İzlanda'ya Gitmek İçin 14 Neden

Seyahat etmek için rotanızı belirlemeye çalışıyor seçenekler arıyorsanız aklınızın bir köşesinde İzlanda’yı tutmanızı öneriyoruz. Volkanik oluşumlardan şelalelere yeşilin tonlarından en güzel manzaralara kadar burada pekçok şey bulabilirsiniz. 1.Dağlar, Taşlar İzlanda gerçekten harika dağlara sahip. Bunlardan birine tırmanıp hem doğayı soluyabilir hem de tepeden manzaranın tadını çıkartabilirsin. Özellikle kendini doğaya bırakmak isteyenler için burası oldukça uygun.

2.Hofskirkja Turf Church Tamamen ağaç ve turftan yapılmış olan bu kilise İzlanda’da türünün son örneklerinden biri. Hem atmosferin güzelliğini hem de yapının etkisini düşününce gidip bir görmek lazım diyoruz.

3.Svartifoss Şelalesi İzlanda’nın doğu bölgesinde bulunan Skafatell National Park’ın göz bebeği olan Svartifoss Şelalesi oldukça güzel. İngilizceye ‘’Black Fall’’ olarak çevirilen şelale fazlasıyla ziyaretçiye sahip. 

4.Kuzey Işıkları Fantastik bir yer olan İzlanda’nın bu durumunu adeta kanıtlar nitelikte aslında Kuzey Işıkları. Özellikle Eylül – Ekim ya da Mart – Nisan aylarında görsel şölen ve renkli görüntüler sunan ışıklar başlı başına bu seyahatin sebebi olabilirler.

5.Aktif Volkanlar Evet İzlanda hala aktif volkanlara ve böylesine etkileyici manzaralara sahip. Ama endişelenmeyin son birkaç yıldır patlamalar pek olmuyor, yani eğer böyle bir görüntüye şahit olduysanız kendinizi şanslı kabul edebilirsiniz.

6.Landmannalauger’in Rengarenk Dağları Landmannalauger bölgesi İzlanda’da oldukça popülerr, özellikle alışılmışın dışında rotalar seven ve yürüyüş yapmaktan hoşlananlar için bu yer ilaç gibi olacaktır.

7.Mount Kirkjufell Grundarfjordur’un yakınında bulunan bu küçük yerleşim yeri 900 sakiniyle oldukça rahatlatıcı bir bölge. 

8.Volkanik Akarsular Volkanik oluşumlarla beraber pekçok akarsu bir ressamın tablosuymuşçasına güzel görünüyor. Yani dememiz o ki, İzlanda’nın suyu bile bir başka.

9.Nefes Kesici Buz Mağaraları Kristal mağalaralar olarak da bilinen buz mağaraları, hayatınız boyunca en az bir kere görmeniz gereken yerler gibi listelerde de oldukça popüler. Büyüleyici olduklarını söylemeye gerek bile yok.

10.Dyrholaey Ve Martıları Dyrholaey, İzlanda’nın güney kıyısında yer alan küçük bir yarımada’dır. Burası puffins denilen deniz kuşlarının en önemli yuvalarından birisidir aynı zamanda. Hem güzel manzaralar hem doğal yaşam diyorsanız oklarınız Dyrhoalaey’e çevrilebilir.

11.Volkanik Krater Gölleri Volkanik oluşumların içinde bulunan bu göller nefes kesici olarak lanse ediliyor. Özellikle mavi tonlara büründüğü zaman.

12.Thorsmork En ünlü yürüyüş rotalarından biri İzlanda’da bulunuyor. En zirveye, buzlara, şelalelere doğru çıkabilir ve muhteşem manzaralarla karşılaşabilirsiniz.

13.Şelaleler Ve Daha Çok Şelaleler Küçüklü, büyüklü, güçlü, zayıf, narin ve daha envai çeşit sıfatla tarif edilebilecek çeşitlilikte ve bollukta şelaleyi burada görebilirsiniz. 

14.Güzel Kumsallar Sıcak yakıcı güneşler olmasa bile İzlanda gerçekten büyüleyici kumsalara sahip. Siyah, kayalı ve basalt içeren kumsallar sadece birkaçı.     Kaynak: http://www.earthporm.com/14-reasons-need-visit-iceland-right-now/