Adelaide’de Gece Hayatı

music-concert-1044359_960_720.jpg

Adelaide’de gece hayatı son derece gelişmiştir. Şehir, her ne kadar sessiz ve sakin bir ritme sahip olsa da gece hayatı oldukça gelişmiştir. Belki de şehrin dengesini bu şekilde koruduğunu belirtebiliriz. Özellikle şehirde öğrenci nüfusunun çok fazla olması bu durumu etkileyen en önemli sebeplerin başında gelmektedir. Adelaide’de birçok bar, gece kulübü, dans kulübü ve pub bulunmaktadır. Adelaide, gece hayatı ile Avusturalya’nın en önemli merkezlerinden birisidir. Adelaide’de en fazla gece kulüplerinin yaygınlaştığı bölge Rundle Caddesi’dir. Rundle bölgesinde genellikle geleneksel pub, bar ve gece kulüpleri yoğunlaşmıştır. Bunun yanında gey barları da yine bu bölgede yoğunlaşan diğer bir eğlence mekânıdır. Adelaide, renkli yapısı ile her türlü eğlence mekânının gelişmesine de izin veren şehirlerden birisidir.

Adelaideşarapları ile oldukça ünlüdür. Şehir sizlere birden fazla farklı şarap seçeneğini sunmaktadır. İngiliz biralarını çoğu gece kulübünde, bar ve pub’larda bulabilirisiniz. Şehirde deneyebileceğiniz en ünlü şaraplar arasında Riesling, Semillion, Chardonnay, Cabarnet, Shriaz, Pinot Noir ve Sauvignon bulunmaktadır. Şehirde hem kırmızı hem de beyaz şarapları gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz. Şehrin ışıkları sabahın ilk saatlerine kadar devam etmektedir. Keyifli bir eğlence hayatı arayanlar için Adelaide oldukça uygun bir adrestir. Şehirdeki eğlence mekânları ise oldukça otantiktir.Eski yapıların restore edilerek eğlence mekânı olarak kullanılması şehre ayrı bir hava katmaktadır.

Adelaide’de gidebileceğiniz en popüler mekânlar arasında; Maybe Mae Bar, HENNESSY Rooftop Bar, Black Bull Bar, Bank Street Social Club, The Lion Hotel Bar,The Playford Lounge Bar, Collins at the Hilton Bar, The Wheatsheaf Hotel Bar, Nook Nosh Bar, Chihuahua Bar, Mary Poppin Nightclub, Alfred's Bar, The Gilbert Street Hotel, Baddog Bar, Gaslight Tavern, Chandelier Bar, London Tavern, Cambridge Balcony Bar bulunmaktadır.Bu barlar şehirdeki turistlerin genellikle akın ettiği barlardır. Ayrıca merkeze yakın oluşları da tercih edilme sebebidir. Adelaide şehrinde plaj bölgesinin de eğlence mekânı açısından oldukça hareketli olduğunu söylemeliyiz.

Adelaide’de gey barlar da oldukça yaygındır. Bu barlar ise Gouger bölgesinde bulunmaktadır. Bu mekânların ise şehirde büyük bir hedef kitlesi bulunmaktadır. Bu barların en popülerleri arasında Oz Nightclub, Feast Festival ANZ Hub ve Mary’s Poppin bulunmaktadır. Gey barlar oldukça renkli görüntülerin sahne olduğu önemli mekânlardan biridir. Ayrıca bu barlarda düzenlenen komedi şovlara ve karaoke gecelerine de dileyen ziyaretçiler katılabilir.

Adelaide, oldukça güvenli bir şehirdir. Dolayısıyla gece geç saatlere kadar eğlenebilir ve kolaylıkla otelinize gitmek için taksi bulabilirsiniz. Adelaide’de eğlence hayatı diğer Avrupa ülkelerine göre pahalı kalabilmektedir. Adelaide, hem Avrupa’dan hem Amerika’dan oldukça fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Eğlencenin doruk noktaya ulaştığı bu şehirde unutulmaz anlar yaşamak, farklı kültürler ve insanlarla tanışmak isteyenler Adelaide gece hayatına muhakkak katılmalıdır.