Kıbrıs'a Gitmek İçin 5 Neden

Merhabalar :) Gece gece Kıbrıs özlemimin aşırı depreşmesinden mütevellit bu yazımı yazmaya karar verdim. Kıbrıs'ımı nasıl özledim nasıl size anlatamam. Oranın havası, suyu bile bambaşka geliyor bana. 23 yaşındayım, bugüne kadar memleketimi bir kez bile görmedim. Memleketim Artvin bu arada. ''Öyle memlekete gidilmez mi be!'' tepkilerinizi duyabiliyorum :( Lakin takipte kalın planlar var. Neyse ya ben Kıbrıs diyordum. Kıbrıs'ı mı çok özledim işte! :) vee Kıbrıs'a gitmek için 5 tane aslan gibi sebep buldum.

Eminim ki bugüne kadar Kıbrıs hakkında çok şey duymuşsunuzdur. Kimi sıkıcı der, kimi sadece kumarı der kimi ise plajlarından dem vurur. Size şu an tek tavsiyem; bildiğiniz her şeyi unutun ve benim gibi bir Kıbrıs aşığına güvenin :) 6 yaşımda ilk seyahatimi Kıbrıs'a yaptım ve ondan sonra neredeyse her sene (tabi arada kesintiler oldu) Kıbrıs'ta buldum kendimi. Şimdi sizin de kendinizi Kıbrıs'ta bulmanızı sağlayacak 5 nedeni sıralamaya başlıyorum!

İKLİM

Bu kadar senedir gidiyorum orada sadece bir kere yağmur ve fırtınaya yakalandım. Onda da bayağı sağlam bir yağmur ve fırtına vardı ama onun dışında Kıbrıs hep güneşlidir. Temmuz'da giderseniz uçaktan iner inmez sağlam bir sıcağı yersiniz suratınıza ve o sıcak size ''Kıbrıs'a hoş geldin!'' der :) Eğer siz de benim gibi sıcak iklim sevdalısı iseniz bence Kıbrıs kaçırılmayacak bir tatil bölgesi :)

ORTAM

Kıbrıs'a gelen kişiler genelde gerçekten elit, düzgün kişiler oluyor. Ben Türkiye'de yaptığım tatillerde hep apaçi style takılan insanlara rastladım ama Kıbrıs'ta böyle bir şey yok. Gelen yerli turist de yabancı turist de kaliteli. Bazı oteller zaten direkt aile oteli. O otellerde insanlar birbirlerine o kadar aşina ki hem gelen aileler birbirlerini tanıyor hem de otel çalışanları ile neredeyse aile olmuş durumdalar.

KUMARHANE

Bu seçenek yurt dışında yok mu? Evet, var :) Lakin ben Belgrad'a gittiğimde benim sadece bir içecek hakkım vardı ama Kıbrıs'ta öyle mi? Yeme-içme sınırsız :) Tabi ben yaşım tutmadığı için giremiyorum, girince de restoran bölümüne geçiyorum direkt. Zaten kumardan falan da pek haz etmiyorum o da ayrı :) Saatlerce o makinelerin başına beni bağlasalar durmam. Makine demişken Kıbrıs için kumarhane olayı önemli olduğundan kumarhaneler makinelerini de geliştiriyor. Hep daha iyisini yapmaya çalışıyorlar.

HUZUR

''Aman kumarhane benim neyime ben huzur istiyorum huzuuuur'' diyenlerden misiniz? Siz eşittir ben demektir :) Kıbrıs'a benim gitmemin en büyük nedeni; orada bulduğum huzur. Elime kitabımı alıp o denize nazır okumak ya da kulağıma kulaklığımı takıp denize doğru huzuru izlemek bence Kıbrıs'ta var olmanın en büyük nedeni.

SAHİL

Denizi sıcacık, plajları (seçtiğiniz yere bağlı olarak) muhteşem bir yer Kıbrıs. Denizi genel olarak çok derin değil. Tabi derin değil dediysek aman ha atmayın kendinizi sığmış zaten diye Kıbrıs'ta her bulduğunuz yere :) Çok ileri açılmadığınız sürece Kıbrıs denizinde sanmıyorum sorun yaşayasınız.

EK NEDEN: Survivor finali :) Bilmiyorum izliyor musunuz? Eğer izliyorsanız ve bu sene yolunuz Temmuz'da Kıbrıs'a düşerse bence bir Survivor Final yapsın derim. Yarışma Kıbrıs'ın değerine değer kattı, iyi ki de finaller orda yapılıyor :) Gittiğinize de pişman olmazsınız. Yalnız giriş ben gittiğimde 200 TL idi ve ben 2012'de gitmiştim hesap edin artık.

Umarım bu sene yolunuz Kıbrıs'a düşer ve huzuru yaşarsınız.

Sevgilerimle...