Kiev, En Az 3 Gün Kalacaklara Ekstra Alternatifler

- Botanik BahçesiKievdeki en büyük botanik park bahçesidir. 1937 yılında kurulmuştur. Günümüzde 130 hektar araziyi yayılmış ve 13.000’i aşkın çiçek, bitki, ağaç çeşidi barındırmaktadır. Bilim adamlarının araştırma yapabildikleri ender botanik bahçeleri listesine girmektedir. Bu bakımdan dünyadaki ender ve görülmesi gereken botanik Parklarındandır.

- Kiev Hayvanat Bahçesi
Kiev Hayvanat Bahçesinin kuruluşu 1908 yılına dayanmaktadır. Günümüzde Kiev Hayvanat Bahçesinin kapladığı alan 40 hektarı bulmuştur. Dünya’nın pek çok yerinden pek çok ender hayvan türünün de bulunduğu hayvanat bahçesini, yaz-kış çalışmaktadır. Çalışma saatleri 09:00-17:00 arasıdır. Hayvanat bahçesinin içinde ayrıca değişik eğlenceye yönelik atraksiyonlar da bulunmaktadır.

- II. Dünya Savaşı Müzesi
Müze, ikinci dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olan bir yapıdır. Açık ve kapalı bölüm olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Açık hava kısmında ölümsüz ateş, ikinci dünya savaşında kullanılan silah envanteri ve vatan ana heykeliyle zafer gününde tören yürüyüşünün yapıldığı toplu bataryalı yürüyüş yolu bulunmaktadır. Kapalı kısım ise vatan ana heykelinin altında bulunan iki katlı müze kısmıdır ve burada ikinci dünya savaşına ait belgeler, resimler ve katliamlarda kullanılan araçlar sergilenmektedir (giyotin makinası, insandan yapılmis sabun, insandan yapılmış eldiven, kemik öğütme makinası…)

- Babiy Yar
2. Dünya Savaşı sırasında Kiev’de 100.000’den fazla insanın katledildiği ve toplu olarak gömüldüğü bir anıt parkıdır.
Bu yüzbin insandan 33.771’i sadece iki günde katledilmiş ve toplu olarak gömülmüştür.

- Kiev Sirki
Kiev Sirki, Keyifli zaman geçirebileceğiniz ideal yerlerden biridir. Sadece çocuklar için değil, büyükler için de olduğunu kanıtlayan gerçek bir gösteri merkezidir. Güzel mimarisiyle sirk binası, 1200 kişilik oturma kapasitesiyle; değişik hayvan gösterilerinden, ilizyonistlere, palyaçolardan heyecan verici atraksyon gösterilerine kadar, dolu dolu en az 2- 2,5 saat ayırmanız gereken bir yerdir.

- Piragova Açık Hava MüzesiAvrupa”nın en büyük açık hava müzelerinden birisidir. Ukrayna'daki altı bölgeye ait insanların gerçekte yaşamış olduğu 100 yıl ile 350 yıl arasında geçmişe sahip yöresel evler ve yöresel köylerin bulunduğu bir açıkhava müzesidir.

- Konaklama

Kiev’de konaklamaya gelecek olursak şehirde en çok tercih edilen konaklama biçiminin günlük kiralamalı daireler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunlar arasından Kiev Centre Apartments, şehrin merkezinde ki meşhur Khreshchatyk Caddesi'ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan dairelere sahip. Etrafında ki birçok mağaza, kafe, restoran ve eğlence mekanlarının yanısıra turistik birkaç mekana da çok yakın bir konuma yer alıyor. Daha ekonomik fiyatlı daireler arıyorsanız da hemen hemen aynı konumda bulunan Kiev Accommodation Apartments, ekonomik bir alternative olarak düşünülebilier. Eğer tercihiniz daire değilde otel dairesinden yana ise Vozdvyzhensky Boutique Hotel’I düşünebilirsiniz. Andreevsky Uzviz'e birkaç adım mesafede yer alan bu otelden Mikhail Bulgakov Müzesi'ne ve St. Andrew Kilisesi'ne 5 dakikadan kısa bir yürüyüşle ulaşabiliyorsunuz. Bu otel önerilerinin dışında, Kiev’de ki diğer otel seçenekleri için buradan booking.com’a girip göz atabilir, isterseniz rezervasyon da yapabilirsiniz. 

TUĞÇE YILMAZ

Yazar Hakkında

TUĞÇE YILMAZ

 Yaklaşık 15 sene Medya satın alma ve Planlama sektöründe çok uluslu şirketler ile çalıştıktan sonra kendi tutkusu olan gezi ve seyahate yönelerek Gezimanya.com’u kurmuştur.1997 - 1999 İstanbul Üni