Copacabana Gezilecek Yerler

Dünyanın en yüksekteki en büyük gölü Titicaca Gölü’nün kıyısındaki büyüleyici Copacabana’da hem gölün tadını çıkarabilir hem de zengin kültürel mirası keşfe çıkabilirsiniz.

Görülmesi gereken diğer yerler

Titicaca Gölü, Cerro Calvario

Copacabana Leydisi Bazilikası

IMG_6708.jpg

16. yüzyılda İspanyol kolonileri tarafından inşa edilen bu bazilika Titicaca Gölü’nün hemen yakınındadır. Bolivya’nın en önemli kutsal mekânlarından biri olarak kabul edilen bu yapı dini bayramların seremoni merkezi olma özelliğini de taşımaktadır.

Museo del Poncho

region-san-lucas.jpg

Andean halkının kültürüne ait pek çok parçanın, kıyafetin, sembol ve objenin bulunduğu bu müze Tito Yupanqui caddesi üzerindedir. Pazartesi günleri hariç sabah saat 10:00 ile akşam 17:30 saatleri arasında açık müzede Bolivya’nın kültürüne dair pek çok şey öğrenebilirsiniz.

Ada Turları

img_1686.jpg

Copacabana Titicaca Gölü’nün Bolivya’ya ait kısmında bulunan Isla del Sol yani Güneş Adası ve Isla de la Luna yani Ay Adası’na feribotlarla erişmek mümkündür. Isla del Sol adasında konaklama imkânını da bulunmaktadır.Isla del Sol’da konaklama ve kıyıda kamp yapma imkanları da mevcuttur.

İnka kalıntıları

IMG_4597.jpg

Isla del Sol adasında yer alan bu kalıntılar iki tepenin üzerinde bulunmaktadır. Bu tepeler ise kurban masası ve labirent olmak üzere iki farklı kısımdan oluşmaktadır.