Adelaide’ye Ne Zaman Gidilir?

adelaide-1704190_960_720.jpg

Adelaide Akdeniz ikliminin görüldüğü bölgelerden birisidir. Sıcak ve ılıman bir özelliğe sahip şehir, yıl boyu serindir. Bunun yanında Adelaide’de belli dönemlerde aşırı yağmur görülmekte ve hava puslu bir yapıya bürünmektedir. Kış aylarında yaz aylarından çok daha fazla yağış düşmektedir. Adelaide ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 16,4 derecedir. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 536 milimetredir.

Adelaide’de ortalama en yüksek sıcaklık 28 santigrat, en düşük sıcaklık ise 8 santigrattır. İklim olarak bakıldığında Adelaide’de en sıcak ay ocak ayıdır. Bu farklılığın temel sebebi ise şehrin Güney yarımkürede yer alıyor olmasıdır. Adelaide, en fazla turisti genellikle kış aylarında alsa da yine de yılın her döneminde şehre yoğun bir turist akışı mevcuttur. Yılın en sıcak döneminde dahi şehir, insanları çok boğmamakta aksine gayet ılık bir şekilde keyifli günler geçirilmesine yardımcı olmaktadır. Bizim size önerimiz ise Adelaide şehrini nisan, mayıs, haziran, ekim ve kasım dönemlerinde ziyaret etmenizdir.

Adelaide’de kış ayları yani haziran ve ağustos ayları oldukça yağışlı geçer. Yıl boyunca ortalama sıcaklık 10 santigrat civarlarına kadar düşebilmektedir. Şiddetli yağmurların çok görülmediği şehirde tatil için gidenler planlarında bu yağıştan ötürü herhangi bir aksaklık yaşamazlar. Adelaide’de yılın her dönemi farklı ülkelerden gelen ziyaretçileri görebilirsiniz. Genel olarak Akdeniz ikliminin görüldüğü Adelaide’de hava şartlarının sizi olumsuz yönde pek etkileyemeyeceğini belirtebiliriz.