Uyuzsuyu, Ilıcasu Şelalesi: Nallıhan

Uyuzsuyu Şelalesi’nin; Ankara’ya uzaklığı 200 kilometre, Nallıhan’a ise yaklaşık 30 kilometre. Nallıhan ilçesini geçtikten sonra tabelaları takip ederek ulaşmak mümkün. Karacasu Köyü’nden 6 kilometre uzunluğundaki yol ile ulaşabiliyorsunuz. Yolu oldukça dar. Ancak olağanüstü güzellikteki manzaranın eşliğinde şelaleye gidiyorsunuz.

Şelale girişinde güzel bir tesis var. Şelale, hem Ilıcasu hem de Uyuzsuyu olarak biliniyor. El değmemiş bir orman dokusunun içinde oldukça yüksekten dökülen suyu ile şelaleye varıyorsunuz. Şelalenin tam karşısındaki seyir terasları, manzaranın tadını çıkarmak için oldukça ideal. Seyir terasları, çeşme ve tuvalet var. Dilerseniz piknik için de oldukça uygun. Arazi çam ormanı ile kaplı. Sessizce yürürseniz yaban kuşları görebilirsiniz.

Piknik alanından akarak gelen su, yaklaşık 60 metrelik bir yükseklikten dökülüyor. Fotoğraf tutkunları suyun dökülüşünde oldukça güzel kareler bulabilir. Henüz yeni keşfedilmiş olması dolayısıyla doğa oldukça bakir. Oldukça zengin kareler yakalayacağınıza eminim. Buraya uğramadan önce Nallıhan’da yemek molası verebilirsiniz. Ben özellikle leziz orman kebabı yemenizi öneririm.

EROL AYANLAR

Yazar Hakkında

EROL AYANLAR

Gezmeyi yaşamın bir parçası olarak görmekten çok yaşamın kendisi olduğuna inanıyorum. Gezmek keşfetmek resimlemek en büyük tutkum.