Google+

Arama formu

Roskilde Mutfağı

Roskilde Mutfağı

Roskilde şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri country flat, Hos Tina, BBRoskilde. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Danhostel Roskilde, Cozy room in Roskilde with garden, Scandic Roskilde Park gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Cozy room in Roskilde with garden, Zleep Hotel Roskilde, Two-Bedroom Holiday Home in Roskilde tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Roskilde aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Danimarka mutfağı ağırlıklı olarak deniz ürünleri ve kırmızı etten oluşur. Taze sebzeler ile hazırlanan et ve deniz ürünleri ülke mutfağının en önemli yemeklerindendir. Danimarka mutfağının vazgeçilmez malzemeleri; kızarmış domuz eti, som balığı, sığır eti ve patatestir. Patates, lahana gibi soğuğa dayanıklı sebzeler Danimarka mutfağında yoğun olarak kullanılır ve haşlanmış sebzeler ana yemeğin yanında garnitür olarak sunulur. 

Balık tüketiminde dünyada ilk sıralarda olan Danimarka’da balık ve ıstakoz gibi çeşitli deniz ürünleri çok önemli bir yere sahiptir. Hamur işlerinin de sıkça tüketildiği yemek kültüründe çok çeşitli çörek ve kek lezzetleri mevcuttur. Geleneksel Danimarka yemekleri sunan restoranların yanında, dünya mutfağından seçkin lezzetlerin de yer aldığı Roskilde şehrinde, damak tadınıza uygun bir lezzet kolaylıkla bulabilirsiniz.

Popüler Restoranlar

Bahşiş- Hesabın %5-10’u oranında bahşiş yeterli olacaktır.


Roskilde Turları