Google+

Arama formu

Güney Kore'nin En Güzel Sahilleri

Güney Kore'nin En Güzel Sahilleri

Üç tarafı sularla çevrili olan Kore, günlük hayattan hoş bir kaçış sunan, birçok şekilde ve boyutta plaja ev sahipliği yapıyor. Kore plajları resmi olarak haziran ve temmuz aylarında açılıyor ve ağustos sonunda kapanıyor. Dolayısıyla bu güzel sahillerde vakit geçirmek için sadece birkaç ay bulunuyor. Dolayısıyla işi şansa bırakmamakta fayda var. Sizin için gittiğinize pişman olmayacağınız Güney Kore plajlarını derledik. 

Fotoğraf: http://3.bp.blogspot.com/-UsvvBf3l6ow/UA27NqCsmdI/AAAAAAAABHM/bStXrRNUWJ...

Myeongsashimni Sahili
Myeongsashimni Sahili

Shinji-do Adası’nda bulunan, 4 kilometre uzunluğundaki beyaz kumlu Myeongsashimni Sahili, Kore’de güneşlenmek ve yüzmek için en huzur verici yerdir. Haziran ayında ısınmaya başlayan su ekim ayının sonlarına dek sıcak kalmaktadır. Sahilin en yoğun bölgesi batı tarafıdır. Aynı zamanda sahilde kamp yapma olanakları da bulunmaktadır. Yüzücüler için 20 ila 50 metre sonra su derinleşmektedir.

Fotoğraf: https://www.90daykorean.com/wp-content/uploads/2016/08/Korean-Beach-5-My...

Haeundae Sahili
Haeundae Sahili

Busan’da bulunan Haeundae Sahili’ne Kore’nin en popüler sahili demek çok doğru olacaktır. Yaz aylarında sardalya merkezi olan sahili her yıl 7 Ocak’ta yapılan geleneksel Kutup Ayıları yüzmesinde de ziyaret edebilirsiniz. Büyük bir yoğunluğa sahip olan sahil yıl boyunca yapılan festivalleri, barları, restoranları ve kulüpleri ile de oldukça popüler. Sahil aynı zamanda ufuktan doğan güneşin ve yükselen ayın harika manzaralar yarattığı bir yer. 

Fotoğraf: http://seoulspace.co.kr/wp-content/uploads/2016/07/haeundae_beach-1197x5...