İlginç Asansörler

The Hammetschwand Lift, İsviçre

Avrupa'nın dış bölümü en yüksek olan asansörüne hoşgeldiniz. 153 metre yukarıdan aşağıya doğru görsel bir ziyafet isteyenlere önerimizdir! 

The Hammetschwand Lift

The Bailong Elevator, Çin

Yapımına 1999 Ekimi'nde başlanan Bailong 330 metre yükseklikteki bir uçuruma turistler için yapılmıştır. 2002 yılında kullanıma açılmış ve en ağır asansör olma özelliğini korumaktadır. 

Sky Tower, Yeni Zelanda

Auckland şehrinin çarpıcı manzarasını bir tepeden görmek isteyenler için tasarlanmış olan Sky Tower 610 feet yükseklikte nefesleri kesmektedir.

Sky Tower

The Falkirk Wheel, İskoçya

Ben botumla birlikte asansöre binmek istiyorum diyorsanız ne ala! İşte size fırsat! İki kanalı birbirine bağlayan Falkirk, sizi botunuzla birlikte suya bırakmak için tasarlanmıştır. 

AquaDom, Almanya

Berlin'de bulunan AquaDom 25 metre yükseklikte ve bir akvaryumun içinde yer almaktadır. 

SkyView, İsveç

Stockholm'de yer alan Erikson Gözlemevi'nin asansörü, en geniş ve küresel asansör olma özelliğine sahiptir.

SkyView

The Gateway Arch, Amerika

Missouri'de bulunan Arch anıtı paslanmaz çelikten yapılmıştır ve yukarıya tırmanmak için sizlere 5'şer kişilik gruplar halinde 4 dakikadan fazla süren bir tur keyfi vermektedir. 

Eiffel Kulesi, Fransa

Destansı Paris manzarasına tanık olmak için mutlaka çıkmak isteyeceğiniz Eiffel Kulesi'nin asansörleri sizleri ilk basmaktan itibaren unutamayacağınız bir manzaraya götürecektir . 

Eiffel

Lacerda Asansörleri, Brezilya

Eski ve yeni şehri bağlayan Lacerda, Salvador'da bulunmaktadır. Günde 30 binden fazla yolucuyu misafir etmektedir. Tabi bu muazzam manzaranın ufak da olsa bir biniş bedeli vardır. 

Taipei 101, Tayvan

En hızlı asansör rekorunu elinde bulunduran Taipei 101, 60 km hıza kadar ulaşmaktadır. 89. kata ulaşmanız sadece 37 saniye sürecektir.

Taipei 101