Gine Pratik Bilgiler

Ülkede suç oranı çok fazla olmasa da, gerek havaalanında gerekse yerel pazarlarda bavulunuzu ve çantanızı taşımak isteyen kişilere karşı dikkatli olmanızı tavsiye edilmektedir. Ülkede sağlık hizmetleri oldukça sınırlı ve zayıftır. Musluk suları içmek için hijyenik değildir bu yüzden şişelenmiş olan suları içmelisiniz. Coyah, her yerde bulabileceğiniz bir su markasıdır. Ülkede sıtma yaygındır. Bu yüzden seyahate çıkmadan önce gerekli aşılarınızı yaptırmanız tavsiye edilmektedir.

Gine'de AIDS ciddi bir sorundur. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre ülkede HIV virüsü taşıyan kişi sayısı yaklaşık 60 bindir.

Gine'deyken bir araç içerisinde 7-8 kişi arabanın üzerinde ise 3-4 kişinin birlikte seyahat ettiğini görebilirsiniz. Toplu taşıma zayıf olduğundan halk bu şekilde seyahati tercih edebiliyor. Ülkedeki taksi ücretleri çok ucuzdur. Tokalaşırken, yemek yerken ve para bozdururken sağ elinizi kullanmalısınız. Vücudunuzda dövme ya da piercing varsa, bunları açıkta bırakacak kıyafetler giymemeniz tavsiye edilmektedir.