Dinlenmek isteyenler için harika bir festival: Hiçbir şey yapmama festivali!

Etkinlik Başlangıç Tarihi
Etkinlik Bitiş Tarihi
İletişim
https://www.facebook.com/events/321168594909748/

Bazen günlük hayatın koşuşturması içinde yorulup hiçbir şey yapmadan, boş boş oturmak isteriz. Günümüz dünyası için çok alışık bir durum bu. Hatta bu hiçbir şey yapmama hali, 2014 yılında Güney Kore'de bir spor haline geldi! 70 insan Seul'de bulunan Ichon Hangang Park'ında bir pazar günü öğleden sonra bir araya geldi ve hep birlikte hiçbir şey yapmadı. Ne telefon vardı ellerinde, ne de çekmeye çalıştıkları selfie için poz veriyorlardı. Ne birilerine nerede olduklarını bildiriyor ne de bir hedefe doğru koşuyorlardı...

Etkinliğin öncüsü tasarım sanatçısı WoopsYang'a göre amaç ne kadar çok insanın çalışırken yorulduğunu ve dinlenmeyi ne denli hakkettiklerini göstermekti. Hal böyle olunca da etkinliğe ilgil oldukça yoğun oldu. Öyle ki 2016 yılında etkinliğe katılmak için başvuranların sayısı 2 bini buldu ama kontenjan 70 kişiyle sınırlı olduğu için başvuranların hepsi etkinliğe katılamadı.  

90 dakika süren bu etkinlikte katılımcıların boşluğa bakmak dışında herhangi bir şey yapmaları yasak. Eğer gülerseniz, uyuya kalırsanız veya teknolojik bir ürün kullanırsanız (bunlara saat de dahil) eleniyorsunuz! 

Güney Kore'de büyük ilgi gören etkinlik, Türkiye'de de düzenlenecek. 30 Ekim tarihinde Taksim Meydanı'nda bir araya gelecek hiçbir şey yapmama gönüllüleri 90 dakika sürecek bir oturum gerçekleştirecek. Her 15 dakikada bir katılımcıların nabzı kontrol edilecek ve 90 dakika sonunda nabzı en düşük olan yarışmayı kazanacak.  

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için: https://www.facebook.com/events/321168594909748/