka Avrupa şehirlerinde olduğunun aksine fiyat tablosunda abartılı bir rol oynamaz.

Lviv otellerinin lüks içerikli etmenlerle fiyatlandırma yapmadığından bahsetmiştik. Buna göre, ucuz Lviv otelleri genellikle şehre olan yakınlıkları ile biliniyor ve yine de buna rağmen son derece cüzi rakamlara sahip oluyor diyebiliriz. Eğer amacınız kısa sürede çok fazla yer gezmek ise bu otelleri iç rahatlığıyla tercih edebilirsiniz; çünkü hem paranız cebinizde kalacak, hem de yürüyerek ulaşım sağlayarak ekstra tasarruf edeceksiniz.

Ucuz Lviv otelleri geceliği 94 TL ile açılış yapıp yaklaşık olarak 300 TL ile bitiyor. Karşılaştırma yapmak isteyenler için bu aralık, Türkiye’nin en büyük şehirlerinin merkezlerindeki kaliteli otellerin fiyatlarından çok daha ucuz durumda. Bu nedenle son derece hesaplı bir fiyata konaklama yapabilirsiniz. Ucuz Lviv otellerinin en büyük avantajı ise, bu aralıktaki şehir merkezine en uzakta konumlanmış otelin mesafesinin yaklaşık olarak 2 kilometre olması. Tekrar altını çizmek gerekirse bu da, etkinliklere ve kültüre son derece yakın olup, son derece ucuz bir konaklama imkanı demek oluyor.

2
 • Spesifik olarak örneklendirmek gerekirse Lviv şehir merkezine 1,4 km uzaklıkta bulunan Zlata Hotel, cebini düşünenler için harika bir seçenektir. Geceliği 92 TL olan bu otelde ön ödemeye gerek duyulmadığı gibi ücretsiz iptal seçeneği bulunmaktadır. Bununla birlikte otel evcil hayvan dostudur, ücretsiz Wi-Fi hizmeti, ücretsiz otopark ve aile odaları imkanları sağlar. Açık havada (ek ücret ödeyerek) barbekü yapmak, tamamen ücretsiz bir şekilde piknik alanında vakit geçirmek ve yemek yemek gibi aktivitelerden yararlanabilirsiniz. Konum olarak müşterileri tarafından son derece olumlu bir şekilde puanlanmıştır.
 • Bir başka örnek olan Sun Hotel, Lviv şehir merkezine sadece 550 metre uzaklıktadır, hatta Şevçenko Anıtı’na olan mesafesi 100 metredir; bu nedenle de müşterileri tarafından konum puanı 10 üzerinden 9,3 olarak puanlanmıştır. Sigara tiryakilerini pek sevindirmeyecek sigara kullanımına kapalı odaları olsa da, ücretsiz Wi-Fi, otopark, teras, ısıtma ve her odada bulunan çay/kahve makineleri ile bu eksikliğini unutturur niteliktedir. Üstelik kış döneminde Lviv’e gitme kararı almışsanız, Sun Hotel aracılığıyla kayak kartı temin edebilir ve ücretli olarak kayak ekipmanları kiralayabilirsiniz. Sadece yetişkinlere özel olarak tasarlanmış bu otelde turistik konaklama yapabildiğiniz gibi iş görüşmeleri de yapabilirsiniz; zira ücretli olarak toplantı odaları kullanımı bulunmaktadır. İç mekânda oyun alanları da mevcuttur. Bir gecelik fiyatı 115 TL olarak belirlendiği için fiyat performans oranı son derece yüksek otellerden biridir.
 • Aziz George Katedrali'ne 600 metre, Potocki Sarayı'na 1,3 kilometre ve Lviv Latin Katedrali'ne 1,7 kilometre mesafede, yani yürüyerek ulaşım sağlayabilecek bir konumda konaklama yapmak isterseniz, tercihiniz Best Time olmalıdır. Konum olarak “mükemmel” olarak puanlanmış bu otelin bir gecelik fiyatı sadece 92 TL olmakla birlikte pek çok avantaja sahiptir. Kilitli dolaplar, bagaj muhafazası uyandırma Servisi, 24 saat açık resepsiyon ve tesisin her alanında kullanıma açık Wİ-Fi hizmeti büyük avantajlar sağlar. Ortak banyo kullanımı mevcut olan oteldeki banyo araç gereçleri eksiksizdir. Aynı şekilde aile odaları da bulunmaktadır, fakat genellikle çiftler tarafından tercih edilen pratik ve tatlı bir mekandır.
 • Lviv'de yer alan Hotel Dolynskiy, Aziz Onuphrius Kilisesi ve Manastırı'na 300 metre ve Yüksek Kale Parkı 1,7 kilometre mesafede konumlanmıştır. Aynı şekilde, Aziz Nikolaos Kilisesi'ne 500 metre ve Ermeni Katedrali'ne 1,1 kilometre uzaklıktadır. Günlük kat hizmeti, ortak salon/TV alanı, bagaj muhafazası, Executive Lounge erişimi ve uyandırma servisi hizmetleri sağlayan otelde ücretsiz Wi-Fi, ayrı banyo ve tuvaletler, aile odaları gibi avantajlar da mevcuttur. En genel hatlarıyla 10 üzerinden 8,3 puan almış otel gerek konumu gerek fiyatlandırmasıyla öne çıkıyor ve sadece 150 TL ile Lviv tatilinizi son derece avantajlı bir hale getiriyor.

Maddiyatı düşünmek zorunda değilseniz, ya da kendinizi ve sevdiklerinizi başta sonra olağanüstü bir Lviv tatiliyle şımartmak istiyorsanız doğal olarak lüks bir otelde konaklama yapmak isteyeceksiniz. Her ne kadar sayıları ucuz ve orta halli bütçelere hitap eden otellerden daha az olsa da Lviv’de de son derece avantajlı içeriklere sahip lüks; yani 5 yıldızlı oteller mevcuttur. Bu otellerin fiyatları 830 ve 1000 TL arasında değişir. Bu otellerin tümünde:

 • Kahvaltı
 • SPA & Masaj salonu
 • Fitness merkezi
 • Sauna dahildir.

Yine aynı şekilde, bu otellerin tümü şehir merkezine yürüyüş mesafesindedir ve en uzak otel bile yalnızca 1 kilometre uzaklıkta konumlanmıştır. Kısacası lüks bir şekilde döşenmiş, harika binanızı terk edip hiçbir toplu taşıma aracına binmenize gerek kalmadan, etraftaki mimari ve tarihi güzellikleri keşfederek şehir merkezine yolculuk yapabilir ve Lviv’in nostaljik dokusunun keyfine varabilirsiniz.

3

BANKHOTEL, çarpıcı tasarımı, mükemmel konumu ve göz alıcı dekorasyonu ile bu oteller arasında en çok ön plana çıkan ve olumlu yorum yağmuruna tutulan seçeneklerden birisidir. Lviv Ivan Franko Ulusal Üniversitesi, Potocki Sarayı ve Aziz George Katedrali’ne son derece yakın mesafede konumlandığı gibi en yakın havaalanı olan Lviv Uluslararası Havaalanı’na da 6 kilometre mesafededir. Engelli misafirleri ağırlamaya uygun yapılanma, fitness merkezi, havaalanı servisi, oda servisi, bar, canlı müzik ve eğlenceler, masaj hizmetleri gibi pek çok özelliğe sahiptir. Özel talep yollayarak rezervasyon ve check-in yapabileceğiniz bu harika otel ile Lviv tatiliniz başka bir boyut kazanacak.

Tarihi dokularla bezeli bir bina ile karşımıza çıkan Leopolis Hotel, Lviv şehir merkezinde, Rynok Meydanı'na 100 metre uzaklıkta konumlanmıştır. Aynı zamanda Lviv Opera Binası, Cizvitler Roma Katolik Kilisesi ve Belediye Binası 3 dakikalık yürüme mesafesindedir; bu da sanatsal ve kültürel aktivitelerde hakimiyet kurmak isteyen turistler için harika bir fırsat anlamına gelmektedir. Özellikle çiftler tarafından tercih edilen otelin puanı 9,7 olarak belirlenmiştir ve mükemmel bir konuma sahiptir. Ek olarak hizmetleri de çok çeşitli ve doyurucudur. Havaalanı servisi, fitness merkezi, bar, restoran, SPA ve masaj hizmetleri, evcil hayvanı olan turistlere izin, oda içinde özel banyo (küvet ya da duş seçenekleri), ücretli çocuk/bebek bakımı, ücretsiz Wi-Fi ve otopark gibi çok çeşitli hizmetler vermektedir.

Bernardin Manastırı'na 600 metre, Volodymyr Ivasyuk Anıtı'na 1 kilometre, Latin Katedrali'ne 12 dakikalık yürüme mesafesinde, Cizvit Kilisesi'ne 1,1 kilometre ve en yakın havaalanı olan Lviv Uluslararası Havaalanı 8 kilometre mesafede bulunan Sofia Apartment, hem lüksün tadını çıkarmak hem de bol bol gezip görmek isteyenler için ideal bir fırsat oluyor. Bunun yanı sıra ücretsiz internet, otopark, evcil hayvan barındırma izni, aile odaları, asansör, mutfaktan özgürce ve dilenen zamanda yeme içme olanağı ve tesis içinde oturma alanı mevcuttur. Aynı zamanda harika manzarası ve kahvesiyle bilinen Sofia Apartment ile pek çok hizmetten yararlanarak keyifli bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kullanıcı yorumları dünyanın neresine giderseniz gidin, çok büyük bir aydınlanma aracı ve kusursuz yönlendirmeler anlamına gelebilir. Lviv’de de bu durum geçerlidir. Bu nedenle müşterilerin çok beğendiği, kaliteli bulduğu ve onayladığı otelleri araştırmak son derece iyi bir fikirdir. Neyse ki bu yazıda, genel hatlarıyla en beğenilen Lviv otelleri hakkında fikir alabilirsiniz. Örneğin sadece 117 TL’ye, 8,5 puanlı bir otelde konaklayabileceğinizi öğrendiniz bile. Bu puanlamanın baz alındığı kısımdaki en yüksek fiyat 1056 TL; fakat kullanıcıların oylamasına göre tam olarak 9,5 puana sahip. Çok sayıda ve çok farklı çeşitte olmalarından dolayı en genel hatlarıyla söylemek gerekirse bu aralıkta bulunan otellerin ortak özellikleri hijyen, güler yüzlü ve ilgili hizmetliler, şehre olan yakın mesafe, kalite-performans arasındaki orantı ve güvenli bir konaklama imkânı. Tabii ki fiyat arttıkça lüks içerikler de artıyor.

Müşterilerinin son derece beğendiği otellerin başında Blum Hotel geliyor. Lviv Ivan Franko Ulusal Üniversitesi’ne 600 metre, Cizvit Tarikatı Kilisesi’ne 700 metre, Latin Katedrali’ne 1 kilometre, Lviv Devlet Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu’na yürüyerek 12 dakika, Zankovetski Drama Tiyatrosu’na 1 kilometre ve Lviv Uluslararası Havaalanı 7 kilometre mesafede bulunan otel, görüldüğü üzere tüm gününü gezip görmeye ayırmak isteyenler için kaçırılmayacak bir konuma sahip. Fakat bunlara ek olarak evcil hayvan dostu olması, havaalanına servis imkânı, 24 saat açık resepsiyonu ve ücretsiz interneti de göz dolduruyor. Dekorasyonu son derece şık olarak yapılmış otelin totalde topladığı puan 9,1 iken konum puanı 9,6 almıştır.

4

Kryva Lypa, Petrus ve Pavlus Cizvit Tarikatı Kilisesi'ne 200 metre, Lviv Latin Katedrali'ne 400 metre ve Lviv Devlet Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu'na 600 metre uzaklıkta konumlanmış, tarihin güzelliklerini dış cephesine yansıtan otellerden biridir. Aynı zamanda Lviv Ivan Franko Ulusal Üniversitesi, Lviv Ermeni Katedrali ve Ermeni Başpiskoposluk Sarayı gibi önemli noktalar da binanın yakınlarında bulunmaktadır. Bu nedenle konum olarak oldukça yüksek bir puan almış olan Kryva Lypa, kullanıcı yorumları ile 9+ puanı hak etmiştir. Sigara içilmeyen odalar, ücretsiz internet, evcil hayvan izni, ısıtma, 24 saat açık resepsiyon, uyandırma servisi gibi özelliklere sahiptir. Çiftlerin sıklıkla tercih ettiği otelde asansör de bulunmaktadır. Lakin park yeri bulunmamaktır.

Bir başka yüksek puanlı otellerden olan Danylo Inn, Lviv'in merkezinde, Ploshcha Rynok'a 300 metre, Lviv Tren İstasyonu'na 3,5 kilometre ve Lviv Uluslararası Havalimanı'na 7,5 kilometre mesafede konumlanmıştır. Otel etrafında, hatta çok kısa yürüme mesafeleriyle pek çok kafe ve retoran bulunmaktadır. Lviv’in mütevazı ve tatlı havasını yansıtan dekorasyonu, güler yüzlü ve ilgili çalışanları, ücretsiz internet hizmeti, havaalanı servisi, tüm odalarda çay/kahve makinesi bulunması gibi özellikleri ile ön plana çıkmış ve puanları toplamayı başarmıştır. Canlı şehir manzarası ile yatıp kalkacağınız yatakları özellikle kusursuz bir konfora sahip olarak tanımlanmış ve neredeyse tam puan almıştır. Bu nedenle konforunu düşünen gezginler için son derece iyi bir fikir olacaktır.

Apart-hotel Horowitz, apart türünde olması ile diğerlerinden ayrılsa da, genel olarak 9,5 ve konum olarak 9,9 gibi son derecede yüksek puanlar alarak büyük bir memnuniyet garantisine sahip olmuştur. Tarihi bir binada hizmet veren Apart-hotel Horowitz, Lviv'deki Rynok Meydanı'na 50 metre, Lviv Uluslararası Havaalanı'na 6 kilometre, Lviv Tren İstasyonu'na 3,7 kilometre ve Ermeni Katedrali’ne sadece iki dakikalık yürüme mesafesinde konumlanmıştır. Ek olarak bünyesinde sigara içilmeyen ferah odalar, havaalanı servisi, restoran, otopark, ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı, aile odaları ve bar barındırır. Genellikle çiftler tarafından yorumlanıp beğenilmiş olsa da aileler için de uygun ve konforlu bir konaklama hizmeti sağlar.

Lviv’in kısmen küçük bir şehir olduğu ve en önemli tarihi, kültürel ve sanatsal noktalarının şehir merkezinde toplandığı bir gerçektir. Bu nedenle de özellikle kısıtlı zamanı olan ve çok gezip görmek, yeni tatlar denemek isteyen gezginler merkezi otelleri tercih etmek isteyecektir. Neyse ki Lviv şehir merkezinde birbirinden farklı fiyatlandırmalara ve tiplere göre değişkenlik gösteren pek çok otel bulunmaktadır. Öncelikle fiyat baz alınırsa, 115 TL’den başlayıp 1056 TL’ye uzanan Lviv merkez otelleri mevcuttur. Bu büyük değişkenliğin ana nedeni, Lviv otellerinin çoğunun şehir merkezinde konumlanmış olmasıdır. Bir diğer kümelendirme yöntemi mesafeyi baz almaktır; merkez otelleri aşırı farklar göstermeden şehir merkezine 300 metre ile 1 km arasında uzaklıklarda konumlanmışlardır. Kullanıcı yorumlarına göre değerlendirme yapmak isterseniz, şehir merkezindeki oteller 9,9 puan ile 7,4 puan arasında değişkenlik göstermektedir. Kısacası seçim yapmak için çok fazla seçeneğiniz mevcuttur. Fiyat arttıkça yararlanacağınız avantajlar artabilir, fakat seçenekleriniz son derece çeşitlidir.

Örneğin, Opera Center Otel, şehrin keyfini doyasıya sürmek isteyenler için yaratılmıştır. Zira konum olarak Aziz Onuphrius Kilisesi ve Manastırı'na yaklaşık 600 metre, Aziz Nikolaos Kilisesi'ne 800 metre ve Lviv Ermeni Katedrali'ne 1 kilometreden daha kısa mesafededir. Bunun yanı sıra tesisin yakınlarında Ermeni Başpiskoposları Sarayı, Mariya Zankovetska Tiyatrosu ile Lviv Devlet Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu bulunmaktadır. Kısacası dolu dolu bir Lviv tatili için en ideal konuma sahip merkezi otellerden biridir. Üstelik fitness merkezi, otopark, ücretsiz internet bağlantısı, aile odaları, tüm odalarda çay/kahve makinesi ve asansörü bulunmaktadır.

5

Mini Hotel Barvy Lvova on Horodotska St. de merkezi oteller arasında yüksek puan almış seçeneklerden biridir. Cizvit Kilisesi ve Aziz Nikolaos Kilisesi 700 metre uzaklıkta bulunduğu gibi etrafında Lviv Latin Katedrali, Lviv Devlet Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu ve Lviv Ulusal İvan Franko Üniversitesi gibi son derece popüler turistik noktalar yer almaktadır. Şehir merkezinin avantajlarından yararlanmak isteyenler için iyi bir fırsat olan Barvy Lvova, bünyesinde ücretsiz internet hizmeti, oda servisi, ısıtma, 24 saat açık resepsiyon, kablolu TV yayını, ortak mutfakta dilediğiniz saatte yemek yeme özgürlüğü ve uyandırma servisi bulundurmaktadır.

Devasa ve göz alıcı yapısıyla ön plana çıkan Cities Gallery Apart-hotel Lviv’in en güzel yerlerinden birinde, eski kent merkezinde konumlanmıştır. Lviv Ermeni Katedrali'ne 500 metre mesafede bulunan otelin yakınlarında Ermeni Başpiskoposluk Sarayı, Mariya Zankovetska Tiyatrosu ve Lviv Devlet Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu bulunmaktadır. Konsepti, güler yüzlü hizmeti ve konumu itibariyle büyük beğeni toplayan otelde özel banyo, ücretsiz Wi-Fi, havaalanı hizmeti, 24 saat açık resepsiyon, tesis içinde oyun alanı, çay/kahve makinesi gibi özellikler de barındırmaktadır. Otelden çıkıp da Lviv’in tarihi ve sanatsal havasını soluyarak hem hızlı hem de verimli bir şehir gezisi yapmak isteyenler için mükemmel konuma sahiptir.

Lviv’e gidip de her köşesinden özgün ve estetik güzellikler yansıtan, İkinci Dünya Savaşı’nın izlerini taşıyan tarihi çizgilerle bezenmiş, kendi halinde, sevimli butik otellerde kalmadan olmaz. Farklı bir ülkede olmayı ekstra farklılaştıran bu özel hizmetten Lviv butik otelleri aracılığıyla yararlanabilirsiniz. Bunu başarmak için de yapmanız gereken tek şey zevkinize ve bütçenize uygun bir butik otel bulmak. Neyse ki kendi halinde olduğu söylenebilecek bu butik oteller son derece uygun fiyatlarla karşımıza çıkıyor. Yaklaşık olarak 250 TL ile bir gece konaklama yapabilirsiniz; üstelik Lviv şehir merkezine sadece 100 metre uzaklıkta! Odanın fiyatı zengin dekorasyon ve genişlik ile ya da sağladığı imkanlara göre artabilir; fakat yine de dört basamaklı rakamlara ulaşmaz. Kendinizi evinizde hissettirecek rahatlık, şehre yürüyüş mesafesi, tarihin kokusunu içinize çekmek için Lviv butik otellerini iç rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

6

Özgün güzelliğiyle ön plana çıkan fakat bundan çok daha fazlasını sunan butik otellere bir örnek olarak Gruner Lviv Boutique Hotel verilebilir. Hızlı check-in ve check-out özellikleriyle ön plana çıkan otelin konumu da son derece olumlu puan ve yorum toplamıştır. Zira bulunduğu noktaya Lviv Ivan Franko Ulusal Üniversitesi, Lviv Ermeni Katedrali ve Ermeni Başpiskoposluk Sarayı çok yakındır. Modernlik ve şıklık sahibi odalarında çay/kahve makinesi, engelsiz duşakabinler, ücretsiz internet hizmeti vardır, tesis genelinde asansör ve otopark hizmeti almak mümkündür.

Renkli ve şık tasarıma sahip Vintage Boutique Hotel, eski tip binaların tasarımını modernize ederek kullanıp farklı bir şıklıkla ortaya çıkmıştır. Son derece ilginç iç dizaynına ek olarak harika bir bar, klima, internet, ofis, bilgisayar istasyonu gibi hizmetler eşlik eder. En önemli özelliklerinden biri ise konumudur ve Market Meydanı, Boim Şapeli, Dominik Kilisesi, Ermeni Katedrali, High Castle, St. George Katedrali, Lviv Belediye Merkezi, Eczacılık Müzesi, Latin Katedrali ve Taras Shevchenko Anıtı’na yürüme mesafesinde bulunur. Bu nedenle yüksek puan alan bu tatlı butik otelde kalarak hem konforlu hem de tarihi ve kültürel güzellikleri kucakladığınız bir tatil yapabilirsiniz.

Bir diğer örnek olan Kavalier Boutique Hotel, alanında en beğenilen otellerden biridir. 5 yıldızlı ve harika dizaynlı bu lüks butik otel aynı zamanda merkezi bir konuma sahiptir. Eski şehir merkezine, Market Meydanı’na, Svyatogo Yura Katedrali’ne ve St. Andrew Kilisesine oldukça yakındır. Ücretsiz otopark, yüksek hızda internet, havuz, tenis kortu, aile ve çocuklara uygunluk ve evcil hayvan giriş izni ile dikkat çeken otel, müşterilerinden konfor, konum ve hizmetler açısından son derece yüksek puanlar almayı başarmıştır.

Balayının keyfini tarihi keşfederek, sanatla iç içe geçerek, bir şehrin kültürünü tanıyarak katlamak isteyenler için Lviv harika bir seçenek olacaktır. Tabii ki bütün bunlara ek olarak, lüks ve şık bir balayı geçirmek çiftlerin bir diğer göz ettikleri özelliktir. Fiyatları kabaca 550 TL-1050 TL arasında değişen lüks balayı otelleri ile çiftler ücretsiz otopark, havuz, SPA, masaj ve spor salonu gibi özelliklerden yararlanabildikleri gibi son derece titiz ve stil sahibi şekilde dizayn edilmiş odalarda konaklamanın keyfini çıkarabilir. Bu odalar klimalı, geniş ve wi-fi hizmeti sağlanmış odalardır. Üstelik bu aralıktaki otellerin yüzde doksanında kahvaltı dahildir.

Nobilis Hotel, çiftlerin hayallerini süsleyen kültür dolu, şık ve modern bir balayını gerçeğe dönüştürüyor. Rynok Meydanı'na ve tarihi Palazzo Bandinelli'ye 1 kilometre uzaklıkta olan otel, misafirlerinin konforu ve huzuru için her şeyi düşünmüştür. Akdeniz ve Ukrayna lezzetlerini sofraya taşıyan kahvaltı ve yemekleri, SPA ve masaj hizmetleri, fitness merkezi, oda servisi, barı, havaalanı servisi gibi hizmetleriyle, günün sonunda odanıza çekildiğinizde kendinizi son derece arınmış, konforlu ve huzurlu hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Kısacası ödeyeceğiniz fiyat ile performans arasında güzel bir orantı olacak; zaten bu nedenle otel, önceki müşterilerinin oylamalarıyla 9,4 puanı almıştır.

Tarihi çizgileri şıklık ve modernlik ile birleştirip hizmete açan Grand Hotel, Lviv’in kalbinde, son derece lüks ve konforlu, aşk dolu bir balayı için yer ayırtmanızı bekliyor. Öyle ki, oda fiyatına dahil günlük açık büfe kahvaltı, Spa & Fitness merkezinde saunalar, yüzme havuzu, spa küvet, masaj servisi ve spor salonu, bar, oda servisi mevcuttur. Ek ücret ödeyerek temalı akşam yemeği geceleri, bisiklet turları, yürüyüş turları; ücretsiz olarak film geceleri, sanat galerileri, akşam eğlenceleri, oyun odaları ve tesis dışında hiking gibi aktivitelerden de yararlanabilirsiniz. Dolu dolu ve son derece eğlenceli bir balayı için 10 üzerinden 9,3 puan almış Grand Hotel iyi bir seçenek olacaktır.

Citadel Inn Hotel & Resort, gezgin ve konforuna düşkün çiftlerin düşleyebileceği başka bir balayı adresi olabilir. Lviv merkezinde eski bir kale içerisinde bulunan otel, Lviv Sanat Galerisi'ne sadece 5 dakikalık ve Ploshcha Rynok'a 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Konumu dışında da son derece lüks özelliklere sahip olan otelde SPA ve sağlık merkezi, masaj hizmetleri, mükemmel bir kahvaltı, bar, evcil hayvan barındırma izni, oda servisi, 24 saat açık resepsiyon, canlı müzik, sanat galerileri, bisiklete binme, kütüphane, oyun odası ve kayak bulunmaktadır. Dekorasyon olarak her ayrıntısıyla göze hitap eden dizaynı, geniş odaları ve lüks ayrıntıları ile dilediğiniz gibi bir balayı geçirmeniz ve romantik anlarınızın güzelliğini kat be kat arttırmanız son derece mümkün.

Kendini bambaşka bir ülkede olmasına rağmen evindeymiş gibi konforlu ve huzurlu hissetmek isteyenler için Lviv apart oteller harika bir seçenek olacaktır. Özellikle içerisindeki mutfakta yemek hazırlama imkanıyla daha ekonomik bir tatil bu konaklama türüyle son derece olasıdır. Aynı şekilde ev formunda olması teklerin, çiftlerin ya da grupların kolaylıkla kalabilmesini sağladığı için herkese uygun bir tercihtir.

Lviv’in şehir merkezine yakın olduğu gibi havaalanı çevresine yakın bölgelerinde de apart oteller bolca mevcuttur. Fakat apartlar genel itibariyle ucuz olduğundan biraz daha fark ödenerek şehir merkezine yakın bir yerle anlaşmak daha mantıklı olacaktır. Örneğin hem yüksek puanlı hem merkeze yakın bir apart otelin bir gecelik fiyatının sadece 150 TL olması bunu kanıtlar gibidir. Bu makul fiyat aralığı ise en fazla 530 TL’ye kadar uzanır.

7

Opera Passage Apart Hotel, uygun bir bütçe, sıcacık ev ortamı ve mükemmel iç dizaynı ile, müşterilerini kendisine hayran bırakıyor. Cizvit Tarikatı Kilisesi’ne 300 metre, Latin Katedrali’ne 400 metre, Lviv Devlet Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu'na 200 metre ve Lviv İvan Franko Ulusal Üniversitesi'ne 550 metre uzaklıktadır. Konumu itibariyle son derece rağbet gören apart otelin diğer özellikleri de onu cazip kılarak yüksek puanlar almasını sağlar. Öyle ki ortalama 450 TL ile sınırsız ve hızlı internet, oda servisi, bar, 24 saat açık resepsiyon, serbest ve zamansız mutfak, ses yalıtımı, tesis içi ATM’ler gibi pek çok kolaylık ve konfor sağlayan özellikleri de mevcuttur. Böylelikle tam 461 değerlendirme ile 9,3 puana ulaşmayı başarmıştır.

Bir diğer en iyi Lviv apart otellerinden olan Apart Hotel Code 10, Lviv Yüksek Kale Parkı'na ve Aziz Nikolaos Kilisesi'ne 1,7 km, Aziz Onuphrius Kilisesi ve Manastırı'na 1,5 km mesafede konumlanmıştır. İç dizaynı şık, modern ve renkli bir stile sahiptir ve hem ev konforunu hem de rahatlatıcı şıklığı bir araya getirir. Ontinental veya alakart kahvaltı servisi olan otelde aynı zamanda internet, bar, klima, özel banyo, düz ekran TV ve tam donanımlı mutfak bulunmaktadır.

ApartLviv Apartments, Lviv şehir merkezini baz alarak oluşturduğu tasarımında mütevazılığı ve asaleti bir araya getirmiştir. Svyato-Pokrovsky Katedrali’nin dibinde bulunduğu gibi Opera Tiyatrosu’na da sadece 15 dakika yürüme mesafesindedir. Her odasında düz ekran uydu TV, çay/kahve makinesi, internet ve banyolarda duş ve saç kurutma makinesi vardır. Otel sahibi ve çalışanları güler yüzlü olmaları ve ilgili davranmaları nedeniyle son derece olumlu olarak yorumlanırken, apartın genel puanı 9,7 olarak belirlenmiştir. Gecesi sadece 253 TL olan otel, aynı zamanda bütçenizi aşmamanıza da yardımcı olur.

Genç yahut ruhu genç, maceraperest gezginlerin sıklıkla tercih ettiği hosteller Lviv’de de yoğun bir sayıda bulunmaktadır. Temel mantığı tek bir odayı farklı insanlarla paylaşarak sudan ucuza konaklama imkânı bulmak olan bu yapılarda ise doğal olarak temizlik, titizlik ve güvenlik çok büyük bir önem taşır. İşte bu nedenle, Lviv hostelleri araştırılırken fiyattan ziyade misafir yorumlarına mutlaka göz atılmalıdır. Bu bilgiyi baz aldığımızda puan aralığı 9,0-10 olan hostellerin fiyatları 60 ila 275 TL arasında değişkenlik göstermektedir; lakin iki haneli basamaklara sahip fiyatları olan hosteller çok daha fazla sayıdadır. Büyük bir çoğunluğu şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan hostelleri incelerken hem odalar hakkında hem de çalışanlar hakkında yapılmış yorumları mutlaka dikkate almayı unutmayın.

8

Yorumları önemseyenler için en kaliteli bulunmuş hostellerden biri Post House Hostel’dir. Lviv merkezinde bulunan Post House Hostel, Lviv Tarih Müzesi'ne 10 dakikalık yürüme mesafesinde, Counts Pototskikh Sarayı'na 200 metre, Lviv Ivan Franko Ulusal Üniversitesi'ne 300 metre ve İsa'nın Düzeni Kilisesi'ne 500 metre uzaklıkta konumlanmıştır. Tesisin her yerinde ücretsiz internet, temiz ortak banyo ve mutfak, konforlu yataklar bulunmaktadır. Konumu, hijyeni ve personeliyle ok beğenilen hostelin puanı 9,5 olarak belirlenmiştir. 10 yataklı karma odada bir gecelik kalma fiyatı ise 48 TL’dir, bu da ekonomisini düşünen gezginler için son derece iyi bir kalite-performans anlamına gelmektedir.

Four Seasons, sade ve konforlu odaları ve özellikle konumuyla öne çıkmaktadır. Volodymyr Ivasyuk Anıtı'na 100 metre, Bernardine Manastırı'na 300 metre, Potocki Sarayı'na 1,2 km, Ruska Sokak Topluluğu'na ve Kornyakt Sarayı'na 1,8 km mesafede bulunurken etrafında Lviv Latin Katedrali, Petrus ve Pavlus Cizvit Tarikatı Kilisesi ve Shevchenka Bulvarı konuşlanmıştır. Bu nedenle ziyaretçileri için kısacık sürede pek çok yer gezip görmeyi sağlar. Bunlara ek olarak otopark, ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı, aile odaları, 24-saat açık resepsiyon ve tüm odalarda çay/kahve makinesi gibi ek hizmetleri de vardır. Tek kişiler için bir ranza fiyatı 58 TL iken özel banyolu, özel iki kişilik yataklı odalarda kalmak 208 TL’dir.

DREAM Hostel Lviv, adından belli olduğu gibi, rüya gibi bir hostel deneyimi yaşatıyor. Rynok Meydanı'na 200 metre mesafede yer alan hostel aynı zamanda Mariya Zankovetska Tiyatrosu, Lviv Ermeni Katedrali ve Ermeni Başpiskoposluk Sarayı gibi popüler turistik yerlere oldukça yakın bir mesafede konumlanmıştır. Genel olarak 9,4; konum olarak 9,9 olarak puanlanmış hostelde havaalanı servisi, restoran, ücretsiz internet bağlantısı, 24-saat açık resepsiyon ve bar bulunmaktadır. Tatlı ortak alanları ve odalarıyla göz kamaştıran hostelde ortak odada bir ranza fiyatı 52 TL iken, şehir merkezi manzaralı çift kişilik özel odada kalma bedeli sadece 276 TL’dir.