Nata Vega Akvaryum

Nata Vega Akvaryum, Ankara’nın Nata Vega Outlet Alışveriş Merkezi içinde bulunan devasa akvaryum kompleksidir. Açıldığı tarihten itibaren bir cazibe merkezi olmayı başaran bu büyük akvaryum içinde pek çok çeşit deniz canlısına rastlamak ve yaşantılarıyla ilgili bilgi sahibi olmak mümkündür. Outletin içerisinde bulunması sebebiyle alışveriş öncesi ya da sonrası keyifli zaman geçirmek için ziyaret edebileceğiniz Nata Vega Akvaryum 4,5 milyon litre su kapasitesinin yanı sıra ve 98 metre uzunluğuna sahip. Devasa su alanı toplamda 24 akvaryumun bir araya gelmesiyle oluşuyor ve bünyesinde toplamda 12.000 deniz canlısına ev sahipliği yapıyor. Akvaryum ziyaretiniz sırasında ayrıca dünyanın en ilginç ve tehlikeli hayvanlarının olduğu Adrenalin Dünyası’nı gezerek gözlemleyeceğiniz canlı sayısını artırabilirsiniz. Kısacası deniz canlılarına ve farklı türlere ilginiz varsa Nata Vega Akvaryum fırsatını kaçırmamalısınız. Türkiye’nin en büyük tünel akvaryumu olma unvanını elinde bulunduran mekanı gezmediyseniz Ankara’nın Mamak ilçesine giderek bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Nata Vega Akvaryum

Nata Vega Akvaryum Hakkında Bilgi 

Nata Vega Akvaryum, farklı deniz canlılarını bir arada inceleyebileceğiniz köpek balıklarının beslenme saatinde onların yemek molasına tanıklık edebileceğiniz heyecan dolu bir mekan. Burada ayrıca Uzak Doğu’da başarı ve azmin göstergesi olan Koi balıklarını biberonla besleyip onlara dokunabiliyorsunuz. Sıcakkanlı olan bu sempatik balıkların iletişim bozukluğu olan çocukların gelişimine katkı sağladığı biliniyor. Akvaryumda ilginizi çekebilecek bir diğer deniz canlısı da binlerce yıldır varlıklarını sürdüren at nalı yengeci. Yaratıkların ilkel hali sizi şaşırtabilir. Kompleksin içinde ayrıca binlerce yıllık tuz mağaralarından esinlenen ve hastalara şifa olan tuz mağarası, kafe, hediyelik eşya dükkanı da yer alıyor. Ziyaretinizden anı olarak fonunda köpekbalıklarının olduğu bir fotoğraf çektirmek isterseniz green box uygulamasından da yararlanabiliyorsunuz.

Nata Vega Akvaryum-2

Nata Vega Akvaryum Adrenalin Dünyası

Akvaryumda yalnızca deniz canlıları bulunmuyor. Adrenalin dünyası adıyla ziyaretçilerini ağırlayan bölümde 250 çeşit farklı vahşi canlı bir arada yaşıyor. Adrenalin seviyorsanız dünyanın en ilginç ve tehlikeli canlılarının bulunduğu bölümü de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Görebileceğiniz hayvanlar arasında dünyanın en zehirli kertenkelesi olan Gila Canavarı, dünyanın en zehirli çıngıraklı yılanı olan Mojave, dünyanın en zehirli engereği olan çöl engereği, boyu 30 santimetreye ulaşabilen en büyük tarantula türü Goliath ve dünyanın en uzun yılanı olan kafesli piton bulunuyor. Bu bölümü ziyaret ederek hayvanların “en”lerini inceleyebilirsiniz.

Nata Vega Akvaryum Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti  

Hafta içi: 10.00 – 20.00 saatleri arasında
Hafta sonu: 11.00 – 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
Yetişkin için giriş ücreti: 35 TL, 
Öğrenci için giriş ücreti: 24 TL, 
0-3 yaş altı: Ücretsiz

Nata Vega Akvaryum Nasıl Gidilir?  

Otomobil: Akvaryuma şahsi aracınızla gidecek olursanız Mamak ilçesine vardıktan sonra Doğukent Bulvarı’ndaki tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Alışveriş merkezi Ikea’nın hemen yanında bulunuyor.
Otobüs: Kızılay’dan 339 ve 340 numaralı otobüsleri kullanarak Metro Gros Market önünde inebilirsiniz. Yaklaşık olarak 5 dakika yürüyerek alışveriş merkezi içindeki akvaryuma ulaşabilirsiniz.

Nata Vega Akvaryum İletişim  

Adres: Nata Vega Outlet, Doğukent Bulvarı Mamak/ Ankara
Telefon: 0312 554 28 28