Google+

Arama formu

Salto’da Gezilecek Yerler

Salto’da Gezilecek Yerler

Salto, her ne kadar küçük bir şehir olmasa da gezilecek yerler bakımından pek fazla seçenek sunmamaktadır. Ama var olan turistik alanların ihtişamı ve değeri bu boşluğu doldurmaktadır.

Salto’da görülmesi gereken diğer yerler

Salto’da Gezilecek Yerler-1

Salto şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Silvana Manera güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Big central house, Hermoso Apartamento En el Centro de Salto, Alborada Salto Centro. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Monoambiente en zona Este Salto, Hostal El Puesto, Un lugar para compartir gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Silvana Manera, Jardines de Don Bosco, Un lugar para compartir tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Salto aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Casa Quiroga, Museo Arqueologica, Museo Edmundo Prati.


Salto Turları

Represa Salto Grande

Represa Salto Grande

Ülkenin gurur kaynağı olan bu devasa hidroelektrik santrali, Salto’nun 14 kilometre kuzeyinde yer alıyor. Uruguay’ın elektrik ihtiyacının yüzde 50’sinden fazlasını üreten alanı görmek isteyenler için 90 dakikalık ücretsiz turlar yapılmaktadır.

Museo del Hombre y la Tecnologia

Museo del Hombre y la Tecnologia

Eskiden pazar alanı olarak kullanılan tarihi bir binanın içinde yer alan müze, yerel kültürün nasıl geliştiğini görmek ve tarihini öğrenmek için idealdir. Alt katında küçük bir arkeolojik bölüm de mevcuttur.

Museo de Bellas Artes y Artes Decorativas

Museo de Bellas Artes y Artes Decorativas

Uruguay sanatçılarının eserlerini merak edenler bu müzeye uğramalıdır. Hem heykel hem de resim çalışmalarının görülebildiği müzenin bahçesi de vakit geçirmek için güzel bir ortam sunmaktadır.

Teatro Larranaga

Teatro Larranaga

1882 yılından bu yana ayakta kalmış olan, kırmızı kadife duvarlı ve devasa avizeli bu tarihi tiyatro sahnesi, ziyarete açıktır. Bina belirli dönemlerde dans ve tiyatro gösterilerine de ev sahipliği yapmaktadır.