Bansko Otelleri ilginizi çekiyorsa bu otelleri keşfetmeden önce şehri bir tanıyalım. Bansko, Bulgaristan’ın en popüler kayak merkezlerine ev sahipliği yapmakta olan bir şehirdir. Bu şehir, Glazne Nehri kayısında ve yüksekliği ile baş döndüren Pirin Dağı’nın yamacında bulunmaktadır. Bir yanı dağ diğer yanı nehir olan bu şehir, tam bir masallar diyarı görüntüsüne sahiptir. Masallar diyarı görünümlü Bansko; ayrıca karmaşık kültür mozaiğiyle görenlere, hem gelenekselliği hem de modernizmi bir arada sunmaktadır. Doğa ile modernliğin bir arada bulunduğu Bansko, UNESCO tarafından düzenlenmiş olan miraslar listesine de adını yazdırmayı başarmıştır. Eğlence merkezleri ile de ziyaretçilerine pozitif zamanlar yaşatan Bansko, sadece kayak dönemlerinde değil, her mevsim ilgileri üzerine çekmeyi başarmış olan küçük bir şehirdir. Bansko’nun turizm açısından büyük bir önemi vardır ve bu sebeple de merkezi başta olmak üzere sınırlarının çoğu bölgesinde onlarca farklı özellikte tesis bulundurmaktadır. Buradaki pistlere ulaşabilmek için gondola servislerinin kullanılması gerekir, çünkü bu tesisler çoğunlukla şehir merkezinde yani ulaşımın kolay olduğu yerlerde bulunmaktadır.

1

 

Bansko, sahip olduğu kayak merkezleri, kaplıca servisleri ve her yıl düzenli periyotlarla yapılmakta olan uluslararası, tüm dünya tarafından ilgi gören festivalleri ile ve de köklü tarihi ve barındırdığı miraslar sayesinde dünyanın her yerinden büyük ilgi görmektedir. Gündüz vakitlerinde şehir merkezinde ve kayak merkezlerinde yoğunluk bulan yaşam, akşam saatlerinde çoğunlukla kafe, restaurant ve barlara yönelmektedir. Bansko gibi tüm dünya ülkeleri tarafından beğenilen hem doğal güzellikleri ile hem de şehirsel yapısı ile ilgi gören bu şehre gelip de burada konaklamamak doğru olmaz açıkçası. Özellikle de kayak dönemlerinde ziyarete geldiyseniz, gece gündüz var olan canlılığın keyfine varmadan, doğayla iç içe olmanın verdiği huzura doymadan buradan gitmemelisiniz. Bu nedenle de konaklama imkanlarını kullanarak, Bansko sınırlarında doyasıya vakit geçirebilirsiniz. Şehrin her bölgesinde olmasa da merkez bölümlerinde başarılı konaklama fırsatları ile karşılaşabilmek mümkündür. Bütçenize uygun kaliteli yerleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Bansko otelleri genel olarak şehir merkezine yayılmış durumdadır. Eğlencenin ve hareketin çok olduğu Bansko otel bakımından da zengin denilebilecek kadar çok tesise sahiptir.

Bansko Otelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tarihiyle, eğlenceli ortamıyla ayrıca etkinlik alanlarıyla kalabalık olan Bansko otelleri genel olarak şehir merkezinde konumlanmıştır. Şehir hem köklü geçmişinden kalıcı eserler barındırıyor hem de modernleşme sürecini bünyesindeki her şey ile gözle görülür hale getiriyor. Bansko şehir merkezinde bulunan oteller hem gezilecek yerlere olan yakınlıklarıyla hem de içerdiği alışveriş merkezleriyle doyasıya tatil yapmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Bansko sınırları içerisinde ulaşım için otobüsler vs. bulunuyor fakat şehre tatile giden ziyaretçiler, istedikleri her yere daha kısa sürede ve geze geze gitmek için araba kiralamak istiyor olabilir. Bu gibi bir durumun varlığında da şehirde araç kiralama imkanı ve otopark imkanları bulunmaktadır. Oteller genellikle merkezde bulunuyor fakat merkezde diye her otele iyi demek doğru değildir. Otel seçimlerinde dikkat edilmesi ve göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar vardır. Bansko otellerinde konaklamak için gelenler genellikle kayak merkezlerine gelmektedir. Otelinizin kayak merkezlerine yakınlığı da önemlidir. Ama şunu da unutmayın şehir merkezindeyseniz zaten kayak merkezlerine yakınsınızdır.

Bansko'da Alışveriş

Bansko şehir merkezi ziyaretçilerine birçok farklı konuda imkan sunmaktadır. Şehir; tarihi çarşıları ve modern mağazaları ile alışveriş tutkunları için güzel imkanlara sahiptir. Tarihi çarşılar; tarihi iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayacak olan eşyalar ve geleneksel kıyafetler ile dolaşırken kişiye zevk veren tarzda çarşılardır. Ayrıca burada modern mağazaları ve bilinen markaların dükkanları ile de istenilen her çeşit kıyafete kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bansko şehir merkezinde bilindik markalardan çok geleneksel ve antik mağazalar daha çok ilgi görmekte ve daha çok satış yapabilmektedir. Otel seçimi için alışveriş de önemli bir konuolabilmektedir. Çünkü gezme sırasında alışveriş yapacak ve yorucu bir alışverişin ardından bir an önce odasına gidip dinlenmek isteyenler için alışveriş merkezinin otele yakın olması oldukça önemli olacaktır. Otel alışveriş merkezlerine ne kadar yakın olursa siz de o kadar çok alışveriş yapabilir; hatta sevdikleriniz için daha çok hediye alabilirsiniz.

 

2

Bansko'da Araç Kiralama

Bansko merkezinde araç kiralama işlemleri ile ilgilenen birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar ile anlaşarak araç kiralayabilir ve merkez dışına da kolaylıkla çıkabilirsiniz. Araba kiralayarak istediğiniz bir yere giderken, dilediğinizher yerde gönlünüzce mola verebilir ve engelsiz bir şekilde gezebilirsiniz. Fakat dönüşte araçları geri vermeniz gerekmektedir. Otelden çıkıp direkt araba kiralama işlemleri yaparak hem daha az yorulmuş olacaksınız hem de daha az vakit kaybetmiş olacaksınız.

Bansko'da Havalimanı Servisleri

Bansko’ya uçak ile diğer ülkelerden ulaşım sağlanabilmektedir. İki yol seçeneği ile şehir merkezine havalimanından ulaşabilirsiniz. Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya, havalimanına sahiptir. Sofya Havalimanı’ndan kendi aracınız ile Bansko şehir merkezine gitmeniz yaklaşık 1-2 saat kadar sürecektir. Ya da havalimanından kalkan toplu servisler ile 3-4 saat kadar bir sürede Bansko şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otellerin bazılarında havalimanı servisi bulunmakta ve birkaç iyi otelde bu imkanlar ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Şehirde Türk Lirası’na çevrildiği zaman 25-30 TL civarlarında bir havalimanı servisi imkanı da sunulabilmektedir ve bu imkan da Türkiye sınırları ile aynıdır.

Gezilebilecek Yerlere Olan Yakınlık

Şehir merkezinde bulunan otellerden, Bansko sınırlarında gezilebilecek yerlere ulaşımınızı ya şehir içi otobüslerle ya da araç kiralama işlemleri ile sağlayabilirsiniz. Araç kiralama alanlarının otelinize yakın olması ya da yine otelinizin otobüslere binilecek olan alanlara yakın olması size büyük avantajlar sağlayacaktır. Gezilebilecek yerler şehir merkezinde olduğu gibi yalnızca burada dememiz mümkün değildir. Çünkü merkez dışında birçok farklı bölgede de keyifle gezebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Merkez dışında olanlara ulaşımın kolay olduğu alanlardan otel seçimi, sizlere zaman kazandıracak ve tatilinizde başka şeyler yapmanıza da fırsat kalmasını sağlayacaktır.

 

Bansko tatilinizde konaklamak için otel arayışınız var ise kolaylıkla istediğiniz tüm özellikleri verdiği hizmetler arasında bulunduran oteller bulabilirsiniz. İster lüks bir tatil isteyin isterseniz de yatayım yeter düşüncesi ile yalnızca birkaç gecelik kalacağınız bir otelde kalmayı arzu edin; her türlü isteğinizi karşılayabilecek otel imkanları ile bu şehirde karşılaşacaksınız. Yani anlayacağınız Bansko sınırlarında otel seçenekleri çok fazladır. Bansko otelleri fiyat araştırmalarına göre, Türk Lirası değerinde hesaplandığında, Bansko’nun en ucuz oteli şu an gecelik 120 TL istemektedir. Buradaki tesislerde 120 TL ile 1475 TL arasında fiyat değişiklikleri görülmektedir. Bu fiyat değişiklikleri; oda büyüklüğü, merkezi yerlere yakınlık, odaların imkanları, pansiyon şekli vs. gibi özelliklere göre değişmektedir. Kısacası burada birçok farklı fiyatlarda konaklamanızı sağlayacak tesisler bulunmaktadır. Her sene, her sezon farklı farklı oteller daha çok müşteri çekmek için kampanyalar başlatmaktadır.

3

Kış aylarında yani kayak döneminde en ucuz otelin 2 yetişkin için gecelik fiyatı 143 TL’dir.Kayak sezonunda en pahalı olan otelin ise, 2 yetişkin için gecelik fiyatı 5326 TL’dir. Ama erken rezervasyon gibi durumlarda indirimler yapılabiliyor ve daha uyguna oteller ile anlaşma sağlanabiliyor. Yaz aylarında fiyatlara bakıldığı zaman, en ucuz otel fiyatının 2 yetişkin için gecelik en az 98 TL olduğunu göreceksiniz. Fakat gelecek yaz için bakıldığından erken rezervasyon adı altında fiyatlar veriliyor. En pahalı otel fiyatının ise yetişkin için gecelik 1471 TL olduğu görülmektedir.

Bansko her mevsim yoğun ilgi gören bir şehirdir ve bu şehir özellikleri ile merkezinde birçok otel barındırmaktadır. Bansko sınırlarına tatil amaçlı gittiyseniz eğer, tüm gün gezilecek yerlere gitmek ya da kayak merkezleriyle dolu olan bu şehirde kayak pistlerinde olmak istiyor olabilirsiniz. Bu gibi düşünceleriniz var ise otel seçiminizi yaparken ya sadece uyumak amacıyla kullanacağınız ya da artı olarak hizmetleri içerisinde üç öğün yemek de olan bir otel seçmelisiniz. Otelinizde kısa süre vakit geçirecekseniz eğer konforu veya basit özellikleri çok da önemli olmayacaktır. Bu gibi durumlarda seçeceğiniz otellere çok fazla para vermenize de gerek olmayacaktır. Hem sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak hem de keyifle bir tatil yapmanızı sağlayacak birçok tesisi Bansko’da kolaylıkla bulabileceğinizi de bir kez daha vurgulayalım.  Rahatça duşunuzu alıp sonrasında uyuyabileceğiniz ve ucuz onlarca otel imkanı bulunmaktadır.

Mamin Kolio                                         

Dağ manzarasıyla görenleri hayran bırakan Mamin Kolio, kayak okullarıyla ve kayak depolarıyla meşhur bir oteldir. Restaurantlarında bulunan kendine has yemekleriyle bilinen otelin her odası balkona sahiptir. Her oda özel banyolu ve ücretsiz WiFi’lidir. Halka açık otoparklar sayesinde aracınızı otel çevresine park edebilir ve hem bisiklet hem araba hem de kayak ekipmanları kiralayabilirsiniz. Kayak pistleri olduğu kadar golf alanlarıyla da da meşhur olan bir bölge içerisindedir Mamin Kolio. Konukların Bansko sınırlarında en beğendiği alanlar da burada bulunmaktadır. Özellikle çiftler tarafından tercih edilen otel, 10’luk puan sistemi üzerinden ortalama olarak 8.9 puan almıştır. Ses yalıtımlı duvarlara da sahip olan otelin gecelik fiyatı 2 yataklı odalarda 98 TL ile 294 TL arasında değişmektedir.

4

Guest House Grachenovi

Otel ziyaretçilerinin büyük kısmı otelin çevresinde yürümeyi sevdiğini söylemektedir. En çok tercih edilen yerlerden biri olmasına rağmen gayet ucuz olan bu otel terasıyla ve terasının güzel manzarasıyla da çok sevilmektedir. Otelde yer alan özel banyolar, ücretsiz internet, oteldeki eğitmenler tarafından verilen kayak dersleri ve rehberli turlar büyük ilgi görmektedir. Alışveriş tutkunları için büyük bir şans olduğunu söylememizin mümkün olduğu otelin merkeze yakınlığı yürüyerek 10 dakika kadardır. Havalimanı servisi ile ziyaretçilerine büyük bir avantaj sağlayan otel 10’luk puan sistemine göre 9.1 puan almıştır ve geceliği 98 TL civarlarındadır. Aile odalarına da sahip olan otel, çocuklu aileler tarafından da tercih edilebilmektedir.

Salen

Özellikle tarihi ve ahşap görünümü ile ziyaretçilerinin beğenisini kazanan Salen, 10 üzerinden 8.2 puan almış başarılı ve uygun fiyatlı bir oteldir. Bansko’nun en çok satan tesislerinden olan otel merkeze 500 metre kadar yakınlığıyla büyük avantaj sağlamakta ve bu sayede de merkeze kolaylıkla gidip gelinmesine olanak sağlamaktadır. Otelin her odasında özel banyo ve büyük ekranlı televizyon bulunmaktadır. Dağ manzaralı odalar ise özellikle tercih edilmektedir. Havaalanı servisi ile müşterilerine önemli bir incelik de yapmaktadır otel. Gecelik 111 TL ile 131 TL arasında değişen fiyatları ile tesisin bölgedeki en ucuz oteller arasında adı geçmektedir.

Bulgaristan kış aylarını soğuk yaşayan bir ülkedir. Bansko’da da yer, zemin yapısı dolayısıyla kolaylıkla kar tutabilen bir özelliktedir. Bu sebeplerle Bansko’da kayak merkezleri bulunmaktadır ve şehirdeki güzel kayak merkezleri dünyanın farklı bölgelerindeki binlerce turist tarafından büyük ilgi görmektedir. Bansko tüm dünyanın bildiği ve her ülkeden ziyaretçiler alan kayak merkezlerine sahiptir. Bansko’daki tesislerin büyük çoğunluğu kayak merkezi konseptlidir. Şehrin merkezi, oteller ile doludur ve otellerin eğlence yerlerine ulaşımının kolaylığı, kayak merkezlerine yakınlıkları otelin tercih edilme durumunu belirlemektedir. 5 yıldızlı olarak bilinen oteller şehirdeki en lüks oteller olarak bilinmektedir. Bizler de sizlerden kusursuz bir tatil geçirmek isteyenler için en lüks 5 Bansko otelini listeledik.

Kempinski Hotel Grand Arena

Konumu ve sahip olduğu özellikler ile tatil için parayı düşünmeyen kişilerin ve otelde zaman geçirmek isteyenler için bölgedeki en ideal ve en pahalı otel seçeneği Kempinski Hotel Grand Arena’dır. Bansko sınırlarındaki en lüks oteldir ve 5 yıldızlı bir oteldir. Çoğu sitede 10 üzerinden 9.5 üzerinde değerlendirme almıştır. Her türlü temizlik ürününü, klima, küvet gibi seçenekleri bünyesinde bulunduran otelin havaalanı servisi, ücretsiz kahvaltısı, sınırsız barı, ücretsiz WiFi imkanları da bulunmaktadır. Ortalama olarak fiyatları büyük yatak imkanları ile gecelik 1400 TL civarlarındadır.

Ruskovets Thermal SPA and Ski Resort

Modernliği ile görenleri kendine hayran bırakan otel konum olarak da çok merkezi ve çok tercih edilen bir bölümdedir. Ruskovets Resort; ulaşım kolaylıkları, çevresinin birçok alan için çok müsait olması vs. gibi özellikler ile turistler tarafından bölgede en çok tercih edilen otellerden biridir. Yüzme havuzu, havaalanı servisi, ücretsiz otoparkı, ücretsiz barı ve WiFi bağlantısı olan otel 4 yıldızlı bir otel olmasının yanı sıra değerlendirmelerde de 10 üzerinden 9 puan üzerinde almaktadır. Her sezon geniş yatak imkanları ile ortalama fiyatı gecelik 400 TL civarlarındadır. Hem imkanları hem de konumu ile burası Bansko’daki en lüks otellerdendir.

5

Balkan Jewel Resortand Chalets

Doğa ile iç içe oluşu ve merkezi konumu ile çok tercih edilen bir oteldir. Otel apart otel olarak geçiyor olsa da büyük otellerden çok daha güzel imkanlara sahip olup müşterilerini memnun etmek için her şeyin en iyisini en kalitesini yapmayı hedefleyen bir oteldir. Merkeze araba ile 10 dakika kadar uzaklıkta olan bu otelin çevresinde alışveriş için özellikle de geleneksel alışveriş için çok uygun yerler vardır. Bu otelin geceliği fiyat olarak 288 TL civarlarındadır. Fiyat kalite değerlendirilmesi yapıldığı zaman en lüks oteller arasında sayılmaktadır.

Saint George PalaceAparthotel

Sağlıksal anlamda çok tercih edilen otel, fiyat kalite değerlendirilmesi yapıldığında çok lüks olan otellerden sayılmaktadır. Tesis içerisinde bilardo, masa tenisi gibi oyun imkanları, yüzme havuzu, SPA seçeneği, havaalanı servisi ve ücretsiz WiFi seçenekleri bulunmaktadır. Bütün bunlardeğerlendirmelerde 10 üzerinden 8.8 puan almıştır ve otel de 4 yıldızlı bir oteldir. Gecelik fiyat 300 TL civarlarındadır.

Saint Ivan Rilski Hotel and Apartments

4 yıldızlı bir otel olan Saint İvan Rilski, gecelik 304 TL fiyatı ve sunduğu hizmetin kalitesi ile Bansko sınırlarında en lüks otellerden sayılmaktadır. 10 üzerinden yapılan değerlendirmede 7.5 puan almış olan bu otel birçok özelliği ile sürekli tercih edilen bir oteldir. Merkeze 1.5 kilometre kadar uzaklıktadır ve ses yalıtımı, havaalanı servisi, özel park yerleri, ücretsiz WiFi ve otopark gibi imkanlarla çok tercih edilen bir oteldir ve de lüks oteller arasında sayılabilmektedir.

 

Kayak merkezleriyle ünlü olan ve çokça ziyaret alan Bansko, özellikle şehir merkezinde sayıca çok fazla otele sahiptir. Çok fazla seçenek olduğu için de otellerin düzenlediği kampanyalar her sene değişiklik gösteriyor. Eğer otelde zaman geçirecekseniz ve iyi bir Bansko deneyimi yaşamak istiyorsanız doğru zamanlama ve doğru oteli seçmek önemli detaylardır. En iyi oteller listesini sitelerdeki genel puanlamaya göre yapacağız. Bu puanlamalar yani değerlendirmeler genel olarak 10 üzerinden yapılmaktadır.

Kempinski Hotel Grand Arena

Bansko’nun en popüler otellerinden birisidir Kempinski Hotel Grand Arena. Özellikle kahvaltılarıyla meşhur olan otel, 5 yıldızlı olan bir oteldir ve toplamda 157 odaya ayrıca 4 tane de konferans salonuna sahiptir. Kayak merkezlerinin kalbinin attığı alanda bulunan otel, teleferik istasyonun da tam karşısında yer almaktadır. Muhteşem dağ manzarası ile gelenlerin gitmek istemeyeceği ve bakanların bir kere daha bakmak istediği bir manzaraya sahiptir. Otelin lezzetli atıştırmalıklarla dolu büfeleri ve güneş alan terasında yapılan barbekü partileri sizler için vazgeçilmez olacaktır. Hem aile dostu hem de çocuklar için birçok aktivite ve kulübe sahip otel, havalimanı servisi ile de popülerliği yakalamıştır. Tesis giden çoğu kişinin beğenisini kazanarak popülerleştiği için Bansko sınırlarındaki lüks otellerden biri olmuştur. Gecelik fiyatı ise ortalama 1400 TL civarlarındadır. 5 yıldıza sahip olan bu lüks otel 10 puan üzerinden de sitelerde ortalama 9.5 puan almıştır.

Guest House Hayloft

Bulgarları layığıyla temsil eden otel, ulusal lezzetleri sürekli olarak ziyaretçilerine sunmaktadır. Bu özelliği ile bir otel yerine konuk evi olarak anılmaktadır. Hareketli caddelerden birisi olan Pirin Caddesi yanında bulunan otel merkezi alanlara da yakındır. 2 yıldıza sahip olmasına rağmen 10 puan sistemi üzerinden 9.7 puan almayı başarmış ve birçok turistin de Bansko’da gönül rahatlığıyla tercih ettiği otellerden biri olmayı başarmıştır. Tesis, artı ücretler ile tamamen doğal ürünlerden yapılmış yemekler de sunulabilmektedir. Konum olarak ziyaretçiler tarafından çok sevilen bir konumdadır. Bu kadar popülerliğe ve de çok sevilen bir konaklama yeri olmasına rağmen gecelik fiyatlar 140 TL ile 200 TL aralıklarında değişmektedir.

6

Katarino SPA Hotel

Muhteşem doğa manzarasına karşı temiz hava alarak uyanacağınız odaları ve bungalov hissi veren muhteşem ahşap görünümü ile popülerlik kazanmış bir konaklama yeridir. 4 yıldızlı olan otel 10 puan üzerinden de 9.6 puan almayı başarmış ve böylece en iyi oteller arasında anılmaya hak kazanmıştır. Rica Dağı’nın eteklerinde yer alan otel spora dayalı birçok imkan ve hem açık hem de kapalı havuz imkanı barındırmaktadır. Bulgar mutfağından izler görebileceğiniz açık büfe kahvaltılar ve akşam yemekleri ile seveceğiniz bir oteldir. Otel, sağlam bir fitness salonuna sahiptir ve sağlık üzerine de yoğunlaşarak, adından da anlaşılacağı gibi Spa ve sağlık merkezi barındırmaktadır. Termalleri kullanmak ve kayak malzemelerini yerleştirmek amacıyla kurulmuş olan kayak gardıroplarını kullanmak ücretsiz imkanlardandır. Fiyatlar da gecelik olarak 2 yetişkin için 900 TL ve üzeridir.

7 Pools Boutique Hotel and SPA

Hem açık hem kapalı ve alan olarak büyük havuzlara sahip otel, düzenli olarak kontroller yapılan SPA merkezi ve fitness merkezi gibi imkanlara da sahiptir. Akşam yemeklerinde özellikle restaurant bölümlerinden çıkmak istemeyeceğiniz otelin yemek alanları özel ışıklarla kaplanmıştır ve dekoruyla da gözleri kamaştırmaktadır. Otelin her odasında oturma alanları da bulunmaktadır ve bunun yanında ücretsiz ve sınırsız olarak 7 /24 lobiden faydalanabilirsiniz. Hamam, buhar odası, sauna, spa küveti, egzersiz havuzları da bulunduran tesis 10 üzerinden 8.5 puan almış ve de 3 yıldızlı bir oteldir. Otelin fiyatı da aile odaları olarak 1139 TL gibi bir meblağdan başlamaktadır.

Bansko otel açısından sayıca zengin olan bir bölgedir. En iyi oteller içinde çok yüksek puanlar almış ve hemen hemen herkesin kalitesini beğendiği birçok otel seçeneği bulunmaktadır. Oteller sizin yorgunluğunuzu atmanızı sağlayacak ve seyahat sırasında eşyalarınızı koyabilmeniz açısından sizi rahatlatacak ve gezinizi kolaylaştıracak önemli hizmetler vermektedir. İyi bir otelde kalırsanız personel alımında dilin önemsiyor olması sizin çalışanlarla iletişiminizi kolaylaştıracaktır. Bansko’da kalmak için seçeceğiniz başarılı bir otel hem iletişim anlamında hem de kalite anlamında güzel bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

İyi Otellerin Özellikleri

En iyi otelleri yani müşteriler tarafından en çok beğenilen ve en çok tercih edilen otelleri listelemiştik. Bu listelerdeki otellerin neden en iyi oteller arasında sayıldığını düşündünüz mü? Bir otel ne için iyidir? Bütün bunları kullanıcılar belirlemektedir. Otel içinde alınan hizmet, otelin temizliği, yemekler, çalışanların tutumları vs. gibi tüm detaylar otellerin iyi mi kötü mü olduğunu belirleyen kriterlerdir. Ayrıca otellerin bünyesinde bulunan imkanlar fiyat açısından belirleyici bir faktördür. Yani kalite ve fiyat değerlendirmeleri ile otellerin iyi mi kötü mü olduğu anlaşılır.

Tüm dünyada sahip olduğu kayak merkezleri ile tanınan Bansko, sahip olduğu oteller ile de ilgileri üzerine toplamayı başarmaktadır. Bu kadar çok kayak merkezi olması sebebiyle otellerin hemen hemen hepsinde kayak merkezlerine yakınlık ya da bir bağlantı bulunmaktadır. Kayak sezonlarında kayak bölgeleri yüksek oranda ilgi görmekte ve mevsim fark etmeksizin kalabalık olan Bansko aniden daha da kalabalık olmaya başlamaktadır. Kayak merkezlerine ziyarete gelmek istiyorsanız eğer size uygun bir kayak oteli bularak rezervasyon yaptırabilir ve Bansko şehrindeki maceranızı başlatabilirsiniz. Bansko kayak otelleri bakımından fazlaca zengin olan bir şehirdir. Bu otellerden en çok beğenilen ve en çok tercih edilenlerin listesini yapacağız. Listede kullanacağımız otellerin değerlendirmelerde en yüksek puanları almış olmalarına özen göstereceğiz.

Saint Ivan Rilski Hotel and Apatments

Bansko’nun en sakin bölgelerinden birinde bulunmasıyla insanların tatil için çok tercih ettiği otellerdendir. Hem çok geniş hem de her mevsim misafir kabul etmesiyle ve de en yakın teleferikle arasında 5 dakika mesafe olmasıyla Saint Ivan Rilski Hotel and Apartments, kayakçıların her sene tercih ettiği bir oteldir. En iyi kayak otellerinden biri olmasından dolayı, misafirleri için teleferiklere ücretsiz transfer imkanı sağlamaktadır. Kayak sonrası buhar banyosu ve sauna gibi imkanlarıyla hem kayak yorgunluğunu üzerinizden atabileceksiniz hem de ısınma imkanı bulup rahatlayacaksınız. Yemekleriyle büyük bir zevk yaşayacağınız otel özellikle kayak dönemlerinde çok kalabalık olmasına ve 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen fiyatları kalitesine göre çok uygundur. Gecelik 2 yetişkin için 352 TL’den başlayan fiyatlarıyla Saint Ivan Rilski Hotel and Apartments, Bansko sınırlarında en iyi kayak otellerinden sayılmaktadır.

Ruskovets Thermal SPA and Ski Resort

Modern görüntüsü ve özenli hizmeti ile 4 yıldızlı bir otel olan Ruskovets Thermal SPA and Ski Resort, Pirin Dağı’nın yamacına kurulmuştur. Ziyaretçilerine her sabah muhteşem bir dağ görüntüsü sunan otel, gün içinde de misafirlerine enfes bir ortam sunmaktadır. Kayakçılar tarafından çokça tercih edilen otel ayrıca bir termal oteldir. Birçok farklı masaj imkanı sunan otel, kayakçılar için de özel muhafaza odası bulundurmaktadır. Kayak alanlarına ücretsiz servis bulunduran otel, bunların yanı sıra kayak ve yürüyüş için de yarışmalar ve etkinlikler düzenlemektedir. Çiftler tarafından çok tercih edilen otel kayak dönemlerinde uğradığı ziyaretçi akını ile gecelik 2 yetişkin için 527 TL’dir.

7

Kempinski Hotel Grand Arena

Bansko sınırlarında bulunan hem en lüks otel hem en iyi otel olan Kempinski Hotel Grand Arena, Bansko’da otele kayakla girilip çıkılabilen tek otel olma özelliğini de bulundurmaktadır. Kayak merkezinin kalbinin attığı yere kurulan otel, teleferik istasyonuyla karşılıklı durmaktadır ve bu özellikleri ile de 5 yıldız alabilen tek oteldir. Pirin Dağı’nın muhteşem manzarasını her odasından görebildiğiniz otel, muhteşem bir Bansko deneyimi yaşamak için en ideal oteldir. Yaz kış fark etmeden sürekli etkinlikler düzenleyip hareketli olan otel, bunların yanı sıra muhteşem leziz yemekleriyle de bilinmekte ve yemek üzerine etkinlikler de düzenlemektedir. Termal, SPA gibi imkanlar sunmanın yanında, müşterilerine özel olarak son teknoloji olan kayak salonu da sunmaktadır. Ayrıca kış aylarında yani kayak dönemlerinde müşterilerine teleferiğe hızlı ulaşım için de VIP kayak kartları imkanı sağlamaktadır. Tam kayak döneminde ortalama olarak gecelik 2 kişilik fiyatlar dört bin civarlarındadır. Ayrıca bu muhteşem olan otelde yer bulmak kolay olmadığından, ne kadar erken rezervasyon yaptırırsanız o kadar avantajlı olabileceksiniz.

Maraya Hotel Bansko

Pirin Dağı’nın eteklerine kurulmuş olan Maraya Hotel Bansko, 4 yıldızlı bir oteldir ve hem şehir merkezine hem de teleferik istasyonuna yürüyerek 10 dakika uzaklıktadır. Otelin müşterilerine özel teleferik servisleri bulunmaktadır. Tesis; sauna, buhar banyosu ve kapalı yüzme havuzu imkanlarıyla da kayak sonrasında ısınmanıza ve rahatlamanıza fırsatlar sağlamaktadır. Kış aylarını çok kalabalık ve hareketli geçiren otel, yaz ayları boyunca huzur bulmak isteyenlerin tercih ettiği bir alan olmaktadır. Yer bulmanın zor olduğu otelde kayak dönemleri için yer ayırtacaksanız eğer bunu en az 6 ay öncesinden yapmalısınız çünkü yoğun istek olduğu için bu tesiste kolaylıkla yer bulunamamaktadır. Bir gece için 2 yetişkin fiyatı kayak dönemlerinde 200 TL’den başlıyor ama tabi isteklere göre de değişiklik gösteriyor bu fiyat.

Bunlar gibi daha birçok otel seçeneği bulunmaktadır fakat bu listede bulunanlar kaliteleri yüksek olup fiyatları da uygun olanlardır. Kayak merkezleri ve kayak otelleri ile meşhur olan Bansko için kayak otelleri sıralaması yapmak çok da doğru olmayacaktır.

İnternet sayesinde insanlar artık deneyimlerini herkesin görebileceği platformlarda paylaşabiliyorlar ve o deneyimi gerçekleştirmek isteyen insanlar birinci ağızdan bilgiler alabiliyorlar. Oteller için de aynı durum geçerlidir. Kişiler bir otel tercih etmeden önce o otel hakkında araştırmalar yapmalı ve otel ile ilgili müşteri deneyimlerini ve müşterilerin yorumlarını incelemelisiniz. Bansko otel yorumları genel olarak hep olumlu yöndedir. Otellerdeki çalışanlar müşterilere gayet sıcakkanlı ve güler yüzlü yaklaşmaktadır. En kötü sayılan otel için bile çok iyi yorumlar bulunmaktadır. Bansko otel bakımından birçok seçeneğe sahiptir ve her otel hakkında yapılan yorumlara da internetteki paneller üzerinden ulaşılabilir. Otel yorumlarını önemsemelisiniz çünkü kişilerin deneyimleri sizlere gideceğiniz otel hakkında ön bilgi oluşturacaktır. Hatta belki de gitme kararınızda ya da otel seçiminizde de okuduklarınıza göre değişiklikler yapabilirsiniz.