Google+

TOLEDO'DA GEZİLECEK YERLER

1835412 Nis 2015Gezi Notu
Esra TürkalEsra TürkalSilver Yazar12 Nis 2015183540 Yorum

Biz Madrid’e kadar gelmişken hemen 70 km uzaklıkta bulunan ve şövalyelerin şehri olan Toledo’yu görmeden gelmeyelim dedik ve birkaç saatimizi şehrin eski, Orta Çağ’dan kalma sokaklarında geçirdik.

Toledo

Toledo-1

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Toledo şehri; İspanya'nın ortasında özerk bir bölgede. Madrid'e 70 km uzaklıkta, trenle yaklaşık olarak yarım saat sürüyor. Madrid'den Atocha Renfe tren istasyonundan binebilirsiniz.

Toledo-2

Toledo şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Apartamento La Rosa, Casa Monegro, Casa San Ildefonso. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartamento Plaza San Justo, Alojamientos Alcazar gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Samuel Leví Apartment, Chalet Villa Maria, Apartamentos Zocodover tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Toledo aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

İ.Ö. 590’da Yahudiler tarafından kurulmuş olan Toledo şehri; Romalılar, Ostrogotlar, Vizigotlar ve Arapların egemenliğinde uzun süre kalmış. 1085’de VI. Alfonso, şehri Araplardan geri alarak, İspanya’nın yeni başkenti yapmış. Sonraki dönemlerde Toledo’da üç toplum iç içe yaşamış; Hristiyanlar, Museviler ve Müslümanlar ve her toplum kendi kültürüyle zenginleştirmiş bu şehri.

Toledo-3

Toledo-4


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Şehrin tarihi binaları içinde en dikkat çekeni Toledo Katedrali. İspanya'nın en büyük 3. katedrali olan bu yapıda çok sayıda şapel bulunuyor; Velasquez, Rubens, Goya ve El Greco gibi ünlü ressamların tabloları da bu katedralin duvarlarını süslüyor.

Toledo-5

İspanya'nın en ünlü ressamlarından biri olan El Greco uzun yıllar Toledo'da yaşamış. Girit’te doğan, bir süre İtalya’da yaşayan ve Yunanlı köklerinden dolayı “El Greco” yani “Yunan” adını alan ressamın eserleri “El Greco’nun Evi” isimli müzede sergileniyor. Sanatçının dünyaca ünlü yapıtı Orgaz Kontu’nun Cenaze Töreni tablosu ise Santo Tome Kilisesi’nde bulunuyor.

Toledo-6

Toledo-7

Toledo, daracık sokaklara sahip ve şehre ilk baktığınızda kendini eski bir zamanda yaşıyor gibi hissediyorsunuz. Şehir görkemli yapılarıyla büyüleyici. Yürüyerek oldukça yorulacağınız bir şehir çünkü çok fazla yokuş bulunuyor. 
 
Oldukça ihtişamlı olan Santa Maria Katedrali, Santa Maria La Blanca Sinagogu ve San Juan de los Reyes Kilisesi’ni görmeden gelmeyin. Eğer vaktiniz olursa Toledo Kasrı’nın içini de gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Toledo-8

Zocodover Meydanı’na çıkan ara sokakları gezebilir, bulduğunuz yüksek bir noktadan şehri seyredebilirsiniz.

Toledo şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Detroit Yerel Gibi: Özelleştirilmiş Özel Tur (24.72 €), Detroit: Corktown haşhaş var! Küçük Grup Yürüyüş Turu (22.24 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar