Google+

UYUZSUYU, ILICASU ŞELALESİ: NALLIHAN

2105625 Şub 2014Gezi Notu
EROL AYANLAREROL AYANLARGezgin25 Şub 2014210560 Yorum

Uyuzsuyu Şelalesi’nin; Ankara’ya uzaklığı 200 kilometre, Nallıhan’a ise yaklaşık 30 kilometre. Nallıhan ilçesini geçtikten sonra tabelaları takip ederek ulaşmak mümkün. Karacasu Köyü’nden 6 kilometre uzunluğundaki yol ile ulaşabiliyorsunuz. Yolu oldukça dar. Ancak olağanüstü güzellikteki manzaranın eşliğinde şelaleye gidiyorsunuz.

Şelale girişinde güzel bir tesis var. Şelale, hem Ilıcasu hem de Uyuzsuyu olarak biliniyor. El değmemiş bir orman dokusunun içinde oldukça yüksekten dökülen suyu ile şelaleye varıyorsunuz. Şelalenin tam karşısındaki seyir terasları, manzaranın tadını çıkarmak için oldukça ideal. Seyir terasları, çeşme ve tuvalet var. Dilerseniz piknik için de oldukça uygun. Arazi çam ormanı ile kaplı. Sessizce yürürseniz yaban kuşları görebilirsiniz.

Ankara

Piknik alanından akarak gelen su, yaklaşık 60 metrelik bir yükseklikten dökülüyor. Fotoğraf tutkunları suyun dökülüşünde oldukça güzel kareler bulabilir. Henüz yeni keşfedilmiş olması dolayısıyla doğa oldukça bakir. Oldukça zengin kareler yakalayacağınıza eminim. Buraya uğramadan önce Nallıhan’da yemek molası verebilirsiniz. Ben özellikle leziz orman kebabı yemenizi öneririm.

Ankara şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Angora House Hotel, Divan Cukurhan, Maltepe 2000 Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Umit Pembe Kosk Hotel, Hotel Abro Necatibey gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Almer Hotel, Ankyra Hotel, Baskent Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Ankara aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar