Macau’daki Festivaller

religion-3044285_960_720.jpg

Macau nüfusunun çok büyük kısmını Çinliler oluşturuyor. Dolayısıyla Macau’nun kültür hayatında ve inancında Çin gelenekleri büyük yer tutuyor. Ancak yüzyıllarca Portekiz etkisi altında kalan bölgede Katolik gelenekler de devam ediyor. Bu yüzden Macau’nun kutlamaları ve festivalleri de çeşitli. Macau’nun en önemli geleneklerini sizin için araştırdık.

Tanrı Tou Tei Şöleni: Her sene 18 Mart’ta yani Ay takviminin ikinci ayında Tanrı Tou Tei günü şenlikler ile kutlanır. Tou Tei Taoizm inancına göre “Dünya’nın Tanrısı”, “Dünya’nın Ruhu”dur. Rua da Palmeira’daki tapınakta ibadet edilir, Macau caddelerinde eğlenceler düzenlenir.

A-ma Festivali: 15 senedir turizmi canlandırmak ve kültür ve gelenekleri dünyaya tanıtmak amacıyla kesintisiz olarak her sene gerçekleştirilen A-ma Festivali Macau’nun baştan aşağı rengârenk olmasına vesile olur. Macau caddelerinde yürüyüş düzenlenir ve herkes geleneksel kıyafetlerini giyer.

18. Lotus Çiçeği Festivali: 9-17 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olan lotus çiçeği festivali Çin’in her şehrinde kutlanır. Artık neredeyse tüm güneydoğu Asya ülkeleri için de bir gelenek haline gelmiştir. Çin mutfağı restoranlarında lotus çiçeği temalı yemekler servis edilir. Caddeler baştan aşağı lotus çiçekleriyle dolar.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.