Amerikan mutfağının ana malzemelerinden biri olan etin bin bir çeşidini Ohio’da deneyebilirsiniz. En popüler tüketim biçimi olarak barbekü veya hamburger gösterilebilir.

Ohio’nun büyük kentlerinden Cincinnati’nin en önemli yiyeceklerinden biri olan “Cheese Coney”, küçük sosisli sandviçlerin içine soğan, cheddar peyniri, kıyılmış sığır eti ve biber katılarak yapılır.“Buckeyes” ise, Ohio’nun özel bir ağacından yapılan fıstık ezmeli ve

Ardıç meyveleri, turunçgil kabuğu ve kişnişle yapılan “Watershed Cin” mutlaka tadılmalıdır.

Pawpaw”, Ohio’da yetişen bir meyve türüdür. Bu meyveyi eyalete gittiğinizde mutlaka denemelisiniz, sanki tropikal adalardan birine gitmiş gibi hissedeceksiniz. Ayrıca bal ve vanilya gibi farklı aromalarda bulunan Oyo viski, kırmızı kış buğdayından yapılmıştır. Bölgeye özgü olan bu içecek tarçın aroması da barındırmaktadır.

Bir Macar yemeği olan Tony Packo, 1932’den beri doldurulmuş lahana, tavuk ve soğan, hardal, biber sosla harmanlanarak oluşturulan bir sandviçtir ve Ohio seyahatiniz sırasında sıkça karşınıza çıkabilir.

Yolunuz Cleveland’a düşerse Great Lakes Edmund Fitzgerald Porter adlı bira firmasını ziyaret etmeyi ihmal etmemelisiniz. 1988’den bu yana üretim yapan firma, ülkenin en iyi ve en değişik aromalı biralarını hazırlamakla övünür. Acı çikolata aromalı birası oldukça meşhurdur: