Adelaide’de Alışveriş

Rundle_Mall.JPG

Adelaide şehir merkezinde 100’ün üzerinde hem modern hem geleneksel alışveriş mekânı bulunmaktadır. Alışveriş merkezleri, küçük hediyelik eşya dükkânları, butik dükkânlar bunların arasında yer almaktadır. Şehrin en popüler ürünü şüphesiz kanguru desenli ya da figürlü ürünlerdir. Adelaide sokaklarında gezinirken birçok dükkânda kanguru desenli küçük eşyalar bulabilirsiniz. Bunun yanında koala ve Tazmanya canavarı gibi figürler de hediyelik eşyalar üzerinde sıklıkla rastlayabileceğiniz desenlerdir.

Şehrin en ünlü alışveriş mekânı Adelaide Central Plaza’dır. Kıyafet, ayakkabı, aksesuar gibi birçok ürünü bu alışveriş merkezinde bulabilirsiniz. Uygun fiyatta ürün satın almak isteyenler Adelaide Central Plaza’yı ziyaret edebilirler. Daha uygun fiyatlı ürünlere bakmak isteyenler ise Harbour Town Adelaide kompleksini ziyaret edebilir. Özellikle moda tutkunları için geniş yelpazede ürünler sunan Harbour Town Adelaide kompleksi, sayısız dükkân ve restoranı ile turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Sebze ve meyve pazarını görmek isteyenler ise mutlaka Merkez Pazar’a uğramalıdır. Uygun fiyata taze ürün satın almak istiyorsanız bu pazarı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yiyecek ürünlerinin yanında pazarda kahve satan dükkânlar da bulabilirsiniz. Pazar oldukça tarihî bir binanın içerisinde bulunmaktadır. Meyve, sebze ve kahvenin dışında oldukça güzel hediyelik eşyaları da bu pazarın içerisinde bulabilirsiniz. Vejetaryen ürünlerden hoşlanan ziyaretçiler ise Market Shed’i ziyaret edebilir.

Adelaide sokakları hem alışveriş yapabileceğiniz hem de renkli görüntüler yakalayabileceğiniz bir yerdir. Belli günlerde ikinci el pazarlarını da şehirde bulabilirsiniz. Oldukça rağbet gören bu pazarlarda giyim, aksesuar, hediyelik eşya, CD ve kitaplar bulabilirsiniz. Sizin de vaktiniz olursa bu yerel ürünler satan pazarları muhakkak gezmelisiniz. Adelaide sokaklarında gezerken alışveriş yapmanız için uğramanızı önereceğimiz yerler arasında Unique Opal Mine Pty Ltd, Adelaide Central Market, Haigh's Chocolates Visitor Centre, Adelaide Arcade,Adelaide Farmers' Market ve The Market Shed on Holland bulunmaktadır.

#festival_fuar