Belek Festivaller


 

COLOR SPLASH (Nisan): Bu mega renkli cıvıl cıvıl festival; eğlenmeyi seven, genç ve sosyal kitlelere sıradan partiler yerine dünyaca ünlü Holi Parti, Havuz partileri, Dj Partileri gibi bir çok etkinliği farklı konseptlerle sunuyor. Festivalin müziği ve rengi hiç bitmiyor. Holi Party için Hindistan’dan gelen özel holi boyaları kullanılıyor. Bu çılgın festival tam fotoğraflık!

Belek Kültür ve Gastronomi Festivali (Haziran): 2011’den beri kutlanan Kültür ve Gastronomi Festivali’nde yaz boyunca 7 bölgenin kültür ve mutfağının tanıtılıyor. Etkinlik kapsamında özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu kültür ve gastronomisine büyük önem veriliyor. Haziran ayında gerçekleşen festivale katılım yüksek.

Salsa Festivali (Temmuz): Avrupa'nın en büyük organizasyonları arasına girmeye aday gösterilen bu festivale, pek çok uluslararası kuruluş sponsor olurken; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) ve Kadriye Belediyesi ise resmi kurumlar olarak destek veriyorlar. Festivale, Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, Kanada, Çin, Japonya ve Rusya’nın yanı sıra; İsviçre, Kazakistan, Romanya, Hindistan, Estonya, Hollanda, Kuveyt, Avusturya, Norveç, Ukrayna, Azerbaycan, Arabistan, Slovenya, Belçika, İsrail, Finlandiya, Ürdün, Mısır, Lüksemburg, Vietnam, Pakistan, Kıbrıs, Yunanistan, Macaristan, Meksika, Küba, Arnavutluk, Cezayir, Arjantin, Avustralya, Bulgaristan, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Katar, Lübnan ve Güney Kore'den yoğun katılımı gerçekleşiyor.