Google+

KEKOVA GEZİSİ

504503 Mar 2015Gezi Notu
burak yavuzburak yavuzBronz Yazar03 Mar 201550450 Yorum

Kekova adasına Üçağız’dan kalkan teknelerle yarım saat, 45 dakikada ulaşılıyor. İsteyenler Kaş’tan da tekne ile gidebilir, ancak en az 1,5 saat sürer gidiş. Bir de dönüşü var.

Kaş

Kekova bölgesi adını Kekova Adası’ndan alıp Üçağız Köyü, Simena, Kaleköy, Batıkşehir ve civarını kapsar. Milattan sonra 150-250 yılları arasında gerçekleşen depremden sonra Batıkşehir sular altında kalmış. Altı cam olan teknelerle bu tarihe tanık oluyorsunuz. Çok güzel koylarda durup masmavi suyun keyfini çıkartıyorsunuz. Güzergâh üzerinde görülmeye değer Korsan Mağarası da var.

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Kaş-1

Kekova Adası ise içinde tarih barındırıyor. Kendisi küçük ve kayalık bir adadır. Teknelerin yanaştığı yerde kafeler de mevcut. Bizans dönemi izleri adanın tarihini gözler önüne seriyor.

Kaş-2

Kekova turunda nerede durup denize girseniz su tertemiz. Bir de maskeniz varsa keyfiniz doyumsuz oluyor.

Kaş-3

Kekova bölgesi temizliğini koruyabilmiş. Temennimiz devam edebilmesi… Koruma alanı olması ve yerleşim olmaması bu bölgenin en büyük artısı. Lüks otelleri ve uzun kumsallarının olmaması doğayı koruyor.

Kaş-4

Eğlenmek isteyen için yeter ki suya atlayacak yer olsun... Eğer gitmediyseniz, rotanıza eklemek istiyorsanız zaman kaybetmeyin ve mutlaka Kekova’yı görün derim. İnşallah Kaş’ta görüşmek üzere…

Kaş şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Kekova-Kaleköy Tam Gün Kaş'a Özel Cruise ve Tur (845 €), 2 Günlük Kapadokya Turu (95 €), Kemer 2 Saatlik Dörtlü Safari Deneyimi (29 €), Fethiye: Kelebekler Vadisi ve Aziz Nicholas Adası Tekne Turu (22 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
Etiketler: 
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar