boats-708747__340.jpg

Rhode Island, oldukça güçlü bir yemek kültürüne sahiptir. Farklı tatta birçok seçenek hem lezzetli hem de değişiktir. Rhode Island’da denemeniz gereken bazı yiyecekleri aşağıda bulabilirsiniz.

İstiridye ile doldurulmuş hamurun kızartılmasından yapılan bir kek olan tuzlu kek, oldukça şaşırtıcı ve benzersiz bir tada sahiptir.

Rhode Island için önemli bir atıştırmalık olan sıcak weiners, soğan ve kıymanın kavrulmasıyla yapılan bir sandviçtir. Dana eti ve domuz etinden yapılmış ayrıca kereviz tuzu ve sarı hardal, soğan ile hazırlanan et sosuna sahip bir tür sosislidir.

Oldukça basit gibi görünse de çok lezzetli olan pizza şeritlerini mutlaka denemelisiniz.

Bizim bildiğimiz dolmalardan farklı olarak Rhode Island’da istiridye kabukları içine yapılan meze türü dolmalar çok popülerdir. Deniz ürününün her türlüsünün yapıldığı bu eyalette, bu dolmaları mutlaka denemelisiniz.

Donutlar Amerikalılar için vazgeçilmezlerden biridir. Ancak donut pastası Rhode Island’da görebileceğiniz bir yiyecektir.

Bildiğimiz kreplerin bu eyalete özgü versiyonlarını tatmalısınız. Özellikle Jahnny Cake’in mısır unlu krepleri.

Buharda pişen istiridyeleri özellikle bu eyalette mutlaka denemelisiniz.

Kızarmış pizza hamurunun şeker kaplı hali oldukça basit ancak çok lezzetli bir atıştırmalıktır.

İtalyan mutfağından bu kültüre gelmiş bir lezzeti olan zeppole çok popülerdir ve mutlaka denenmelidir.

Tabii ki kalamar! Her restoranda bulabileceğiniz bu ürün, deniz ürünleri konusunda bu kadar iddialı bir eyalette mutlaka denemeniz gereken bir yiyecek.

Del’s limonata özellikle festivallerin vazgeçilmez serinletici içeceğidir. Ayrıca mango, şeftali ve karpuz da dâhil olmak üzere çok fazla çeşidi bulunmaktadır.

Istakoz ravioli, bu çokça İtalyan göçlerine maruz kalmış ve İtalyan nüfusunun yerleştiği bir bölge olduğundan dolayı İtalyan mutfağıyla harmanlanmıştır. Bildiğimiz ravioli ise ıstakoz ile birleşerek muhteşem bir lezzet oluşturmuştur.

Autocrat kahve şurubu, alışık olmadığımız değişik bir içecektir. Kahve dondurması, kahve şurubu ve sütten yapılmış bu içecek de eyalette çok sevilerek tüketilir. Kahve şurubunu içkilere ekleyerek ya da farklı şekillerde kullanabilirsiniz.