Google+

Arama formu

Sakız Adası’na Nasıl Gidilir?

Sakız Adası şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Luxury appartment in Chios centre, Homeric Poems, Mastixi. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Chioni's Houses, Vergeti Studios, Vergeti Studios-1 gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Amalia City Rooms, Homely Studios, Faidra tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Sakız Adası aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Sakız Adası’na ulaşımda denizyolu ve havayolu tercih edebilirsiniz. 


Sakız Adası Turları

Sakız adası'na Türkiye'den ulaşmanın en kolay yolu Çeşme’den adaya feribotla geçmek. Çeşme - Sakız adası arası yolculuk ise sadece 30 dakika. Bu nedenle Türkiye’den Sakız adası'na günübirlik ziyaretler oldukça yaygın. Özellikle 72 feribotla Türkiye’nin bir çok yerinde tarifeli yolcu taşımacılığı yapan Turyol'un 2016 itibariyle Çeşme-Sakız hattında faaliyet göstermeye başlaması Çeşme-Sakız arası seyahatleri daha da kolay hale getirdi. Çeşme-Sakız hattının en genç ve modern gemisine sahip olan Turyol'un bu hat için belirlediği ücretler de oldukça makul düzeyde. Çeşme - Sakız adası gidiş dönüş feribot bileti tüm liman vergileri dahil olmak üzere yetişkinler için 25€ , 0-6 yaş grubu için 2€,  6-12 yaş grubu içinse 15€ dur. Tarife ile ilgili daha detaylı bilgi almak için turyolonline.com'ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Sakız Adası’na Pire’den günde bir kez (yaz sezonunda günde iki kez) feribot kalkar. Yıl boyunca Samos ve Midilli’den de düzenli feribot seferleri bulunmaktadır.. 

Samos'a havayoluyla gitmek isterseniz, Uluslararası havayolu şirketlerinin Atina’dan her gün kalkan seferlerini değerlendirebilirsiniz. Rodos, Samos, Limnos gibi Yunan adalarından da Sakız Adası’na uçuşvardır. Yaz sezonunda haftada 2-3 kez Selanik ve Rodos’tan adaya seferler olur. Selanik – Sakız Adası seferlerini Astra Airlines düzenler.