Buenos Aires’de Gece Hayatı

Daha önce New York için 24 saat uyumayan şehir diye mi duydunuz? Veya Paris için? Bunların hepsini unutun. Dünyada 24 saat uyumayan bir şehir varsa bu Buenos Aires'tir. Bu, sadece gündüzlerinizin değil gecelerinizin de Buenos Aires'te çok eğlenceli ve dolu dolu geçeceği anlamına geliyor. Buenos Aires’te gece hayatını tattıktan sonra iddia ediyoruz ki başka hiçbir şehrin gece hayatı sizi tatmin etmeyecek. Aşkın, dansın, tutkunun ve festivallerin olduğu ülkeden, eğlenmeyi iyi bilen Latinlerden daha azı beklenemezdi ne de olsa. Buenos Aires'in restoranlarından kafelerine, barlarından gece kulüplerine kadar gece hayatına dair tüm önemli adreslerini sizin için yazdık.

Buenos Aires'in gece hayati hakkında birkaç ipucuyla başlayalım: örneğin gece 01.00'den sonra aksam yemeği yemek için restorana gitmek Buenos Aires'te normal karşılanır. Bir sahne gösterisi izlemeye gidip sonrasında aksam yemeğine gitmeniz garipsenmez ve gece 23.00'den önce barlara, saat 02.00'den önce de gece kulüplerine ("boliches" deniyor) gidilmez. Gece kulüpleri Sabah 07.00'den önce kapanmaz. Her müzik zevkine uygun mekân bulmanız mümkündür. Hafta içleri dahi Sabah 09.00'da kapanan gece kulüpleri vardır. Costanera bölgesinde Pacha en ünlü gece kulübüdür. Pacha İbiza'da da meşhurdur. Alsina, Crobar, Bahrein, Cocoliche, Niceto Club, El patio del liceo, Anatares, Bangalore Pub and Curry House, Temple Bar, El Boliche De Roberto, Soria, Shanghai Dragon, La Cava de Jufre, NoLa, El Alamo, Rose Bar, La Capilla, Podesta, Unicorn Hoset, Kika ve çok daha fazlası denenmesi gereken gece eğlence mekânlarıdır. Bunların çoğunda DJ performansları gerçekleşir ve dans pistlerinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Palermo'daki Makena Cantina Club ise pazar geceleri sabaha kadar eğlendirmesiyle meşhurdur. Öyle ki birçok müdavimi pazartesi sabahı işe Makena'dan gider.

Elbette Buenos Aires gibi bir şehirde tüm eğlence gece kulüplerinden ibaret değil. Bir akşamınızı sırf tango izlemek için ayırabilirsiniz veya tango barlarda yeni insanlarla tanışıp onlarla eşleşerek tango yapabilirsiniz. Pazartesi, salı ve cumaları Palermo'daki Milonga Parakultural Bar'a, cumartesileri Cachurulo’ya, çarşambaları Maldita Milonga’ya, perşembeleri El Yeite TangoClub'a gidebilirsiniz.

Lezzetli yemekler sunan ama fiyatı da uygun restoranları da sizin için araştırdık. Palermo'da bulunan et lokantası Don Julio, Recoleta'nın 1934'ten beri en meşhur pizzacısı El Cuartito, yine Recoleta'da bulunan ve yerel mutfağın lezzetlerini sergileyen Tarquino, La Boca'da bulunan Don Carlos, Güney Amerika'ya gelmişken Peru yemeklerini de tatmak isterseniz Congreso'daki Chan Chan, göçmenlerin İspanyol atalarından kalan tapas lezzetleri için Villa Crespo'daki La Esperanza de los Ascurra ve iLatina, muhteşem İtalyan lezzetleri için Il Ballo Del Mattone’ye gitmenizi öneririz. Gece kuşu değilseniz ve yemekten sonra bir kadeh içip otelinize dönmek niyetindeyseniz Recoleta'daki Floreria Atlantico Bar'a mutlaka gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı