Google+

Arama formu

EN POPÜLER INTERRAIL ROTALARI

Son yıllarda oldukça popüler hala gelen Interrail’ın ne olduğunu bilmeyip merak edenleri ve denenmesi gereken bu deneyimin aslında ne kadar kolay olduğunu, en popüler rotaları sizler için anlattık. Avrupa Demiryolları İşletmeleri tarafından uygulanan bu program ucuz ve pratik bir şekilde Avrupa’yı gezdirmeyi amaçlıyor. Bu ulaşımı ise göster-geç biletleri alarak trenler aracılığı ile gerçekleştirebiliyorsunuz.
 
Bir yaş sınırlaması olmayan bu program ile Avrupa’nın 30 ülkesini gezebiliyor ve serbest dolaşım hakkına sahip olabiliryosunuz. Tabii ki bu biletlerin bir de süreleri oluyor. Bu geçerlilikler aldığınız bilete göre değişiyor. Mesela 15 gün içerisinde 5 gün kullanabileceğiniz biletler varken 1 ay içinde yedi farklı şekilde sınırsız kullanabileceğiniz bilet olanaklarıda bulunuyor. Başlama tarihini ve nereden başlayacağınızı ise siz belirliyorsunuz.

EN POPÜLER INTERRAIL ROTALARI

Amsterdam-Brüksel Rotası

Favori destinasyonlardan biri olan Amsterdam-Brüksel rotası iki saat süren bir yolculuk ile yapılıyor.
  Amsterdam-Berlin Rotası

Kanallarıyla ve evleriyle büyüleyen Amsterdam’dan, canlı ve tarihi Berlin'e 6.30 saat süren bir tren yolcuğu ile ulaşabiliyorsunuz.

EN POPÜLER INTERRAIL ROTALARI-1

Berlin-Prag Rotası

Avrupa’nın nefes kesen iki şehri Berlin ve Prag arası uzun bir yol gibi görünsede tren ile 5 saatlik bir yolculuk sonucunda gidebilirsiniz.

Barselona-Gijon Rotası

Birbirinden büyüleyici iki kıyı şehri arasında tren ile 9 saat seyahat ederek etkileyisi kültürlerini görebiliyorsunuz.

EN POPÜLER INTERRAIL ROTALARI-2

Londra-Paris Rotası

Avrupa yolculuklarına başlamak için gezginlerin seçtiği en popüler nokta İngiltere’nin kalbi Londra oluyor. Fransa’nın aşk şehri Paris’e buradan üç saatlik bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Ancak Büyük Britanya, Interrail biletleri içerisinde yer almıyor.

Madrid-Barselona Rotası

İspanya’nın incileri, iki büyük şehri Madrid ve Barselona arasında ulaşımı sağlayan tren gerçekten büyük bir rahatlık. Bu ikonik şehirler arasında hızlı tren ile  üç saate yakın bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Ancak bölgesel trenle 9 saat kadar sürüyor.

Madrid-Granada Rotası

İspanya’nın en çok sevilen şehirleri Madrid ve Granada arasında kolay, pratik ve hızlı bir şekilde 4.30 saatte seyahat edebilirsiniz.

EN POPÜLER INTERRAIL ROTALARI-3

Madrid-Malaga Rotası

Kültür şehri Madrid’den, Orta Çağ şehri Malaga’ya 2.30 saat süren kısa ve keyifli bir yolculuk ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Münih-Salzburg Rotası

Almanya’nın bira şehri Münih’ten, müziğin şehri Salzburg’a 1.30 saatte ulaşabilirsiniz.

Paris-Amsterdam Rotası

Hollada’nın başkenti Amsterdam’a büyüleyici Paris’ten hızlı tren ile 3.30 saatte, bölgesel tren ile 8.30 saatte ulaşabilirsiniz. Sabah kahvaltınızı Paris’te yapıp öğle yemeğinizi Amsterdam’ın kanallarına bakarak yiyebilirsiniz.

Paris-Barselona Rotası

6.30 saat süren bir yolculuk sonunda Paris’ten Barselona’ya varabilirsiniz. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen bu kültür şehirleri birbirinden çok uzak görünseler de bölgesel trenle 9 saat süren Madrid-Barselona rotasından daha kısa sürdüğü bir gerçek.

Paris-Cenevre Rotası

Fransa’nın kalbi Paris’ten, İsveç’in göl kenarı şehri Cenevre’ye hızlı tren ile 3 saatte, bölgesel tren ile 8.30 saatte varabilirsiniz. Unutulmaz bir deneyim olacak bu iki şehirde oldukça güzel vakit geçirebilirsiniz.

Paris-Roma Rotası

Çok da kısa olmayan bir yolculuk olsada bu iki şehir görülmeye değer. Nefes kesen Paris’ten, ölümsüz şehir Roma en çok ziyaret edilen şehirler. Hızlı tren ile 12 saate yakın süren yolculuk bölgesel tren ile 20 saati geçiyor. Ancak sonunda muazzam bir macera size bekliyor.

Prag-Viyana Rotası

Bohem atmosferli Prag’tan, göz alıcı mimarilere sahip olan Viyana’ya sabah saatlerinde seyahat ederseniz 4.30 saatte gece trenini tercih ederseniz 6.30 saatte ulaşabilirsiniz.

EN POPÜLER INTERRAIL ROTALARI-4

Roma-Floransa Rotası

İtalya’nın tarihi ve birbirinden güzel iki şehri arasında hızlı bir şekilde seyahat edebilirsiniz. En az 1.30 en fazla 3.30 saat süren yolculuk ile bu büyüye kısa bir sürede katılabilirsiniz.

Roma-Milano Rotası

Hızlı trenle 3 saat bölgesel trenle 10 saat süren bu yolculuk ile Avrupa’nın ve İtaya’nın en popüler iki destinasyonuna uğramış oluyorsunuz. Tarihi merkezinden moda merkesine seyahat etmenin en pratik yolu tren ile…

Roma-Venedik

Aşıkların, kanalların ve gondolların şehri Venedik’e, büyüleyici Roma’dan üç ve sekiz saat süren tren seçenekli ile ulaşım sağlıyabiliyorsunuz.

Venedik-Milano

Yüzen şehir Venedik’ten modanın kalbi Milano’ya 2.30 ve 5.30 saat süren yolculuklar sonucunda kolay ve hızlı bir seyahat yapabilirsiniz.

EN POPÜLER INTERRAIL ROTALARI-5

Viyana-Budapeşte

Avrupa’nın en gözde iki merkezi arasında 3-4 saat süren yolculuklar sonucunda seyahat edebilir ve güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Viyana-Venedik Rotası

İhtişamlı Viyana’dan, kanallarıyla ünlü Venedik’e üç farklı ulaşım yolu ve saati bulunuyor. Hızlı tren ile 7.30 saatte, gece treni ile 7.30 saatte ve bölgesel trenle 9.30 saatte ulaşılabiliyor.