Google+

Arama formu

AKDENİZ’İN İNCİSİ KAŞ

Bu yazı Gezimanya üyesi serap selçuk tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

İlk defa Akdeniz'e gelip, kendini mavi sulara bırakanlar için Kaş bir efsane. Her yıl birçok yerli ve yabancı turist burada konaklayıp, tenha ve kalabalık koylarının keyfini sürmekte. Macera dolu batık dalışlarına, uçsuz bucaksız boşlukta süzülürcesine yamaç paraşütüne, tekneleriyle mavi turlara kadar deniz turizminde çeşitlilik sunan, tatili dinlenerek ve eğlenerek geçirmek isteyenlerin mekânıdır Kaş.

Kaş

Kaş-1

Coğrafi konumuyla öne çıkan bu beldenin, dört bir tarafı eşsiz koylarıyla zenginleşmekte. Merkezde kaldığınızda, yürüme mesafesi ile plajlarına ulaşılabiliyor. Ancak zengin koyları birkaç kilometre uzakta olmasına rağmen her günü farklı koylarda geçirme isteği gelişiyor. Bu nedenle araç şart! Patara'dan Kaputaş'a, Küçük Çakıl'dan Büyük Çakıl'a, Kekova'dan Hidayet'in Koyu'na saymakla bitmeyen zengin plaj seçeneği sunmakta.

Kaş bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Kaş-2

Kaş şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavise edilenleri Doria Hotel Yacht Club, La Kumsal Hotel, Meis Exclusive Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Pınar Pansiyon, Kaş Marin Hotel, Çınar Butik Kaş. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları mereak ediyorsanız Ekici Hotel, Habesos Hotel, Hera Hotel Kaş tesislerini incelebilirsiniz. Bir de Tatilsepeti.com'un Kaş aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Gündüz dingin bir atmosferde dolaşırken, gece barlarıyla ışıltılı bir coşkunun içinde bulursunuz kendinizi. Her geçen günün sonunda, sayısız seçeneğin ve maceranın merkezinde tekrar akşam oluyor. Denizden ve güneşten ne kadar yorgun olursanız olun, ışıltılı Kaş sokaklarında müziğin ve eğlencenin ritmiyle karşılaşıyorsunuz. Hele günü Kaputaş'ta ya da Patara'da tamamlamışsanız, keyfinize diyecek yok. Bir başkadır, orada gün batımı! Dilinize dolanır “Akdeniz Akşamları”...

Kaş-3

Kaş'a gelince az süreli kalınmamalı. Kendinize uzun süreli tatil molası vermelisiniz. Konaklama seçenekleri de çok; isteyen merkezde otel veya pansiyonda, isteyen Çukurbağ Yarımadası’ndaki otellerde kalabilir. Ayrıca backpack (sırt çantalı) tatilciler için de mocamp (kamp yeri), bungalov seçenekleri sunulmakta. Seçenekler çok olmasına rağmen sezonda fiyatlar biraz yüksek. Sağlam bir bütçe ayırmalısınız.

Kaş-4

Kaş'a geldiğinizde karşıda sizi ağırlamak isteyen Meis'e uğramadan olmaz. Birbiriyle bütünleşmiş iki komşu mekân Kaş ve Meis. Diğer bir ifadeyle “Kaş'ın Gözü”… Merkezden adaya günübirlik turlar düzenlenmekte. Adaya vizesiz geçilmiyor. Farklı büyüleyici iki mekânla karşılaşıyorsunuz. Kaş ne kadar kalabalık ve dağınıksa; Meis o kadar sakin, toplu ve korunaklı. Eski yapılar korunduğu gibi yenileri de eskiyle uyumlu bir şekilde inşa edilmekte. Birbirinden lezzetli deniz ürünleriyle sunulan zengin yemek seçenekleri ve geleneksel içeceği “uzo” ile farklı bir gün geçirebiliyorsunuz. Geceyi geçirmek için de konaklayacak mekânlar mevcut. Sakin bir atmosferde, değişik bir gece geçirilebilir. Eğer hareket istiyorsanız, o zaman rotanız tam karşısı olan “Kaş” olacaktır.

Kaş-5

Kaş-6

Genelde sakin ve huzurlu olan Kaş, son yıllarda çok sayıda turistin keşfettiği bir mekân olmakta. Kalabalıklaştıkça büyüsü bozulmakta. Masalsı görünümü, mavi suları ile yeryüzünden ve gökyüzünden keşfedilmeyi bekleyen Kaş; her sezon misafirlerini beklemekte...


serap selçuk kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

serap selçuk

Yazar Gezgin ve blogger 1968 yılında Niğde'de doğdu 1987-1991Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği eğitimi gördü. 1992 İstanbul Teknik Üniversitesi Nükleer fizik 1993 M armara Üniversitesi Pedagoji ve Formasyon eğitimini tamamladı. 1993 yılından beri eğitim kurumunda öğretmen olarak çalışmakta 2004 Oryantiring Antrenörlüğü Yeni keşiflere...