Cardiff Hakkında Bilinmesi Gerekenler

cardiff-006.jpg

Her ne kadar tarihi dönemde kömür ticaretinin ve ekonominin merkezi olarak anılsa da, Galler’in başkenti Cardiff uzun zamandır turizmiyle öne çıkmaktadır. Tertemiz sokakları, farklı dönemlere ait mimari yapısı, deniz kıyısındaki plajları ve tüm yıl devam eden festivalleriyle kent turistlerin ilgi odağı olmaktadır.

image_update_img.jpg

Cardiff Romalılar’dan Normandiyalılara uzanan 2000 yılı aşkın tarihinde her zaman önemli bir şehir olmuştur. Tarih boyunca özellikle sanayi şehri olarak bilinen Cardiff’in sahip olduğu coğrafi özellikler, onu önemli bir kömür merkezi yaptı. Belirli dönemlerde kömür körfezi olarak da anılan Cardiff, ülkenin başkenti olması sayesinde de her zaman kuvvetli bir ekonomiye sahip olmuştur. Son yıllarda gelişen turizm sektörü sayesinde ekonomisi sadece sanayi ile değil, turizmle de güçlenmiştir.

Bu güçlü ekonominin yanı sıra, tüm yıl devam eden etkinlikleri, tarihin farklı dönemlerine ait mimari yapıları, körfezindeki temiz plajları ve deniziyle dikkat çeken Cardiff’i ziyaret etmek için en iyi zaman hem festivallerin çoğunlukta olduğu hem de havanın güzelleştiği haziran ve temmuz aylarıdır.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=eUJzunBxXpE