La Paz Festivalleri


 

La Paz kültürel zenginliklerinin yanı yıl boyunca farklı etkinlikler ile ziyaretçilerine renkli bir seyahat deneyimi yaşatıyor. Siz de La Paz’da düzenlenen etkinliklere göz atabilir, seyahatinize denk gelen bir etkinliğe katılarak doyasıya eğlenebilirsiniz. La Paz’daki festivalleri sizler için derledik:

Fiesta del Gran Poder: Mayıs ayının 15’inde başlayan Fiesta del Gran Poder ülkenin en renkli festivallerinden biridir. Büyük Güç Festivali olarak bilinen etkinlik Bolivyalıların dini kutlamaları arasındadır. Renkli kostümler eşliğinde danslar ve yürüyüşlerin yapıldığı festivalde Aymaran geleneklerine şahit olabilir, eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Alasitas Festivali: Her yıl 24 Ocak’ta ülkenin her yerinden La Paz’a akın eden Bolivyalıların kutladığı Alasitas Festivali, refah tanrısı olarak bilinen Ekeko’ya armağan sunulan bir festivaldir. Bolivyalılar sağlık, bereket, mutluluk için Ekeko’ya sunmak için minyatür eşya satın alırlar. Festival süresince şehrin caddeleri pazar tezgahlarıyla doludur.

Achocalla Festivali: Her yıl Ocak ayının ilk haftası boyunca kutlanan Achocalla Festivali’ni kutlamak için bir araya gelen La Paz halkı, geleneksel dans ve müzik gösterileri eşliğinde renkli görüntülere sahne olurlar. Patates tarlalarının çiçeklenmeye başlamasını kutlayan halk başlarına ekmek, boyunlarına armut zincir takarak bereket için dua ederler.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.