Google+

Arama formu

UYUZSUYU, ILICASU ŞELALESİ: NALLIHAN

Uyuzsuyu Şelalesi’nin; Ankara’ya uzaklığı 200 kilometre, Nallıhan’a ise yaklaşık 30 kilometre. Nallıhan ilçesini geçtikten sonra tabelaları takip ederek ulaşmak mümkün. Karacasu Köyü’nden 6 kilometre uzunluğundaki yol ile ulaşabiliyorsunuz. Yolu oldukça dar. Ancak olağanüstü güzellikteki manzaranın eşliğinde şelaleye gidiyorsunuz.

Şelale girişinde güzel bir tesis var. Şelale, hem Ilıcasu hem de Uyuzsuyu olarak biliniyor. El değmemiş bir orman dokusunun içinde oldukça yüksekten dökülen suyu ile şelaleye varıyorsunuz. Şelalenin tam karşısındaki seyir terasları, manzaranın tadını çıkarmak için oldukça ideal. Seyir terasları, çeşme ve tuvalet var. Dilerseniz piknik için de oldukça uygun. Arazi çam ormanı ile kaplı. Sessizce yürürseniz yaban kuşları görebilirsiniz.

Ankara

Piknik alanından akarak gelen su, yaklaşık 60 metrelik bir yükseklikten dökülüyor. Fotoğraf tutkunları suyun dökülüşünde oldukça güzel kareler bulabilir. Henüz yeni keşfedilmiş olması dolayısıyla doğa oldukça bakir. Oldukça zengin kareler yakalayacağınıza eminim. Buraya uğramadan önce Nallıhan’da yemek molası verebilirsiniz. Ben özellikle leziz orman kebabı yemenizi öneririm.

Ankara bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Ankara şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavise edilenleri Class Hotel, Koza Suite Hotel, Midas Hotel Spa. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hotel Abro Necatibey, Hotel Abro Sezenler, Double Bond Hotel Spa. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları mereak ediyorsanız Hattuşa Vacation Thermal Club Ankara, Check Inn Hotel, Inn 65 Budget tesislerini incelebilirsiniz. Bir de Tatilsepeti.com'un Ankara aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

EROL AYANLAR

Gezmeyi yaşamın bir parçası olarak görmekten çok yaşamın kendisi olduğuna inanıyorum. Gezmek keşfetmek resimlemek en büyük tutkum. www.ben1gezginim.com sayfasını da bunun için kurdum. Şimdilerde Ankarada Cafe Gezievi'ni işletiyorum. Kalan zamanımı da gezmeye, keşfetmeye ayırıyorum. Gezginler doğaya aynı pencereden bakarlar sloganım.