Bütçe Dostu Ülkeler

Emekliliğinizi, hafta sonu tatilinizi geçirmek için ya da yabancı bir dil öğrenmek, yazmak, yeni yerler keşfetmek için canınızı çok yakacak Avrupa ve Amerika dışında hangi ülkelere gidebiliriz diye soruyorsanız listemize bir göz atın. 

Tayland

Aylık ortalama oda kirası: 300 dolar (1 yatak) Aylık sabit giderleriniz: 70 dolar En fazla tercih edilen ülkelerden biri “Tayland”. Şehir merkezlerinde nüfusun çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır. Özellikle aradığınız özelliklerden en çok seçeneği burada bulabilirsiniz. Kültürel gelişmişlik ve tarihsel tapınakları, temiz suları, parlayan sahil kumları gibi... 

Tayland

Vietnam

Aylık ortalama kira: 300 dolar (1 yatak) Aylık ortalama sabit giderleriniz: 50 dolar Fantastik nehirleri ve tropikal ormanları rahatlıkla bulabileceğiniz Vietnam’da yaşam oldukça ucuzdur. Muazzam sahillerinde yemeye özendiğiniz meyveleri hunharca tüketebilirsiniz. Vitrinde görüp de elinizin gitmediği bol etli menüleri Vietnam’da yanında 1 dolara aldığınız biranızla sizi yormadan yemek keyfine erişebilirsiniz.

Vietnam

Hindistan

Aylık ortalama kira: 150 dolar (1yatak) Aylık ortalama sabit giderleriniz: 40 dolar Ruhsal boşluğunuzu giderebileceğiniz yerlerin başında gelen Hindistan özellikle maceraperestlerin ve arayışta olan insanların ilgisini çekebilir. Yaşam ve yemek oldukça ucuzdur. 

Hindistan

Nikaragua

Aylık ortalama kira: 150 dolar (1 yatak) Aylık sabit giderleriniz: 40 dolar Nikaragua size her alanda ekstrem bir yaşam sunabilecek kapasitede bir yer. Cennet gibi adaları, insan girmemiş ormanları, oldukça hareketli şehir merkezi ve yıl boyunca sörf yapmaya müsait dalgaları var. Spor salonları için aylık yüzlerce lira ödemezsiniz. 

Nikaragua

Nepal

Aylık ortalama kira: 90 dolar (1 yatak) Aylık sabit giderleriniz: 30 dolar Hindistan ile Tibet arasında kalan Nepal, sizlere astropikal ormanları, eski çağlardan kalma tapınakları, safarileri ile muhteşem bir deneyim sunabilir. Buddha’nın adımlarını takip edebilirsiniz. 

Nepal

Panama

Aylık ortalama kira: 450 dolar (1 yatak) Aylık sabit giderleriniz: 75 dolar Panama, Karayipler’de ufacık bir adadır. Yiyeceklerinizle birlikte aylık kiranız sadece 525 dolar tutar. Hastalanırım diye üzülmeyin. Doktor masraflarınız sadece 35 dolar. 

Panama

Guatemala

Aylık ortalama kira: 320 dolar (1 yatak) Aylık sabit giderleriniz: 120 dolar Orta Amerika’nın en büyük ülkesi olsa bile ülkemize göre küçük bir yer kaplayan Guatemala; Maya kalıntıları, volkanları, sahil ve ormanları ile herkesin merak edeceği bir ülke. Yaşam maliyetleriniz en fazla 500 dolar tutar. Aylık kart almanıza gerek yok. Yol masraflarınız 20 doları geçmez. 

Guatemala

Malezya

Aylık ortalama kiranız: 223 dolar (1 yatak) Aylık sabit giderleriniz: 50 dolar Malezya birçok kültürden etkilenmiş ve her bölgeden kendi içinde bir yer barındıran muhteşem bir yer. Burada birçok dinsel tapınak görebilirsiniz. Şehir yaşamını beğenmezseniz Taman Negara'ya gidebilirsiniz. Dünyadaki en eski yağmur ormanlarını görmek isteyebilirsiniz.

Malezya

Bali

Aylık ortalama kira: 350 dolar (1 yatak) Aylık ortalama giderleriniz: 40 dolar Yüzlerce dönüm pirinç ekilmiş arazileri, teraslı bahçeleri ile Bali’de rahat bir nefes alabilirsiniz. Bali’nin en güzel tarafı trafiğinin hiç olmaması. E-5 korkusu olmadan aylık 75 dolara araba masrafınızın olduğu bir ülke hayal edin.