Fransa’nın Ekonomisi

Eskiden G8 adıyla anılan şimdiki adı ise Grup 7 olan ve dünyanın endüstri devi ülkeler tarafından kurulmuş organizasyonun üyesi olan Fransa, alım gücü paritesi itibariyle dünyanın en büyük dokuzuncu, Avrupa’nın ise en büyük ikinci ekonomisidir. Dünyanın en büyük 500 şirketinden 31’i Fransa’da yer almaktadır.

Bir karma ekonomi olan Fransa, altyapı sektörünün ana segmentlerinde güçlü bir üreticidir. Bu segmentler raylı sistem, elektrik, hava taşıtı, nükleer enerji ve telekomünikasyondur. Hava ve uzay taşımacılığı endüstrisinde de en güçlü aktörler biri olan Fransa, Airbus markasına sahiptir. Dünyanın en büyük altıncı ihracatçısı ve dördüncü büyük ithalatçısı olan Fransa doğrudan yabancı yatırım alımında dünya üçüncüsüdür.

Yorumlar

İNSAN ARA BUL https://insanarabul.com.tr/
23 Haz 2024, Pazar - 11:44
WEBSITE FOR EVERYTHING RELATED TO FRANCE FRANSA İLE İLGİLİ HER ŞEY İÇİN WEB SİTESİ https://insanarabul.com.tr/ara?q=FRANSA+# ADRESİNDEN ORADA YAŞAMINIZDA NE LAZIMSA BULABİLİRSİNİZ.193 ÜLKE İLE İLGİLİ TOPLAM 140 BİN CİVARI KISA YOL LİNK MEVCUTTUR.SAYFADAKİ DİĞER ARAMA LİNKLERİNİ SAYFANIN ALTINDA BULUNAN NASIL KULLANILIR A BAKINCA SİTEYİDE ANLARSINIZ. https://www.diplomatie.gouv.fr/en/ Dışişleri Bakanlığı HERKESE HAYIRLI YOLCULUKLAR.