Köln Otelleri

Köln  Almanya’nın en büyük dördüncü kentidir ve Romalılar tarafından MÖ. 38’ de kurulmuştur. Köln Orta Çağ’dan günümüze bir ticari merkez olarak karşımıza çıkmaktadır.  Çikolataları, spor aktiviteleri, festivalleri ve Roma tarihi ile adından baya söz ettirmektedir.  Şehir içerisinde kimi zaman uzun kimi zaman dar olan sokaklarda dolaşırken Roma Surlarından, Orta Çağ kiliseleri ve bazilikalarından, savaş sonrasından kalan binalardan ve Ren Nehri üzerindeki binalardan etkilenmemek elde değildir. Mevsim açısından değerlendirdiğimizde Köln şehrinde okyanus iklimi görülür ve hava durumu genellikle ılıman olmakla birlikte rüzgârsızdır.  Köln genellikle tarihi geziler için tercih edilen yerlerden birisidir. Katedralleri ve müzeleri ile meşhur olan bu şehir Almanya’da ziyaret edilen başlıca yerlerden birisidir. Köln’de ziyaret edilecek yerlere kolaylıkla ulaşım sağlamak için merkezde bir konaklama birimi seçmek gerekir. Merkezdeki yerleri tercih ettiğinizde her yere ulaşım hizmetlerinden yararlanmaktansa yürüyerek ulaşabileceğiniz için maddi olarak kar edebilirsiniz.

Köln Otelleri

Konaklama yerleri olarak Köln birçok seçenek sunmaktadır. Hostel, otel, yurt, konukevi, pansiyon gibi çeşitli konaklama yerlerini tercih edebilirisiniz. Aynı zamanda bazı kurumlar içerisinde konuşulan diller arasında Türkçe’nin de olması Köln’de konaklayacak kişiler için yararlı olabilir. Köln içerisinde en çok ulaşım aracı demiryolu olarak tercih edilmektedir. Koeln-Bonn ve Duesseldorf hatları en çok kullanılan hatlar olması ile merkezi yerlere ulaşımın sağlamasında başrol oynarlar. Konaklama tiplerinden birini seçerken Köln Merkez Garı’na yakın yerde olmasına dikkat edebilirisiniz. Köln içerisinde yapacağınız aktivite türlerine göre de belirleyeceğiniz konaklama tipini bir ölçüt olarak kullanabilirsiniz.

Köln Otel Fiyatları

Köln şehir merkezi 5 temel bölge üzerinde kurulmaktadır. Bunlar Alstadt-Nord ve Alstadt Süd, Ren Nehri üzerinde bulunan bölgelerdir. Karşı kıyıda ise Deutz bölgesi bulunur. Kentin eski bölgeleri de Neustadt-Nord ve Neustadt-Düd bölgeleridir. Bölgeler arasında ulaşım oldukça kolaydır çünkü Köln şehir içi ulaşım ağı oldukça geniştir. Ren Nehri bölgesinde bulunan oteller genellikle manzara seçenekleri olduğu için tercih edilmektedir. Ren Nehri’nin diğer tarafında ise otel fiyatları biraz daha düşüktür. Ren Nehri bölgesinde otel fiyatları 500-1000 Türk Lirası arasında seyir ederken, diğer bölgelerde 350-600 Türk lirası arasında değişiklik göstermektedir.

Köln Otel Fiyatlarında Merkeze Yakınlık Etkisi

Köln otellerini incelediğimizde merkeze yakınlık konusunda genellikle ulaşım ağına yakınlık önem arz etmektedir. Köln Merkez Garı’na yürüme mesafesinde olan oteller ücret bakımından biraz daha fazla gibi gözükse de ulaşım kolaylığı açısından tercih edilmektedir. Köln otellerinin fiyatlarındaki değişimde merkeze yakın olmalarının haricinde bir diğer etkili olan unsur manzara konumlamasıdır. Ren Nehri boyunca otel fiyatlarının fazla olmasının sebebi de budur.Merkezi bir konumda konaklayıp daha az miktarda para ödemek isteyenler için de şehir merkezinde bulunan hosteller doğru seçenek olabilir. Çünkü Köln içerisinde hosteller de oldukça tercih edilen bir konaklama türüdür.

Köln Hakkında Bilgiler

Köln’de Ulaşım

Köln şehir içi ulaşım genellikle demir yolları ile sağlanmaktadır. Merkez garından kalkan farklı yönlere hareket eden trenleri seyahatinizde tercih edebilirisiniz. Aynı zamanda Almanya’nın çoğu şehrinde bisiklet kullanımı yaygın olduğu için gitmek istediğiniz çoğu yere kiralayacağınız bisikletlerle gidebilirsiniz. Bisikletler 1 saat için 1-2 Euro civarında bir ücrete tabi olabilir.

Aynı zamanda şehir içinde tramvay da kullanabilirsiniz. Tramvay ve otobüs şehir içinde genellikle kısa mesafeler için kullanılmaktadır. Merkez garından hareket eden trenler ile bölgeden bölgeye daha kolay geçiş sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak otobüs ve tramvay için biletleri şehir içinde bulunan biletmatiklerden alabilirsiniz.

Köln Otel Rezervasyonlarında Erken Tarih Etkisi

Erken rezervasyon yaptırmak seyahat ederken bilmeniz gereken altın kurallardan biridir. Çünkü erken rezervasyon yaptırdığınızda indirimli konaklama ya da ucuz konaklama fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Genellikle otel, hostel vb. konaklama yerleri erken rezervasyon dönemlerinde ek indirim yaparlar. Almanya iklim olarak incelendiğinde her mevsimin net olarak yaşandığı bir yer olduğu için mevsimlere göre otel fiyatları büyük değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Köln’e gitmeden minimum 3 ay önce mutlaka otel fiyatlarını inceleyerek erken rezervasyon yaptırmalısınız.

Köln gerek tarihi dokusu ile gerek de ziyaret edilecek önemli alanları ile turistler tarafından yıl içerisinde ziyaret edilecek yerlerden biri olma unvanını bünyesinde barındırmaktadır. Köln içerisinde ziyarete gelen turistlerin en büyük ihtiyaçları gereksinimlerine yönelik bir otel bulmalarıdır. Otel denildiği zaman otelin rahatlığı, konforu ve imkânları ön plandadır. Ancak tüm bunların yanında otelin fiyatı da ziyaretçiler için büyük önem arz eder. Seyahat planlarının içerisinde bütçeyi kontrol ederek hareket etmek büyük fayda sağlar. Seyahat planlarınızı Köln için araştırdığınızda şehir merkezinden uzaklaşmaya başladıkça fiyatların düştüğünü ancak şehir merkezinde bulunan otellerin ücretlerinin biraz daha yüksek olduğunu görürsünüz. Aynı zamanda Köln içerisindeki hostel oranı bir hayli fazla. Çünkü genellikle Almanya içerisinde ailelerin evlerini konaklama için işletmeye açtığını görmekteyiz. Bu durum sayesinde bütçenize uygun ucuz hosteller ile de seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. Genellikle Ren Nehri boyunca otel fiyatlarının biraz daha pahalı olacağını unutmayarak hareket etmekte büyük fayda vardır.

Köln Ucuz Oteller

Bulacağnıız otellerde ek hizmetlerden ne kadar çok yararlanırsanız ödeyeceğiniz ücret o kadar fazla olacaktır. Bu yüzden ek hizmetlerden az yararlanarak konaklama ücretini düşük tutabilirsiniz. Köln çevresinde bulunan ucuz otellere örnek vermek gerekirse; Ibis Budget Köln Messe 400-500 TL, Ibis Cologne Centrum Hotel 350-400 TL, a&o Koln Neumarkt 250-300 TL, Hotel Heinzelmannchen 350 TL, a&o Koln Dom 250-300 TL ve Station Hostel for Backpackers 300-350 TL civarındadır.

Otel fiyatlarında değişikliklerin gözlemlenmesinin en büyük nedenleri merkeze olan uzaklık, merkez garına olan uzaklık ve ziyaret edilecek alanlara uzaklıktır.

Köln konaklama konusunda birçok kesime hitap eden ve bütçe olarak çok da zorlamayan bir yerdir. Almanya Avrupa ülkesi olduğu için konuşulan diller bakımından genellikle Almanca, İngilizce ve Fransızca konuşulan diller arasındadır. Otellerde konuşulan dillerin fazlalığına göre bile fiyat değişikliği söz konusudur. Köln içerisinde bulunan bazı 5 yıldızlı oteller şunlardır.

Köln En Lüks Oteller

Hilton Cologne konum olarak Kuzey Ren-Vestfalya da bulunur. Köln-Bonn Havalimanı’na 15 km, Düsseldorf Havalimanı’na ise 40 km mesafede bulunur. Köln Merkez Garı’na yürüyerek 3 dakikada ulaşılabilir. Yakınındaki yapılar  arasında Cologne Katedrali (3 dk.), Kolner Phillarmonie (6 dk.), NS Documentation Centre of the City of Cologne(6 dk.) bulunmaktadır. Otel içerisinde Almanca ve İngilizce konuşulmaktadır. Otel sınıfı olarak 4 yıldızlıdır. Otel merkezi konuma sahip olarak kategorize edilmiştir. Fiyatı günlük 600-700 Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir.

Pullman Cologne konum olarak, Kuzey Ren-Vestfalya da bulunur. Köln-Bonn Havalimanı’na 16 km, Duesseldorf Havalimanı’na 40 km mesafede bulunur. Köln Merkez Garı’na yürüme mesafesi ile 13 dakikadır. Yakınlarında Saint Geron’s Basilica (5 dk.), Seiberts (5 dk.), Basilika St. Aposteln (6 dk.) bulunmaktadır. Otel içerisinde İngilizce, Almanca, İspanyolca, Felemenkçe, İtalyanca ve Fransızca konuşulmaktır. Otel sınıfı olarak 4 yıldızlıdır. Otel stil olarak güzel manzaralı ve sakin olarak kategorize edilmiştir. Günlük ücreti 600-700 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Steigenberger Hotel Koln konum olarak Kuzey Ren-Vestfalya da bulunur. Köln-Bonn Havalimanı’na 16 km, Duesseldorf Havalimanı’na 41 km mesafede bulunur. Yakınlarında Little Link 84 dk.), Seiberts (5 dk.) bulunmaktadır. Otel içerisinde Türkçe, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Lehçe ve Felemenkçe konuşulmaktadır. Otel sınıfı olarak 4 yıldızlıdır. Otel stil olarak aile ve iş olarak kategorize edilmiştir. Günlük ücreti 600-700 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Excelsior Hotel Ernst konum olarak Kuzey Ren-Vestfalya Bölgesi’nde bulunmaktadır ve Koeln-Bonn Havalimanı’na 15 km, Duesseldorf Havalimanı’na 40 km mesafede bulunur. Köln Merkez Garı’na yürüme mesafesi ile 3 dakikada gidilir. Yakınlarında yürüme mesafesi ile gezilecek yerler bulunmaktadır. Bunlar Cologne Katedrali (1 dk.), Kolner Philharmonie (4 dk.), Museum Ludwig (4 dk.)’dir. Otel sınıfı olarak 5 yıldızlıdır. Otel stili olarak klasik ve büyüleyici sınıfındadır. Otel içerisinde konuşan dil Almancadır. Günlük ücreti 1345 Türk Lirası’dır.

En İyi Köln Otelleri

Cologne Marriott Hotel konum olarak Kuzey Ren-Vestfalya’da bulunmaktadır. Koeln-Bonn Havalimanı’na 15 km, Duesseldorf Havalimanı’na 40 km mesafede bulunan bir oteldir. Köln Merkez Garı’na yürüyerek 4 dakikada gidilir. Yakınlarında Museum Ludwig(7 dk.), St. Ursula (6 dk.), Cologne Central Station (4 dk.), Musical Dome (4 dk.) bulunmaktadır.  Otel içerisinde konuşulan diller İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyancadır. Otel sınıfı olarak 5 yıldızlıdır. Otel stil olarak iş ve sessizlik olarak kategorize edilmiştir. Günlük ücreti 1000 Türk Lirası’dır.

Hyatt Regency Cologne konum olarak Kuzey Ren-Vestfalya da bulunur. Köln-Bonn Havalimanı’na 14 km mesafede, Duesseldorf Havalimanı’na 41 km mesafede bulunur. Köln Merkez Garı’na yürüme mesafesi ile 10 dakikada ulaşılabilir.  Yakınlarında Köln Triangle (3 dk.), Freitreppe Kölner Rheinboulevard (2 dk.), Hohenzollern Bridge (1 dk.), Denkmal Bahnhof Deutz- Schiffbrucke (3 dk.) bulunmaktadır. Otel içerisinde Almanca konuşulmaktadır. Otel sınıfı olarak 5 yıldızıdır. Otel stil olarak nehir manzarası kategorisinde yer almaktadır. Günlük ücretlendirmesi 948 Türk Lirası’dır.

Köln şehir merkezinde konaklama yeri seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Köln şehir içerisinde konaklama tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerden en önemlisi genel olarak ihtiyaçlarımızı gidereceğimiz bir yer olmasıdır. Genel anlamda, her insanın temel ihtiyaçlarının yanında kişisel ihtiyaçları da doğduğu için bu istekler doğrultusunda tercih yapmak daha akıllıca bir tercih olabilir. Genellikle konaklama tercihlerinde dikkate alınması gereken en mühim konu konaklama yapılacak yerin kişiye sağladığı olanaklarıdır.

Bu olanaklar şu şekilde sıralanabilir; ücretsiz wi-fi, kahvaltı , ücretsiz otopark, bar-oturma salonu, Concierge(büyük otellerde müşterinin otel dışındaki iş ayarlamalarını yapan birim), engelliler için uygun odalar, evcil hayvan kabul eden odalar, fitness merkezi, golf sahası, havaalanı ulaşım hizmeti, klima, küçük mutfak, oda servisi, plaj, restoran, sigara içilmeyen otel, spa, süitler, toplantı odaları, internet, havuz, iş merkezi olabilir.  Bu olanaklar göz önünde bulundurulduğunda her kişinin kendi istek ve ihtiyaçlarına uyan olanakları temin edebileceği konaklama yeri tercihinde bulunması mantıklı olacaktır. Şehir merkezinden uzaklaştıkça bu olanaklarının bulunma olasılığı da biraz düşse de şehir merkezine yakın yerlerde çoğu olanağı bulma olasılığınız vardır.

Köln’de her bütçeye uygun bir konaklama yeri bulmak mümkündür. Genellikle merkezde konumlanan yerler biraz daha pahalı gibi gözükse de aslında merkezdeki erken rezervasyon döneminde de merkez otellerini uygun fiyata satın alabilirsiniz.. Aynı zamanda konaklama yapacağınız yerdeki ek hizmetleri kontrol ederek de kendi ödeme bütçenize göre bir ayarlamada bulunabilirsiniz.

Köln Merkez Otelleri

Otel fiyatları sunduğu hizmet şartlarına göre değişmektedir. Örneğin bir otel bar-oturma alanı ya da havaalanı ulaşım hizmetini gerçekleştiriyorsa gerçekleştirmeyen otellere nazaran biraz daha pahalı olacaktır.

Seyahat edeceğiniz zaman Köln’de bulunan konaklama yerlerinin internet sitelerini takip ederek de indirimleri görebilirsiniz. Otel fiyatları mevsime ve yıla göre değiştiği için tesisleri sürekli takip etmekte fayda vardır. Ücretsiz iptal etme hakkı Köln’deki bazı konaklama yerlerinde bulunmaktadır. Rezervasyon yaptırdıktan sonra oteller ödemeyi genellikle anında ister. Ancak bazı durumlarda seyahat ederken oluşabilecek aksaklıklardan ötürü rezervasyon iptali olabilir. Tesis seçiminde bu duruma da dikkat etmenizde fayda var.

Merkezde bulunan oteller; B&B Hotel Koeln-WestWeltempfanger Backpacker Hostel & Cafe, Hotel Wilms, Hotel-Pension Alt-Rodenkirchen, Garten-Hotel Ponick ve B&B Hotel Koeln-West’tir.

Köln Merkez Otellerinin Artı ve Eksileri

Köln merkez otellerinde bulunmanın en büyük artısı ulaşım masraflarının az olacak olması ve zamandan kazanmaktır. Merkez otellerinde bulunduğunuzda kolay bir şekilde tarihi alanları ziyaret edebilirsiniz. Merkezde bulunan oteller merkez garına yakın olduğu için kolaylıkla kiliseleri, katedralleri ya da müzeleri ziyaret edebilirisiniz. Merkez otellerine yakınlığın negatif yönleri ise otel masraflarının çok yüksek olması, bölgenin çok kalabalık ve gürültülü olmasıdır.

Köln içerisinde otellerin dışında konaklamak için tercih edebileceğiniz bir diğer yer ise hostellerdir. Hosteller genellikle otellere göre daha uygun fiyatlı olduğu için tercih edilmektedir. Hosteller Köln içerisinde genellikle merkezi yerlerde bulunmaktadır. Ancak merkezden uzaklaştıkça hostel ücretlerinin de değişeceğini gözden kaçırmamakta fayda vardır.

Köln hosteller

Pathpoint Cologne Backpacker Hostel,  Koeln-Bonn Havalimanı’na 15 km mesafede, Duesseldorf Havalimanı’na 40 km mesafede bulunan bir hosteldir. Yakınlarında gezilecek yerler olarak Team Escape Cologne (5 dk.), St. Ursula (3 dk.), Cologne Central Station (4 dk.), Musical Dome (6 dk.) bulunmaktadır.  Hostel içerisinde İngilizce, İspanyolca ve Almanca konuşulmaktadır. Günlük ücret değerlendirmesi olarak 300-400 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Jugendgaestehaus Koeln Riehl, Koeln-Bonn Havalimanı’na 15 km mesafede, Duesseldorf Havalimanı’na 39 km mesafede bulunur. Yakında gezilecek yerler olarak Koelner Zoo (9 dk. ), Santos Grillshop (12 dk.), St. Engelbert ( 12dk.), Ineinandergefügt (12 dk.) sayılabilir.   Hostel içerisinde İngilizce ve Almanca konuşulmaktadır. Günlük ücret tarifesi 500-600 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Weltempfanger BackpackerHostel & Cafe, Koeln- Bonn Havalimanı’na 17 km, Duesseldorf Havalimanı’na 39 km mesafede bulunan bir hosteldir. Yakınlarında gezilecek yer olarak Neptunbad ( 6 dk.), Cologne Central Mosque (3 dk.), La Galana (1 dk.), Borthonia Showrooms (4 dk.) bulunmaktadır. Hostel içerisinde İngilizce ve Almanca konuşulmaktadır.  Günlük ücret tarifesi 450-500 Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir.