Google+

Arama formu

Turizmcilerimizin Hint Düğünü Atağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hindistan için yaptığı düğün daveti, turizm ve düğün sektörlerimizi harekete geçirdi.
 
Antalya'da 28 Mayıs-1 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Inventum Global Workshop ve EEMA Leadership Retreat düğün ve toplantılar, teşvik gezileri, kongreler ve sergiler (MICE) sektörünün dünyanın dört bir yanından gelecek, en önemli temsilcilerini ağırlayacak.
 
Türkiye’nin en büyük MICE operatörlerinden olan Inventum Global ile Hindistan’ın Etkinlik ve Eğlence Yönetimi Birliği (EEMA), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hindistan'a yaptığı düğün davetinin hemen ardından büyük bir ortaklığa imza attılar. Yeni Delhi'deki basın toplantısı ile duyurulan iş birliği, Antalya’nın kapılarını Hindistan’ın yurt dışında yapılan yüksek bütçeli düğünlerine açacak. Bu yeni iş birliğinin ilk meyvesi olan Inventum Global, 28 Mayıs-1 Haziran 2017 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenecek ‘Inventum Global Workshop’ ve ‘EEMA Leadership Retreat’e ev sahipliği yapacak. Bu etkinlik aynı zamanda Hindistan ile Türkiye arasındaki turizm tarihinin en büyük tanıtım hareketi de olacak.
 
Hindistan’dan 100’ün üzerinde düğün acentası Türkiye'ye geliyor
 
Rixos Premium Belek Otel'de gerçekleştirilecek olan dev organizasyona Hindistan’dan 100’ü aşkın premium düğün acentası, CEO'larının önderliğinde katılacak. Ayrıca, Rusya ve Ukrayna MICE pazarının önde gelen MICE acentaları da etkinlikte ağırlanacak. Etkinlik kapsamında, 31 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek olan Inventum Global Workshop 2017’de Türkiye’nin en önemli otellerinin dışında Dubai, Tanzanya, Mauritius ve Tayland gibi dünyanın önde gelen turizm ülkelerinden de çeşitli zincir oteller ile havayolu şirketleri düğün ve MICE acentaları ile yüz yüze toplantılar gerçekleştirmek için etkinlikte yerlerini alacak. Inventum Global Workshop 2017, Rixos Hotels ve Türk Hava Yolları'nın ana sponsorluğunda, toplamda 85 stant katılımcısı ile birlikte hayat bulacak.
 
 "Tanıtım eksikliğimizi giderdiğimiz noktada çok büyük pay alabiliriz"
 
Hindistan’ın çok büyük bir potansiyele sahip olduğuna işaret eden Inventum Global Yönetici Ortağı Bünyat Özpak, Hint düğünlerinin yurt dışında 8-10 milyar dolarlık bir ciro oluşturduğunu vurguladı. Tüm ülkelerin Hint düğün organizasyonlarının peşinde olduğuna dikkat çeken Özpak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu girişimin önemine değinerek, "Cumhurbaşkanımızın da bu bilince sahip olup bunun üstüne gitmesi çok iyi oldu. Daha da fazla yapılması lazım, tek eksiğimiz tanıtım. Genelde başka ülkeleri tercih ediyorlar. Çünkü onları daha iyi tanıyorlar. Biz tanıtım eksikliğimizi giderdiğimiz noktada çok büyük pay alabiliriz," diye konuştu.
 
"75 milyon harcayan da var"
 
Turizmde hareketliliğin başladığını belirten Akpak, sözlerini, "Geçen sene turizmde yaşadığımız sorunlar sebebiyle şuanda yeni bir canlanma var. Son bir iki aydır talepler gelmeye başladı. Hint düğünlerinin belirli aşamaları var. Öncelikle aileler 7-8 ülkeyi ziyaret ediyorlar, kendileri açısından en iyi yerin neresi olduğunu anlamaya gayret ediyorlar. Ondan sonra bütçelerine de son defa bakıp ülkeyi ve oteli teyit ediyorlar. Şu anda birkaç tane ailemiz bizi ziyaret edecekler, biz de bu işin en iyi burada yapılabileceğini göstereceğiz. 75 milyon dolar harcayan düğünler de oluyor, 100 binler de oluyor, herkes kendi cebine göre harcama yapıyor. Her şey düzgün giderse güzel düğünler yapabiliriz," diyerek devam ettirdi. 
 
Rusya ve Ukrayna düğünleri de gündemde
 
Belek’te 28 Mayıs’ta Hindistan’dan gelecek olan 130 düğün acentasını ağırlayacaklarını belirten Özpak, "Aynı zamanda Rusya ve Ukrayna’nın da yaklaşık 100 acentası burada olacak. Grup organizasyonuna yönelik yapılmış çok özel bir organizasyon olacak. Burada kendimizi tanıtacağız, nelere muktedir olduğumuzu göstereceğiz ve tanıtım eksikliğimizi kapatacak bir organizasyon olacak," dedi.
 
"Hem maddi hem imaj getirisi var"
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hindistan seyahatinde yapmış olduğu temasın önemini vurgulayan Rixos Premium Oteli Genel Müdürü Özgür Çinkılıç da, Türkiye’nin bu büyük pastadan pay alacağını söyledi. Hintli turistlerin diğer ülkelerinkine göre daha fazla harcama yaptığını belirten Çinkılıç, "Her akşam ve gündüz çeşitli aktiviteler olduğu için, özel istekler ve özel fiyatlandırılan şeyler oluyor. Normalde bir toplantı gurubuna nazaran 1’e 3 daha fazla para bırakıyor ama bunun sadece para, ciro anlamında değil, imaj anlamında büyük bir getirisi var. Çünkü Hindistan çok büyük bir pazar. Hindistan’ın dünyanın her tarafında yaşayan 1 milyar 200 milyonu aşkın nüfusu var. Bunlar çeşitli ülkelerde tatil yapıyolar ve kendi çevrelerine tatillerinden çok bahsediyorlar. Türkiye'ye, Antalya’ya ve bizim tesisimize bakışları değişiyor. Onun için biz de insanların bu en özel ve önemli günlerinde onlara mümkün mertebe en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz," dedi.