Google+

KAŞ’TA YAŞAM

671112 May 2015Gezi Notu
Özgür ÇağdaşÖzgür ÇağdaşBronz Yazar12 May 201567100 Yorum

Assos'tan başladığım yaklaşık 1 ay süren sahil turumun son durağı Kaş oldu. Kaş'a yaklaşık 15 yıl önce küçükken 1 kere gelmiştim, hayal meyal hatırlıyorum. Son dönemde epey bir popüler olduğu için merak ediyordum nasıl bir yer diye.

Kaş

İlk intibam, çok sıradan bir yer olduğuydu. Kaş'ın çevresindeki yamaçlar, gayet sıradan yazlık evlerle dolu. Kumsal adına pek bir şeyi yok hatta yüzmek için bile çok yer ayrılmamış, her yer alabildiğine yat. Eski evler, dar otantik sokakları var ama 4-5 sokaktan ibaret.

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Ama biraz vakit geçirmeye başlayınca Kaş'ı biraz daha anlamaya başladım. Kaş'ın olayı, daha ziyade oraya takılan insanlarında. Herkes rahat ve sakin. Herkes içip, muhabbet ediyor. Ben 2 günde, Nereid Meyhanesi müdavimi oldum. Yetiştirmem gereken videolar vardı, bir yandan video editleyip bir yandan milletle muhabbet ettim meyhanede.

Kaş-1

Nereid Meyhanesi, 3-4 yıllık bir yer olmakla beraber kendi müdavim kitlesini kısa zamanda oluşturmuş. Sezonda 2-3 gün önceden rezervasyon yapmanız gerekebiliyor. Gidecek olursanız, mezelerini ve deniz ürünleri tavsiye ederim. Biz yaklaşık 8-10 farklı şey söyledik ortaya meze olarak, hepsi de çok taze ve lezzetliydi.

Kaş-2

Ama meyhane ortamı değil de daha patates kızartması bira takılmalık bir yer isterseniz, Sarpedon's Burger'i de öneririm. Hem bar, hem restoran. Burger'leri ve yanında getirdikleri patatesleri standardın oldukça üstünde.

Kaş'ta aktivite olarak da yamaç paraşütü, trekking (özellikle Likya yolu yürüyüşü), scuba dalışı gibi pek çok aktivite de mevcut. Ama ben yaklaşık 1 aydır oradan oraya gittiğim için aktivitelere giremedim, daha ziyade merkezde milletle muhabbet ettim.

Bir de son olarak; Kaş’ın hemen karşısında yaklaşık 2-3 km ötesinde bir Yunan adası var. Schengen'ininiz yoksa bile Kaş'tan günübirlik Yunan vizesi alabiliyorsunuz ve turla Yunan adasını gezebiliyorsunuz (Meis Adası). Daha önce hiç Schengen almadıysanız, günübirlik de olsa bir giriş-çıkış yapmış olmanız, ileriki Schengen başvurularınızda artı puan olacaktır.

Kaş şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Kekova-Kaleköy Tam Gün Kaş'a Özel Cruise ve Tur (845 €), 2 Günlük Kapadokya Turu (95 €), Kemer 2 Saatlik Dörtlü Safari Deneyimi (29 €), Fethiye: Kelebekler Vadisi ve Aziz Nicholas Adası Tekne Turu (22 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar