Deniz, Güneş ve Sınırsız Eğlencenin En Ucuz Adresi: Sunny Beach

Cebinde geçen seyahatten arta kalan azıcık Shengen'in mi var? Seni ha bire dürtüp hadi gidelim, haydi azıcık eğlenelim diye kıpraşıyor mu? Eğlen tabisi. Ben sana eğlenme içme zabaha kadar dans etme demiyorum. Hobi olarak tabi eğlen coş. Hatta iç, kızlı erkekli dans et, arkadaşlık et, flört et. Hatta tam da burada et. Bulgaristan Sunny Beach'te!

IMG_1026

Bir yer düşünün. Gecesi Bodrum, gündüzü Marmaris, denizi Kaputaş, eğlencesi Ibiza kıvamında olsun. Kızlı erkekli dans edilsin, parti time yapılsın, kimse kimseye abarmadan, sarkmadan, rahatsız etmeden yesin, içsin eğlensin. Hatta inanmazsın fiyatlar da Konya Karaman civarı olsun. Yani normal, abartılı değil, hatta ucuz.

IMG_1027

Her yerde onlarca irili ufaklı oteller var. Rezervasyonu netten yapabilirsiniz. Ne kadar erken o kadar ucuz tabi. Etrafta her şey sizi seksi bir takım düşüncelere sevk etse de son derece güvenli. Kimse kimseyi hiç bir şey için zorlamıyor rahatsız etmiyor. Deniz temiz ve güzel. Gün boyu denize, plaja, gece boyu eğlenceye doyabilirsiniz.

İstanbul Burgas yol haritası ve süreİstanbul-Burgaz yol haritası ve süre

Sunny Beach'e nasıl gidilir?

En ideali Sunny Beach'e kendi aracınızla atlayıp gelmek elbette. Bu konudaki tüm ayrıntıları zaten burada anlatmıştım. Ama eğer Burgaz'a otobüsle geldiyseniz zaten otobüslerin bir kısmı sizi buraya kadar getirir. Burgaz terminalde de buraya gelen pek çok otobüs mevcut. Şehir içi ulaşım için pek çok seçenek mevcut. Hepsi de birbirinden ucuz ve keyifli. Şehir içi belediye otobüsleri oldukça sık ve yalnızca 3 leva. Bunun dışında hoş ve sevimli minik seyir trenleri, Dört tekerlekli faytonvari bisiklerler, üstü açık City Tour otobüsleri hatta size unutulmaz bir deneyim yaşatacak elektrikli kaykaylar var. Fiyatlar yine çok ucuz. Sırf elektrikli kay kay için bile buraya gelmeye değer.

IMG_1025 (3)

IMG_1005 (2)

Sunny Beach'te ne yenir içilir?

Etrafta dünya mutfağından her türlü yiyecek mevcut. Zaten balkan mutfağı bizim yemeklerden çok farklı değil. Ama ben yine de farklı birşeyler isterim derseniz. Suşi bardan tutun domuz çevirmeye kadar skala oldukça geniş. İçme konusunda en rahat edeceğiniz şehirlerden biri Sunny Beach. Sabaha kadar devam eden partilerde hem de her köşe başındaki büfelerde bira su 1 leva bira da 1 leva. Eğlencenin zirvesine ise paha biçilemez!

IMG_1021 (2)

IMG_1019 (3)

Sunny Beach'te nerede kalınır?

Sayısız ve sınırsız konaklama seçeneği mevcut. Özellikle İngiliz ve Kuzey Avrupa'lı gençlerin tercih ettiği bu deniz güneş ve parti cennetinde erken rezervasyon sihirli kelimeniz olmalı. Küçük hostellerden 5 yıldızlı resort otellere kadar her seçeneği çok uygun fiyata booking.com dan erken davranarak çok hesaplı fiyata alabilirsiniz.

IMG_1007

IMG_1089

Sunny Beach'te ne alınır?

Öncelikle şunu söylemeliyim Hiç Dolar'a Euro'ya gerek yok. Cebinizdeki TL ile rahatça Sunny Beach'e gelebilirsiniz. Buradaki adım başı döviz bürolarından paranızı değiştirebilirsiniz. Etrafta çok sayıda mağaza, ufak bir milyoncu ve bazılarının taklit olduğunu sandığım marka ürün satıcıları var. Hediyelikçiler ise kesinlikle yaratıcılıkta sınır tanımıyor ;)

IMG_1106

Sunny Beach'e bir hafta sonu kaçamağı niyetiyle gelip aklınızı burada bırakmanız kuvvetle muhtemel. İyisi mi siz baştan tedbirli davranın. Hafta sonunun başından sonundan biracık yontun, eşi dostu ayartın, ayartamazsanız da tek çıkın gelin canım. Nasılsa burada tek kalmazsınız :)

IMG_1221

Hepsi ve daha fazlası için: http://www.kutubaligi.com/

Pınar Bulut

Yazar Hakkında

Pınar Bulut

Gezmeye bahane arayan, sebep yoksa icat çıkartan, yol olmazsa gökyüzüne merdiven dayayan, sineğin yağını hesaplayıp sırf gezme olsun diye öküz altında buzağı arayanların sayfası.