Google+

Arama formu

MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKEN EN İLGİNÇ 5 SEYAHAT ROTASI

Bu yazı Gezimanya üyesi Dilara Seven tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Dünyamız, pek çok değişik güzelliklerle dolu. İlginç seyahat rotaları, muhteşem manzaralar, doğal ya da insan yapımı farklı güzellikler ve daha neler neler! Biz de sizler için keşfetmeniz gereken 5 ilginç seyahat rotasını belirlemeye çalıştık.

1 – ) Kauai, Hawaii
MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKEN EN İLGİNÇ 5 SEYAHAT ROTASI

Şeker kamışı tarlaları arasında kanal sörfü yapabileceğiniz Kauai, Hawaii.

2 – ) Green Lake, Hochschwab Dağları – Avusturya
MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKEN EN İLGİNÇ 5 SEYAHAT ROTASI-1

Fotoğrafta gördüğünüz yer aslında bir trekking yolu. Yaz gelip dağdaki buzullar eridiğinde genişleyen ve Avusturya Hochschwab Dağları’nda konumlanan Green Lake sayesinde ilginç bir dalış deneyimi yaşamak mümkün.

3- ) Ik Kil Cenote, Chichén Itzá – Meksika
MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKEN EN İLGİNÇ 5 SEYAHAT ROTASI-2

Meksika’daki  Chichén Itzá yakınlarında konumlanan Ik Kil Cenote’de yüzmek, ölmeden önce yaşanması gereken deneyimler arasında başı çekenlerden.

4 – ) Hobbiton– Yeni Zelanda
MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKEN EN İLGİNÇ 5 SEYAHAT ROTASI-3

Yüzüklerin efendisi ve Hobbit film seti için birtakım değişikliklere uğrayarak Hobbiton ismini alan kasaba, özellikle filmin takipçileri için popüler seyahat rotaları arasında.

5– ) Heaven’s Trail (Cennet Yolu) –  İrlanda
MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKEN EN İLGİNÇ 5 SEYAHAT ROTASI-4

İrlanda’da her iki yılda bir 10-18 Haziran tarihleri arasında inanılmaz bir şekilde bir araya gelen bu yıldızlar, Heaven’s Trail (Cennet Yolu) olarak adlandırılıyor. Bu deneyimi yaşamak için her defasında binlerce turist, İrlanda’ya koşuyor.

Kaynak: Uzakrota