Google+

Arama formu

İSTANBUL'DA BLOGGER RÜZGÂRI ESTİ

Dünya bloggerları İstanbul’da buluştu. 30 yabancı, 80 yerli blogger ve turizm dünyasından birçok katılımcının yer aldığı forumda turizmin geleceği sorgulandı.

İSTANBUL'DA BLOGGER RÜZGÂRI ESTİ

1840’lı yıllarda başlayan ilk grup turundan bugüne kadar değişen turizm anlayışıyla paralel seyreden gezginlik, sanal dünyada hızla, farklı bir boyuta taşınıyor. Gruptan bireyselliğe dönüşerek acente kavramından sıyrılıp, günümüzde tamamen bireysel anlayışlar doğrultusunda ilerlerken, zengin seçeneklerle deneyimlerin bir arada katlanarak çoğaldığı şu günlerde dünyayı adımlamak çok daha kolay oluyor.

İSTANBUL'DA BLOGGER RÜZGÂRI ESTİ-1

World Tourism Forum’un düzenlediği ve Gezimanya’nın davetiyle katıldığımız blogger etkinliğinde, bir kez daha gezginlerin dünyasında, günümüzdeki turizm anlayışındaki değişimin en güzel örneklerini veren grupların bir adım önde ilerlemesinin ayrıcalığını yaşıyoruz.

İSTANBUL'DA BLOGGER RÜZGÂRI ESTİ-2

Nedir, ne yapar blogger? Birçok takipçisini gezdiği yollarda ardına sıralayarak sürükleyen, deneyimlediklerini anında sanal ortamda paylaşan ve tamamen takipçilerine karşılıksız sımsıcak duygularla rehberlik eden, samimi bir ortamda her türlü soruna çözüm üretendir. Bazen yol arkadaşınız olacak kadar da samimiyetle yaklaşandır. Bu gelişime katkı sağlayan tek unsur da sanırım bilişim teknolojilerinin hızlı ve avantaj sağlayan gelişimidir.

“Turizmin kalbi İstanbul’da attı”, desek sanırım yanılmış olmayız! Türkiye’nin ve dünyanın lider turizm ve devlet kurumlarının bir araya geldiği, panellerle de zenginleştiği ortamda, konuşmacıların tek ortak paydası; gelişen ve sınırsız seçeneklerin sunulduğu, turizmin gelecekteki biçimidir.

Yeni keşiflerin gelişimi için yapılması gerekenlerin birebir gözden geçirildiği toplantılarda, dünyanın önde gelen bloggerlarının da katılımıyla gelişen ve hızla değişen dünyada “turizm nereye doğru yol almakta?” sorusunun da cevabı bulunmaya çalışıldı.

Sorunun tek cevabı sanırım “Biz bu buluşmanın neresindeydik?” sorusunun yanıtında gizli. Gezimanya’nın davetlisi olarak katıldığımız blogger etkinliğinde dünyada gezi anlayışının şekil vericileri ve yayılımın hızına katkı sunan destekçileri olarak yer alıyoruz.

İSTANBUL'DA BLOGGER RÜZGÂRI ESTİ-3

Sıcak ve samimi ortamda gelişen panelin ardından öncelikle ev konforunu sağlayan Akaretler W Hotel’in konukseverliği, Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen blogger panelinden sonra yapılan “Blogger Night” etkinliği oldukça keyifliydi.

İSTANBUL'DA BLOGGER RÜZGÂRI ESTİ-4

İSTANBUL'DA BLOGGER RÜZGÂRI ESTİ-5

İSTANBUL'DA BLOGGER RÜZGÂRI ESTİ-6

Sımsıcak, samimi ortamda buluşma noktası Bomonti Bira Fabrikası’nın yerinde yeniden şekillenerek hizmet veren The Populist’te gruba katılıyoruz. Sımsıcak duygularla yeni destinasyonlara doğru yol alıyoruz…

Etiketler


Yazar Hakkında

serap selçuk

Yazar Gezgin ve blogger 1968 yılında Niğde'de doğdu 1987-1991Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği eğitimi gördü. 1992 İstanbul Teknik Üniversitesi Nükleer fizik 1993 M armara Üniversitesi Pedagoji ve Formasyon eğitimini tamamladı. 1993 yılından beri eğitim kurumunda öğretmen olarak çalışmakta 2004 Oryantiring Antrenörlüğü Yeni keşiflere...


LEZZET TRAMVAYI kullanıcısının resmi
LEZZET TRAMVAYI
Sa, 02/16/2016 - 21:42
slm  3.5 senedir lezzettramvayi.com yemek ve mekan  blog yazarıyım etkinlikten  yeni haberim oldu  :(