cincinnati-77725_960_720.jpg

Cincinnati, şehir içi ulaşımı en rahat kullanabileceğiniz şehirlerden birisidir. Şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz araçlar arasında otobüs, taksi, tramvay ve bisiklet bulunmaktadır. Şehir oldukça topludur. Bisiklet alanlarının da yaygınlaşması sebebi ile birçok turist bisiklet seçeneğini değerlendirmektedir. Yoğun trafikten kurtulmak isteyen ziyaretçiler yürüyerek veya bisiklet kullanarak şehri gezebilir. Bunun yanında dileyen ziyaretçiler araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilir.

Şehri otobüs ile gezme fırsatı sunan Cincinnati, geniş bir otobüs ağına sahiptir. Şehrin birçok noktasına giden otobüs hatları bir yerden başka yere kolaylıkla ulaşmanızı sağlamaktadır. Şehirde tramvay sadece belli bölgelere hareket ettiği için insanlar genelde otobüs seçeneğini kullanmaktadır. Route 1 hattı ile şehirde görülmesi gereken birçok mekânı ziyaret edilebilirsiniz. Express otobüslerle seyahat etmek isteyenler ise X numaralı otobüslere binebilirler. Otobüs kullanırken tek bir bilet için ödemeniz gereken ücret 1.75 USD iken tüm gün boyunca kullanılabilecek otobüs bileti için 4,75 USD ödenmeniz gerekmektedir.

Şehirde kullanabileceğiniz diğer bir alternatif ise tramvaydır. Tramvay sadece Downtown ve Uptown bölgesine hizmet vermektedir. Tramvay hattının toplam hareket ettiği durak sayısı 18’dir. Tramvay için ödenmesi gereken ücret tek kullanımlık bilet için 1,75 USD iken tüm gün boyunca kullanılabilecek otobüs bileti için 4,75 USD ödenmeniz gerekmektedir.

Şehirde dileyenler taksi de kullanabilir. Cincinnati’de taksilerin açılış ücreti 3,15 USD olarak belirlenmiştir. Kilometre başına ise bu ücret 1,25 USD’dir. Şehirde kullanabileceğiniz taksilerin çoğu lisanslıdır.