Lviv Handmade Chocolate 

Rynok Meydanı çevresinde bulunan Lviv Handmade Chocolate Serbskaya sokağında yer almaktadır. Şehrin en popüler mekanı olan bu yerde farklı çikolataları tadabilirsiniz. Lviv dışında Odessa, Kiev gibi Ukrayna’nın belli başlı şehirlerinde de şubesi olan fabrikanın Krakow ve Bakü’de dahi birer şubesi var.

Lviv’in çikolata tarihindeki yeri çok eskilere, Ortaçağ dönemine dayanmaktadır. 19. yüzyıldan itibaren ise çikolatalarını Avrupa’ya ihraç etmeye başlamış. Lviv el yapımı çikolataları tazeliği ve lezzetiyle sizi kendine hayran bırakacak. Çikolata çeşitlerinde ise neredeyse sınır yok. Klasik lezzetlerin yanında tarçınlı, naneli, vişneli bir sürü farklı seçenek mevcut. Diledğiniz gibi tane tane seçim yapabiliyorsunuz. Fiyatlar da el yapımı çikolata standartlarına göre gayet uygun. 

Beş kattan oluşan binaya girdiğinizde buram buram kakao kokusunu hissedersiniz. Giriş katında çikolata satın alabileceğiniz marketi, ikinci katında üretim yeri ve üçüncü katında ise kahve diyarı, dördüncü katta kafesi vardır ve son kata çıktığınızda ise şehrin mükemmel manzarası sizi karşılar. Mekanın dekorasyonundaki nostaljik hava, masalardaki danteller ve çalışanların geleneksel kıyafetleri ile çikolatadan aldığınız lezzet katlanıyor. Buradan ayrılmadan sevdiklerinize de birere paket Lviv çikolatası götürmeyi unutmayın. Belki de dünyanın en güzel çikolatalarını yiyeceğiniz bu yerden ayrılmak biraz zor olacak. 

Adres: Serbskaya Street, Lviv

Ziyaret Bilgileri: Pazartesi-Pazar 09.00-10.00 saatlerinde ziyarete açıktır ve giriş ücretsizdir.

Yol Tarifi: Rynok Square’de yer alan Lviv Çikolata Fabrikası’na yürüyerek kolayca gidebilirsiniz.

Yakın Yerler: Rynok Meydanı