Google+

Arama formu

KAŞ VE ÇEVRESİ, KAPUTAŞ PLAJI

Bu yazı Gezimanya üyesi burak yavuz tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Kaş ve civarı, tarihiyle beraber berrak sulara sahip deniziyle ülkemizin popüler beldelerinden ve bu popülerliği kesinlikle hak ediyor. Sadece Kaş merkeze bağımlı kalmamak gerekli. Civardaki koylar dolaşılmalı.

Kaş

Kaş’ın merkezi küçük bir yer. Arabayla inerken yerel dükkânların arasından geçip hemen merkeze çıkıyorsunuz. Merkez restoranlarla çevrili. Yürüyerek devam ederseniz Kaş’ta bulunan pansiyon ve otelleri görürsünüz. Sıra sıra pansiyonları gezip tercihinizi yapabilirsiniz.

Kaş-1

Otel ya da pansiyona yerleştikten sonra merdivenle inilerek ulaşılan kayalıkların üzerine yapılmış sahili olmayan suya kayalıklardan merdivenle girebileceğiniz yan yana mekânlar var. Geneli pansiyonlarla anlaşmalı. Değişik bir ortam. Çocuklu biraz zor olabilir. Su tertemiz ve hemen derinleşiyor. Bu mekânların devamında, merkeze yakın yerde halkın girebileceği küçük kumluk var. Biz eşimle tabi ki sadece buraya bağımlı kalmadık. Kesinlikle Kekova turuna çıkmalısınız (önceki yazımda okuyabilirsiniz: gezimanya.com/GeziNotlari/kekova-gezisi).

Kaş şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Doria Hotel Yacht Club, La Kumsal Hotel, Amphora Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Çınar Butik Kaş, Likya Pansiyon, Dantel Butik Ev Pansiyon. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Club Hotel Barbarossa Kaş, Club Antiphellos, Çınar Butik Kaş tesislerini incelebilirsiniz.

Kaş otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Kaş otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Kaş-2

Kaş’ın hemen dibinde araba ile en fazla 5-10 dakika arası  sürecek Çukurbağ Yarımadası var. Burası ıssız ve sakinliğiyle meşhur. Bu yüzden tanınmış insanların rahat ettikleri bir yer. Gezerseniz, etraftaki villalara ve butiklere bakarsanız fark edersiniz. Denizin rengi fotoğraflardakinden daha güzel gözüküyor ve kumluk olmamasıyla beraber çok çok temiz.

Kaş-3

Mekanların manzarası maalesef Yunanistan’a ait olan nefis manzarasıyla Meis Adası. Eğer gezmeyi seviyorsanız, gidip görmekte fayda var. Büyük Çakıl Plajı da kendine ait taşlık ve temiz deniziyle mutlaka görülmeli. Şezlong ve şemsiyeleri ücretli. Deniz biraz gidince derinleşiyor ve berrak.

Kaş-4

Patara Kumsalı, Kaş merkeze biraz uzak ama oraya gitmişken görmek gerekir, çok çok uzun bir kumsalı var. Turkuaz rengiyle meşhur manzaraya sahip Kaputaş Plajı da mutlaka görülmeli. Kaş-Kalkan arasında yer alıyor. Buraya yoldan merdivenlerle iniliyor. Altın rengi kumsalı ve mavinin tüm tonlarını barındıran denizi görülmeye değer. Gezi tekneleri mutlaka uğrar Kaputaş Plajı’na. Plajda tesis olmadığı için ihtiyacınız olan her şeyi, su ve şemsiyeye kadar yanınıza almalısınız. Sabah erken saatlerde burada deniz durgun oluyor.

Etiketler